Najdziwniejsze planety w naszej galaktyce
#11
Możliwe, że uwzględniono w grze magnetary jednak są one jedynie odwierciedlone jako zwykłe gwiazdy neutronowe. Ich wyjątkową cechę pominięto gdyż w mechanice gry nieuwzględniono tego rodzaju sił elektromagnetycznych. Szkoda, bo twórcy mogli pozastawiać takie kosmiczne magnetyczne pułapki. W grze zmagamy się już przecież z promieniowaniem podczerwonym i dodaje jej to tylko uroku. Ryzyko spotkania takiej gwiazdy i ewentualne związane z tym konsekwencje byłyby dodatkowym dreszczykiem emocji dla galaktycznych podróżników.
Odpowiedz
#12
(02.06.2017, 11:28 UTC)Bolthorn napisał(a): Jeżeli odkrytych to 2. Jakie szanse powodzenia ma ekspedycja na odległość 170-180 tysięcy yl?

Żadne, gdyż najdalej od bańki da się odlecieć na ok. 70k ly
Odpowiedz
#13
(02.06.2017, 11:28 UTC)Bolthorn napisał(a): 1.Czy te bazy danych zawierają kompletną listę systemów, czy tylko odkrytych?

Tylko odkrytych i to przez graczy, którzy rejestrują swoje loty, więc strzelam, że może 10-20% tego co naprawdę odkryto jest w EDSM, a i tak odkryliśmy tylko ułamki procenta naszej galaktyki.
Odpowiedz
#14
Dzięki. Temat nie aktualny. Coś mi nie pasowało z tą odległością i że coś mi umknęło. Sprawdziłem raz jeszcze i faktycznie. Obiekt poza naszą galaktyką. Natomiast pozytywnie nastraja mnie fakt, że tyle jeszcze w naszej galaktyce pozostało do zbadania.
Odpowiedz
#15
Mathias Shallowgrave
(31.05.2017, 21:40 UTC)Bolthorn napisał(a): Niestety pomimo deklaracji twórców nie odwzorowano wszystkich znanych obiektów. Z tej listy nie odnalazłem żadnego.

Nazwy są wg innego katalogu chyba. Ja się za dobrze na astronomii nie znam, może ktoś inny będzie wiedział Smile

Nawet kilku z tego co się oriętuje. Najczęściej używanymi są te nadane przez Keplera, ale są też nazwy tych samych planet nadawane przez
Wide-field Infrared Survey Explorer (WISE) oraz 2MASS (ang. Two Micron All-Sky Survey - Przegląd całego nieba przeprowadzony w latach 1997-2001 i pewnie jeszcze wiele innych projektów badawczych.
tak że nie zrażać sie tylko szukać Smile))))
Odpowiedz
#16
Przeszukałem bazy danych ED pod kątem alternatywnych nazw SGR 1806-20. Dwie z nich pasują do przyjętej w ED nomenklaturze. Jest to CXOU J180839.3-202439 oraz PSR J1808-2024. Tak, że idę powoli pakować walizki Smile
Odpowiedz
#17
Ja znalazłem TrES-2b. Orbituje wokół gwiazdy TrES-2. Nooo... i jestem zawiedziony troszeczkę. Skoro tych powiedzmy "najdziwniejszych" planet nie jest aż tak wiele, bo w necie przewija się ich moze z 10 to myślałem że przynajmniej one będa jakoś odwzorowane zgodnie z wiedzą na dzień dzisiejszy. A tu Tres2-1 bo tak w grze się nazywa jest w prawdzie gazowym olbrzymem, ale..... powinna być najciemniejszą planetą jaką znamy, a jak do niej dolatywałęm wyglądała jak gwiazda śmierci z Gwiezdnych Wojen Smile))
Jakby na to nie patrzeć - zbadana, oglądnięta foto dodane Smile


https://drive.google.com/file/d/0BxICOo1...sp=sharing
Odpowiedz
#18
Realnie odzwierciedlonych gwiazd/układów naszej Galaktyki jest na prawdę niewiele dlatego myślę że warto założyć taki temat na forum i męczyć ich aby dodawali je manualnie w miarę odkrywania.
CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX
Odpowiedz
#19
(04.06.2017, 10:59 UTC)Zakrecony Termos napisał(a): Realnie odzwierciedlonych gwiazd/układów naszej Galaktyki jest na prawdę niewiele dlatego myślę że warto założyć taki temat na forum i męczyć ich aby dodawali je manualnie w miarę odkrywania.

Jestem w 100% za, lets make exploration great again!
Odpowiedz
#20
(03.06.2017, 23:59 UTC)Olo71 napisał(a): Ja znalazłem TrES-2b. Orbituje wokół gwiazdy TrES-2. Nooo... i jestem zawiedziony troszeczkę. Skoro tych powiedzmy "najdziwniejszych" planet nie jest aż tak wiele, bo w necie przewija się ich moze z 10 to myślałem że przynajmniej one będa jakoś odwzorowane zgodnie z wiedzą na dzień dzisiejszy. A tu Tres2-1 bo tak w grze się nazywa jest w prawdzie gazowym olbrzymem, ale..... powinna być najciemniejszą planetą jaką znamy, a jak do niej dolatywałęm wyglądała jak gwiazda śmierci z Gwiezdnych Wojen Smile))
Jakby na to nie patrzeć - zbadana, oglądnięta foto dodane Smile


https://drive.google.com/file/d/0BxICOo1...sp=sharing


W necie to ja już czytałem wszystko - wydaje mi się, że gonisz króliczka.
"Około dziesięć najdziwniejszych planet" - przy obecnej NAUKOWEJ wiedzy na temat planet poza Układem Słonecznym - cokolwiek dziwnie to brzmi.

Ok, goń, ale nie wymagaj żeby FD ręcznie modelowało systemy, na podstawie "doniesień internetowych".
Inaczej będziesz zawiedziony, że nie możemy dokować w sferze Dysona(bo FD jej nie zrobiło gdzieśtam) itd. Smile

Jestem za odwzorowywaniem rzeczywistości, ale na podstawie tego co wiemy, a nie internetowych rozważań.
Piszcie do FD - może coś ruszą w tej sprawie..... (sfery Dysona). Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 36 49,137 09.08.2019, 13:01 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Najciekawsze planety, które odwiedziliście. Maroks 21 23,663 08.03.2018, 19:49 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  Planety terraformowalne - skuteczne sposoby wyszukiwania itp. Arnul 20 22,217 08.10.2017, 01:18 UTC
Ostatni post: Maciej1982
Photo Planety które nie powinny istniec. Sopel Krol 1 2,809 12.12.2016, 06:07 UTC
Ostatni post: Kofi Paridae
  Horizons - ciekawe miejsca i planety GutenbergPL 35 38,314 22.07.2016, 15:33 UTC
Ostatni post: Quarion



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości