Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przydatne linki / Narzędzia / Poradniki
#51
(05.10.2019, 16:07 UTC)Thorghar napisał(a): Świetny poradnik dla górników, kompendium wiedzy zamknięte w 6 minut i 47 sekund, bardzo treściwe (po angielsku).
The Ultimate Deep Core Mining Guide

Dodałem, dzięki!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#52
Dla starej gwardii pewnie nic nowego, mnie jednak pozytywnie zaskoczyło i mega pomogło, czyt. skróciło grind materiałów (zwłaszcza kwestia Crafting Lists i Missing Components na Inarze) Thumbs_up :
https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/...materials/
[Obrazek: 196481.jpg]
Odpowiedz
#53
Naprawiłem wszystkie link. Dzięki @Lobod za przypomnienie Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#54
(27.10.2019, 16:37 UTC)w0jciechu_87 napisał(a): Dla starej gwardii pewnie nic nowego, mnie jednak pozytywnie zaskoczyło i mega pomogło, czyt. skróciło grind materiałów (zwłaszcza kwestia Crafting Lists i Missing Components na Inarze) Thumbs_up :
https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/...materials/

Bardziej konkretny opis pls - w sensie co to jest konkretnie?
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#55
(05.11.2019, 14:28 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
(27.10.2019, 16:37 UTC)w0jciechu_87 napisał(a): Dla starej gwardii pewnie nic nowego, mnie jednak pozytywnie zaskoczyło i mega pomogło, czyt. skróciło grind materiałów (zwłaszcza kwestia Crafting Lists i Missing Components na Inarze) Thumbs_up :
https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/...materials/

Bardziej konkretny opis pls - w sensie co to jest konkretnie?

Odpowiadam.
Generalnie na PC wiem, że macie różniste cudacznie narzędzia umilające i ułatwiające rozgrywkę w ED, których na konsolach próżno szukać - patrz EDEngineer.
W tymże artykule autor w sumie opisuje możliwości jakie daje Inara (szczególnie, że teraz można powiązać konta Inara-Frontier), a zwłaszcza:
1. Crafting Lists - czyli możliwość stworzenia list modułów jakie chcemy inżynierować, włącznie ze stopniem tej modyfikacji i efektem eksperymentalnym.
2. Missing Components - czyli poprzez dane od Frontiera, Inara aktualizuje stan (in-game) naszych materiałów inżynierskich i porównuje do stworzonych przez nas Crafting Lists, jednocześnie pokazując jakie inne posiadane przez nas materiały są "zbędne" (względem Crafting Lists) i możemy je wymienić na te dla nas docelowe (i oczywiście w jakich proporcjach).

Koniec końców widzimy jak na dłoni, czy mamy juz wystarczająca ilość danego materiału, żeby podpimpować sobie moduły z Crafting Lists czy też jeszcze musimy pofarmić.
Bądź też widzimy jakie inne materiały możemy pofarmić zamiast tego docelowego (niektóre, jak wiemy, łatwiej w ten sposób uzyskać) pod wymianę u material trader'ów.
[Obrazek: 196481.jpg]
Odpowiedz
#56
Dodałem, thx!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#57
Normalnie jestem zajarany "swoim" odkryciem jak niegdyś gdy dorobiłem się swojej pierwszej Cobry mk3...
Denerwował mnie "fakt" iż odkrycia systemów dokonane przez nas, jak i innych nam podobnych... tułaczy... nie są chociażby wyświetlane jakoś na mapie galaktyki. 
No wiecie... Boldly go where no man has gone before... i takie tam...
Jak dla mnie osobiście powodowało to spore zniesmaczenie, jak i pewien dysonans "immersji".
Ok, do rzeczy...

Moja mapa wygląda powiedzmy(zdjęcia poglądowe) tak (niebieskie- byłem, czerwone - nie byłem... innych kolorów brak):
Teraz to wygląda tak (Niebieskie-był ktoś, czerwone nie był nikt(prawdopodobnie)
* Dane o odwiedzonych systemach pochodzą z EDSM także trafią się czerwone "odwiedzone" systemy

Jak to działa?

Na stronie https://visitedstarscache.space/

Pobieramy: http://www.visitedstarscache.space/Visit...sCache.zip

Rozpakowujemy do 

Kod:
%LocalAppData%\Frontier Developments\Elite Dangerous\<CMDR_ID>
 <CMDR_ID> To numer ID waszego commandora (mój jest super Wink ) w tym katalogu jest tylko jeden plik.
Kod:
VisitedStarsCache.dat
Polecam zrobić kopię pliku VisitedStarsCache.dat z tego katalogu w celu ewentualnego powrotu do dawnych ustawień odwiedzonych systemów.

Plik jest aktualizowany na stronie codziennie. W chwili gdy to piszę zawiera dane 47,144,175 systemy i po rozpakowaniu waży 719MB (269MB ZIP)

P.S.

Pierwszą Cobrę rozbiłem podczas wylotu z coriolisa...
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#58
Witam
Poniżej link do stronki, zawiera mnóstwo przydatnych treści. Głównie wykorzystuję do sprawdzania możliwości wymiany u Material Trader.
Główna
Mineral Trader
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz
#59
(13.03.2020, 14:38 UTC)USSER-PL napisał(a): Normalnie jestem zajarany "swoim" odkryciem jak niegdyś gdy dorobiłem się swojej pierwszej Cobry mk3...
Denerwował mnie "fakt" iż odkrycia systemów dokonane przez nas, jak i innych nam podobnych... tułaczy... nie są chociażby wyświetlane jakoś na mapie galaktyki. 
No wiecie... Boldly go where no man has gone before... i takie tam...
Jak dla mnie osobiście powodowało to spore zniesmaczenie, jak i pewien dysonans "immersji".
Ok, do rzeczy...

W becie nie działa - sprawdzałem. Zmienili sposób zapisu/odczytu pliku (pojawia się na moment jeszcze jeden) ale format posostał ten sam.
Odpowiedz
#60
Witajcie

Coś dzisiaj znalazłem, program EDDiscovery:
EDDiscovery
[Obrazek: uYcszLN.png]
Wydaje się pożeteczny, zobaczymy.

Edit: tak, zorientowałem się że była już wzmianka o EDDiscovery, sprawdzałem przed napisaniem ale widocznie źle użyłem opcji "szukaj", sorki.
Niestety posta nie mogę sam skasować.
[Obrazek: 51626.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przydatne linki,Nie działa Telesfor 3 788 28.05.2023, 19:15 UTC
Ostatni post: RANDARIO



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości