Nieznane Mgławice.
#11
(15.05.2017, 10:23 UTC)GieNkoV napisał(a):
(14.05.2017, 18:38 UTC)Arnul napisał(a): Albo robię coś źle, albo jednak nie da się w ten sposób znaleźć setek czy tysięcy mgławic:
Wyszukując po "CSI+" jest 17 mgławic i to tylko w okolicach bąbla,
Wyszukując po "BD-" jest 100 systemów ale większość to nie małe mgławice tylko zwykłe systemy i podobnie jak z CSI+ tylko w okolicy bąbla,
Wyszukując po "BG+" nic nie znalazłem.

To z powodu sposobu w jaki działa wyszukiwarka systemów w mapie galaktyki. Wyników jest po prostu zbyt wiele i z tego powodu nic nie znajduje - musiałbyś wpisać dokładną nazwę systemu. Te systemy jednak istnieją na mapie galaktyki. Należę do kanału Discord, gdzie pewna grupa osób rozbiera Elite na części pierwsze (dosłownie), i dosyć często jestem karmiony takimi właśnie trikami (i spoilerami, o wraku statku Thargoidów, czy obeliskach, wiedzieli dawno zanim ktoś wrzucił informacje na Reddita o tych odkryciach).
A i te mgławice, które udało Ci się w ten sposób odnaleźć, zostały umieszczone w grze ręcznie przez twórców Wink

Skoro jednak muszę wpisać dokładną nazwę to przydatność tego „systemu” w poszukiwaniu nowych nieznanych mgławic jest raczej zerowa bo jak znasz nazwę to znasz i mgławicę. Szkoda mi tylko czasu poświęconego na przeklikiwanie na mapie stu systemów po nazwie „BD-" żeby się na końcu dowiedzieć, że jednak w ten sposób nie da się odszukać tysięcy nowych mgławic!
Odpowiedz
#12
(14.05.2017, 20:04 UTC)szarik napisał(a):
(14.05.2017, 19:29 UTC)Baton napisał(a): Nie wiem co masz na myśli, bo w EDSM jest odkryte 0.003% jak na razie, nawet razy 100 ze względu na ludzi bez EDSM to nie wiem skąd to 10% Smile


Rotfl, Gienkov nie wiedział z kim zadziera Wink


10% matko... galaktyka liczy ok. 400 miliardów (!) układów gwiezdnych pomnóżmy to przez średnią ilość ciał niebieskich w układzie i wyjdą kolosalne liczby... przykładowo weźmy liczbę 400MLD układów i pomnóżmy przez 20 (ilość ciał niebieskich w układzie), następnie weźmy 1MLN graczy, gdzie jeden gracz odkrył średnio 5000 ciał niebieskich do tej pory (to są założenia hipotetyczne i mocno zawyżone - nie znajdziemy 1MLN graczy, gdzie każdy z nich odkrył 5000 ciał) ... 

wynik to ok.  0,0625% ...

Kojarzy mi się, że kiedyś Frontier podawał ile systemów jeszcze nie odkryliśmy. Nie pamiętam dokładnie ale po głowie mi chodziło coś koło 95-97%. To było chyba z rok temu, więc "na oko" podałem 10%. W każdym bądź razie te liczby nie są ważne - istotne jest to, że wciąż mamy sporo do odkrycia Smile.
Odpowiedz
#13
(15.05.2017, 12:51 UTC)Haji-me napisał(a): Kojarzy mi się, że kiedyś Frontier podawał ile systemów jeszcze nie odkryliśmy. Nie pamiętam dokładnie ale po głowie mi chodziło coś koło 95-97%. To było chyba z rok temu, więc "na oko" podałem 10%.

źle Ci się kojarzy, odkryliśmy jakieś setne procenta, pamiętam jak Braben o tym mówił, niewiele się zmieniło, w końcu ilość graczy raczej się nie zwiększa Smile

Ja właśnie ruszam od Beagle znaleźć tych kilka tajemniczych mgławic, a co mi tam.
Moim Graalem jest znalezienie małego księżyca z gejzerami orbitującego ziemiopodobną w bliskiej odległości i zrobienie fotki. Wiem, że jest jakiś koło bańki ale chciałem znaleźć swoje Smile
Odpowiedz
#14
Jeżeli chodzi o ilość odkrytych systemów to jest to o wiele mniej niż 1%. Dane z 2015: 

At the current rate of exploration, Elite's playerbase is visiting 17,585 new systems every day. That's 732 per hour, or 12 per minute.

At that rate it will take players 150,895 years to map the entire galaxy.

Odpowiedz
#15
Pytanie jak oni to liczą. Czy biorą systemy, w których jest przynajmniej jeden "tag", czy dodają też takie, w których ktoś faktycznie był, ale tylko przelotem i nie zrobił żadnego detailed scan. Ja na przykład ominąłem już tysiące systemów bez żadnych tagów i swojego również nie zostawiłem.
Odpowiedz
#16
(15.05.2017, 18:56 UTC)Ulpian napisał(a): Pytanie jak oni to liczą. Czy biorą systemy, w których jest przynajmniej jeden "tag", czy dodają też takie, w których ktoś faktycznie był, ale tylko przelotem i nie zrobił żadnego detailed scan. Ja na przykład ominąłem już tysiące systemów bez żadnych tagów i swojego również nie zostawiłem.

To jest dobre pytanie, na ostatniej eksploracji też się nad tym zastanawiałem. Ale nawet przyjmując, że skanujesz średnio co dziesiąty system, to i tak odkryta galaktyka marnie wygląda.

Dane z EDSM wyglądają następująco, oczywiście nie wszytko jest tam zrzucane:
0.003079% of the galaxy has been discovered on EDSM, it will take 61,623 years, 2 months, 12 days to discover it entirely.
Odpowiedz
#17
"Elite's playerbase is visiting 17,585 new systems every day" To zdanie mówi o wizytach więc pewnie w ich bazie przy każdym systemie odpala się flaga "ktoś tu był" i tyle.
CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX
Odpowiedz
#18
(16.05.2017, 06:23 UTC)Zakrecony Termos napisał(a): "Elite's playerbase is visiting 17,585 new systems every day" To zdanie mówi o wizytach więc pewnie w ich bazie przy każdym systemie odpala się flaga "ktoś tu był" i tyle.

Też tak myślę, zwłaszcza PRowo to na pewno chcą powiedzieć jak dużo gracze robią, więc by nie wyszukiwali najmniejszej możliwej opcji ze skanem detali itd Smile

BTW czy ktoś wie, systemy w bazie istnieją już zanim ktoś tam wskoczy, czy jest tylko nasionko które generuje system jak pierwsza osoba odwiedzi?
Odpowiedz
#19
(16.05.2017, 06:29 UTC)Baton napisał(a): BTW czy ktoś wie, systemy w bazie istnieją już zanim ktoś tam wskoczy, czy jest tylko nasionko które generuje system jak pierwsza osoba odwiedzi?

Z ekonomicznego punktu widzenia powinno być tylko ziarno. Zajmuje znacznie mniej miejsca w bazie niż kompletny opis. Przy tej ilości systemów to potężna oszczędność miejsca w bazie.
Odpowiedz
#20
MGŁAWICA NR 3: GROORAI NO-Q E5-12

POŁOŻENIE:
Znajduje się po przeciwnej stronie galaktyki na początku Ramienia Perseusza. Dokładne koordynaty: 1.490:-317:39.604

[Obrazek: XoBN88g.png]


OPIS:
Jest troszeczkę większa o mgławic 1 i 2 ale i tak widać ją dopiero przy dużym zbliżeniu mapy. Ma kolor niebiesko-fioletowo-różowo-łososiowo-nieznamsięnakolorach i jest taka postrzępiona. Tak jak poprzednio w jej wnętrzu znajduje się jeden system, który składa się z czarnej dziury i dwóch gwiazd (wszystkie trzy zeskanowane już przez innych).

Kształt mgławicy
[Obrazek: Hen8Z2y.jpg]

Widok na mgławicę z odległości 10 ly
[Obrazek: zRzx6Pn.jpg]

[Obrazek: leqMe57.jpg]

Widok na mgławicę z najbliższego sąsiadującego systemu - 4 ly

[Obrazek: xa2lpwk.jpg]

A tak jest w środku
[Obrazek: uANglMB.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Photo Wymodelowane Mgławice - Lista TeddyPanda 49 90,737 23.08.2019, 12:30 UTC
Ostatni post: Pajk
  Ucieczka w nieznane, a może znane? Elll 6 6,457 21.11.2016, 12:32 UTC
Ostatni post: Fenyl de Lechia



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości