Poważne Plądrowanie Galaktyki. Czyli o tym, że warto mieć głupie marzenia.
#61
"Zakochana Klumpa" ładnie zaparkowana w Maskelyne Vision. Dane kartograficzne zebrane przed wypadkiem są! Tylko jak znaleźć wśród danych system z ziemniakiem. Czy te dane w Universal Cartographics są ułożone wg jakiegoś klucza?
Odpowiedz
#62
na poważniejsze podsumowanie i statystykę jeszcze przyjdzie pora, a na razie tylko to:

Start: 14.04.3303 r.
Koniec: 07.06.3303 r.

ODWIEDZONE SYSTEMY 5454
PRZEBYTA ODLEGŁOŚĆ 330.329  ly
ODKRYTE ELW 49 (w tym ziemniak)
ODKRYTE WW 526
ODKRYTE AW   60

ZESKANOWANYCH PLANET/KSIĘŻYCÓW   2594
Odpowiedz
#63
Nie wiem, czy wypada zapytać - pożyczyłbyś trochę danych (kurczę, może nie, bo jak się znowu Arnul rozbije, to mnie z Husarii wywalą).
To może weź jakieś superpancerne żelazko, albo jeszcze jakieś inne, albo może tarcze siódemki A, nie wiem, co poradzić.
No bo w tym Xingang Mu trzeba na planecie wylądować, to już nie proszę Smile
(tam jest chyba jakieś aż 0,3 G)
Odpowiedz
#64
(07.06.2017, 20:56 UTC)Pajk napisał(a): Nie wiem, czy wypada zapytać - pożyczyłbyś trochę danych (kurczę, może nie, bo jak się znowu Arnul rozbije, to mnie z Husarii wywalą).
To może weź jakieś superpancerne żelazko, albo jeszcze jakieś inne, albo może tarcze siódemki A, nie wiem, co poradzić.
No bo w tym Xingang Mu trzeba na planecie wylądować, to już nie proszę Smile
(tam jest chyba jakieś aż 0,3 G)

Podaj nazwę portu albo dla jakiej frakcji.
Odpowiedz
#65
Jako, że to jest Instytut Odkrywców to wypadałoby abym po zakończonej wyprawie eksploracyjnej aktywnie przyłączył się do pogłębienia naszej wiedzy na temat galaktyki. Tym bardziej, że zebrało mi się na prawdę sporo materiałów o systemach, planetach i gwiazdach.
Na początek informacja skąd mam wszystkie dane. Oczywiście z logów gry, które zapisują wiele cennych informacji na temat odwiedzonych miejsc i zeskanowanych obiektów. Czasami w logach jest nawet więcej niż widzimy w grze. Wszystkie logi z wyprawy zebrałem do kupy i przerobiłem sobie do bardziej strawnej formy programem, który zamieściłem [tutaj]. Teraz wszystkie dane o planetach, systemach, gwiazdach, pierścieniach i wiele wiele innych mam wrzucone do Excela i mogę z nimi robić różne ciekawe rzeczy. Program, który zalinkowałem jest trochę stary. Od tamtego czasu sporo go przerobiłem, ale że nie było odzewu to nie wrzucałem nowej wersji. Jeśli ktoś jednak zgłosi na niego chęć to wrzucę. Nie ma kłopotu.


TRASA WYPRAWY
Pomiędzy 14.04.3303 r. a 07.06.3303 r. Odwiedziłem 5454 systemy i wykonałem łącznie 5603 skoki. Najdłuższy skok: 236.65 ly, najkrótszy skok: 0.52 ly.
Wyruszyłem z HR8444. Najpierw 144 skoki do Kopernika w Kolonii w ramach Husarskiego Półmaratonu. Następnie po lekkim przezbrojeniu ruszyłem na eksplorację właściwą. Początkowo leciałem w kierunku północno zachodnim, później na północ aż do zewnętrznego ramienia Drogi Mlecznej po drugiej stronie Centrum. Dalej skręciłem na wschód i leciałem w kierunku Beagle Point. Zwiedziłem Beagle Point i inne najdalej położone systemy od Układu Słonecznego i ruszyłem na południe. Potem kręciłem się po przeciwnej stronie galaktyki około 7 dni. M.in. załapałem się na grilla z Dioxem i Seba312. Dalej przeleciałem trochę bardziej na wschód gdzie rozminąłem się z Batonem i Goliatem, którzy pruli do Beagle Point. Zakręciłem na południe prosto do Sagittariusa A. Ale tam nie dotarłem bo jak tylko zbliżyłem się do jądra galaktyki to zaczęła wkurzać mnie jasność tych wszystkich gwiazd i zakręciłem na wschód (jednak wolę ciemne rubieże galaktyki). Zmiana trasy to był dobry pomysł bo wkrótce trafiłem na system który szukałem czyli system z Earth-like będącym księżycem gazowego giganta.
Potem przez 3 tygodnie plądrowałem okolice (m.in. zainteresowałem się odkrywaniem wulkanizmów) aby w końcu ruszyć do domu prosto na południe. W międzyczasie umówiłem się z Batonem na wspólne szukanie gejzerów. Czekając na niego postanowiłem poszukać coś sam. No i przypierniczyłem w księżyc lecąc bez tarcz i kapsuła ratunkowa odstawiła mnie do Kolonii. Stamtąd bez zbędnej zwłoki ruszyłem ponownie w kierunku systemu z Ziemniakiem (~20.000 ly – 3 h neutronówkami) aby jeszcze raz go zeskanować i zapisać swoje dane na nim jako First discovered. Jak się okazało był z tym skanowaniem kłopot. Kolejny tydzień spędziłem błąkając cię po okolicy i licząc, że w końcu skanary zadziałają, ale bez powodzenia. W końcu otrzymałem informację, ze ekipa, która wydobyła wrak mojej Anakondy znalazła jakimś cudem nienaruszone dyski z danymi kartograficznymi zeskanowanych wcześniej systemów. W związku z tym natychmiast ruszyłem prosto na południe w kierunku Bańki (oczywiście neutronówkami). Do HRki dotarłem w dniu 07.06.3303 r. Odebrałem dane kartograficzne odzyskane z wraku i natychmiast zabrałem się z ich sprzedawanie. Zarobiłem na danych: 711.000.000 cr i przy okazji podbiłem sobie reputacje u wszystkich 3 potęg do 100% Allied.

[Obrazek: kRFjaY8.jpg]
Przed sprzedażą karto.

[Obrazek: gSyfjYI.jpg]
Po sprzedaży (w kilku systemach).

[Obrazek: WtBVyAi.jpg]
Mapa wyprawy.


SŁÓW KILKA O ZESKANOWANYCH PLANETACH

Łącznie zeskanowanych planet i księżyców: 2594
W tabeli poniżej szczegółowy podział:
[Obrazek: BnHnK50.jpg]


RODZAJE ATMOSFER

Zacznę od jednej jedniusieńkiej planety, spośród wszystkich 2594 przeze mnie zeskanowanych, której atmosfera mnie położyła na łopatki.

[Obrazek: 2rvtsZa.jpg]

Że w powietrzu jest żelazo? I to 94.6% !!! Żałuję, ze kiedy ją skanowałem jeszcze nie interesowałem się składem planet i nie mam jej screena. W każdym razie wygląda na rarytas i jak ktoś byłby w okolicy Beagle Point to zachęcam do jej odwiedzenia.


Ale to nie jedyny tak rzadki rodzaj atmosfery. Równie rzadkie są planety z atmosferą: NEON i NEON RICH też odkryłem tylko po jednej sztuce.

[Obrazek: SkNtfen.jpg]

[Obrazek: Z0CWh0F.jpg]


Poniżej Tabela zawierająca wszystkie rodzaje odkrytych przeze mnie atmosfer wraz z podziałem na rodzaje planet na jakich występowały:

[Obrazek: ech6Z4i.jpg]


cdn...
Odpowiedz
#66
711 baniek za dane o.O ? Coś pozmieniali w wartościach wypłat?
Odpowiedz
#67
Z naszych systemów w okolicy:
Kovae A2 - 621070 cr
17 Beta Piscis C1, C2, C3 - 678444, 670303, 233316
to już 2 mln za 4 planety.
Odpowiedz
#68
Na tyle odkrytych systemów, to te 711kk to i tak nie dużo...
A atmosfera Metallic Vapour to może jakieś pary rtęci? Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  O tym jak z Niemcem, na wtrysku zwiedzam zachód galaktyki Arnul 16 13,153 15.02.2021, 17:23 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Interakcje ze statkami Thargoid Interceptor Mathias Shallowgrave 3 5,583 20.12.2020, 16:57 UTC
Ostatni post: Hans 001
  Warto Zobaczyć BLUA EAEC FG-Y G23 RANDARIO 19 23,146 12.05.2018, 05:39 UTC
Ostatni post: RANDARIO
  Łowcy Gejzerów czyli szukamy samodzielnie Baton 258 258,579 25.03.2018, 13:19 UTC
Ostatni post: Baton
  [PUBLICZNY] "Skorupy Welcome To", czyli barnacles tournée! Mathias Shallowgrave 34 36,493 10.06.2017, 13:59 UTC
Ostatni post: Baton



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości