Planety terraformowalne - skuteczne sposoby wyszukiwania itp.
#11
(04.05.2017, 09:04 UTC)Dhror napisał(a): Ja tam wole skorzystac z https://forums.frontier.co.uk/showthread...System-Map
Zwlaszcza jak niewiem czy planeta na ktora patrze jest typu Wodnego czy Ziemskiego a dolot to 200kly Smile

A jak ktos nie zna to polecam bo zabawa fajna w takie nasluchiwanie.

Tru tru, ja używam dźwięków z kombinacją naszej mapki tego co widać na HUD :Smile
Odpowiedz
#12
Szukanie terraformowalnych kandydatek jest fajne.

Oto taki sobie system. Bez żadnych wodotrysków na dzień dobry - fuj i ble. Ale ma w sobie ukryte piękno Smile
[Obrazek: i4FS1p7.jpg]

3 x HMC terraformowalne
1 x Rocky Moon terraformowalny
2 x Water World (te planety podwójne)
A na końcu księżyc Ammonia World Smile
Odpowiedz
#13
Wg tej rozpiski planety bez atmosfery nie są terraformowalne.
[Obrazek: jHVZ8bc.jpg]


To co ja pacze?
[Obrazek: 18QI3Dr.jpg]
I co ja wylądowałem?
[Obrazek: FokYx0L.jpg]
Tu na razie jest ściernisko ale będzie San Francisco Island_with_a_palm_tree Island_with_a_palm_tree Island_with_a_palm_tree !!
Odpowiedz
#14
(03.05.2017, 21:23 UTC)Baton napisał(a): Nie spodoba Ci się co napiszę, ale EDDiscovery pokazuje ekosferę (zielona sfera/habitable zone ) .  Przez ostatnie dni jak oblatywałem Złoty szlak to sprawdzałem i większości przypadków się sprawdza, więc trochę dla spokoju ducha nie sprawdzam nic poza ekosferą co nie wygląda jak wodny czy ziemniak. Oczywiście problem się robi jak sprawdzamy inną gwiazdę niż główna bo nie mam pojęcia jak sprawdzić jak od niej są odległe jej satelity zanim ich nie zeskanuję Smile

Da się jednak sprawdzić odległość bez skanowania. Jak zaznaczymy sobie planetę to ostatnia pozycja - SEMI MAJOR AXIS. Tylko podaje dane w jednostkach astronomicznych (AU). Ja zaokrąglam sobie 1 AU = 500 ls.

Przykład:
Odpowiedz
#15
Trochę offtopic ale trudno. Widzę, że po przekazaniu pałeczki głównego rotmistrza Arnul nam rozkwita jako eksplorator Biggrin Druga elitowa młodość normalnie Biggrin
Odpowiedz
#16
(28.05.2017, 09:13 UTC)Calvarian napisał(a): Trochę offtopic ale trudno. Widzę, że po przekazaniu pałeczki głównego rotmistrza Arnul nam rozkwita jako eksplorator Biggrin Druga elitowa młodość normalnie Biggrin

Tl;dr – eksploracja jest fajna.

Druga młodość to husarska bo elitowa to już czwarta. Ale coś trzeba robić czekając aż będzie można lądować na planetach earth-like Smile .

Jak wylatywałem na eksplorację to miałem tylko jeden cel i zastanawiałem się po ilu dniach się znudzę i wrócę. Minęło 6 tygodni, nadal jestem po drugiej stronie galaktyki i nie myślę o powrocie (prędzej stan kadłuba mnie zmusi).

Początkowo nie za bardzo wiedziałem co mam robić ot skanowałem sobie system za systemem i tyle. Wyglądało to mniej więcej tak:
Nudny, nudny, nudny, nudny, … nudny, o! water word/earth-like to podlecę zeskanuję i zrobię screena, nudny, nudny, nudny … ziew.

Ale z czasem coraz więcej rzeczy zaczęło mnie interesować i tak powoli, powoli… aż po 6 tygodniach skanowanie systemów wygląda u mnie tak:
- O! Jowisz z pierścieniami – ciekawe jakie są duże i jakie masywne i ciekawe czy wszystkie widoczne,
- O! planeta high metal content – ciekawe czy terraformowalna,
- O! księżyc rocky/ice body ciekawe czy ma wulkanizm i jaki,
- O! dużo księżyców wokół gazowego giganta z pierścieniami ciekawe czy któryś jest bardzo blisko żeby zrobić fajnego screena (a może ma jeszcze przechyloną orbitę to już w ogóle super),
- O! ww, elw, aw – trzeba zeskanować i ciekawe jaki mają skład,
- O! gazowy gigant z większymi księżycami i dosyć blisko gwiazdy  - ciekawe czy któryś jest terraformowalny,

Okazuje się, że na eksploracji jest co robić trzeba tylko znaleźć sobie samemu zajęcie. Forum też dużo daje bo można poszukać inspiracji no i pochwalić się znaleziskami i ciekawostkami. A jak coś się znudzi to znaleźć sobie coś innego. Jak miałem ochotę to i 600.000 ls leciałem aby zeskanować pojedynczy ww, a jak nie miałem ochoty  to i 2000 ls nie leciałem. Ja już na tej eksploracji:
- ścigałem się do Kolonii,
- szukałem mgławic,
- szukałem planet nadających się pod terraformowanie,
- odwiedziłem Beagle Point – tak przy okazji jak już byłem w pobliżu,
- szukałem najdalszych systemów od Układu Słonecznego,
- obwoziłem turystów po miejscówkach - dzięki MC na pokładzie miałem już kilka osób w tym sam Hetman mnie odwiedził i oglądał mojego ziemniaka,
- grillowałem z Seba312 i Diox-em,
- szukałem gejzerów, mam już 4 miejscówki na stanie – przy okazji nauczyłem się jak szukać mając do dyspozycji powolną i mało zwrotną krypę, która na dodatek ma słabą widoczność z kabiny,
- no i oczywiście szukałem planety earth-like orbitującą wokół gazowego giganta, a jak już szczęśliwie ją znalazłem to zabieram się za rozbieranie całego systemu na czynniki pierwsze,
- teraz na przykład zainteresowałem się orbitami planet – bo niektóre nie są w kształcie koła i potrafią być mocno jajowate (zbindowałem sobie włączanie i wyłączanie orbit. Nawet nie myślałem, że kiedyś mi się to przyda. Jak nie próbowaliście to zobaczcie sobie jak fajnie wyglądają z góry gazowe giganty z dużą liczbą księżyców i przy okazji od razu widać, który ma „zwajchowaną” orbitę).
Odpowiedz
#17
Akurat natknąłem się na ten post na reddit:

https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/..._100_less/

Czyli uproszczona grafika z zależnościami między typem gwiazdy a jej ekosferą.

[Obrazek: qdYFOP7.png]

Jakby ktoś chciał się bardziej pobawioć wersja bardziej hardkorowa na podstawie danych astronomicznych w formie arkuasza:
https://www.reddit.com/r/eliteexplorers/...formables/
a także kalkulator w formie aplikacji desktopowej:
https://forums.frontier.co.uk/showthread...tor/page2i
Kaz
Odpowiedz
#18
a ja wczoraj trafiłem taki przysmak, ziemniak i cztery terraformowalne wodne - w systemie z gwiazdą neutronową Smile
Ku mojej rozpaczy ten skalisty księżyc nie ma wulkanizmu, no ale jeszcze na coś się natknę..

[Obrazek: MEWCsiP.png?1]
Odpowiedz
#19
a nie poda się nazwy sytemu Tongue
Odpowiedz
#20
(13.06.2017, 18:47 UTC)DYoda napisał(a): a nie poda się nazwy sytemu Tongue

Jak oddam to podam, nie chcę tam zobaczyć Kir Nalto jak wrócę Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 36 49,141 09.08.2019, 13:01 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Najciekawsze planety, które odwiedziliście. Maroks 21 23,665 08.03.2018, 19:49 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  Najdziwniejsze planety w naszej galaktyce Kris Olesky 20 22,590 04.06.2017, 16:56 UTC
Ostatni post: Kris Olesky
Photo Planety które nie powinny istniec. Sopel Krol 1 2,809 12.12.2016, 06:07 UTC
Ostatni post: Kofi Paridae
  Horizons - ciekawe miejsca i planety GutenbergPL 35 38,319 22.07.2016, 15:33 UTC
Ostatni post: Quarion



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości