Ankieta: Jaka jest największa odległość, na jakiej byliście na eksploracji?
około 500 LY
około 1000 LY
około 5000 LY
około 10000 LY
około 15000 LY
około 20000 LY
około 25000 LY
około 30000 LY
około 35000 LY
40000 LY i więcej
[Wyniki ankiety]
 
 
Jak daleko byliście na eksploracji?
#31
(06.09.2017, 18:35 UTC)Highlander_109ps napisał(a): Ja byłem w centrum, ale przy powrocie to ju miałem dosyć.
Jak tu zdjęcie dołączyć z telefonu?

Nie da się bezpośrednio na forum, bo by nam zjadło transfer i miejsce na dysku w tydzień. Polecam Imgur lub Flickr - tam wstawić i dać linka (bezpośredni link do obrazka w tagach [ img ] [ /img ] bez spacji - lub kliknąć na ikonkę obrazka w menu edycji posta).
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#32
No właśnie, jak to nazwać - dwie wyprawy do Colonii - czy to była eksploracja, czy harówa?
Odpowiedz
#33
Gdy wypełniałem ankietę, było to ok 25kLY. Po wielkim zwiedzaniu galaktyki będzie to ponad
6564734 ly. System nazywa się System Oevasy SG-Y d0
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#34
Już dawno temu, ale po ostatnim wpisie - czterotygodniowa wycieczka do Colonii i na Sobieskiego oczywiście - akurat trafiłem tam na CG, w którym wziąłem udział - a potem Sag A*
także zaliczyłem. Wracając odwiedziłem obszar czarnych dziur i neutronówek polecany przez Obsidiana. Ostatnie 5 tys Ly to już był sprint z tęsknoty do bańki. Całość wyśmienitym DBX'em, którego mogę szczerze polecić. Jak wprowadzą 2.4 i łatwiejsze planowanie tras do 20k Ly, to jeszcze jedną wyprawęplanuję, choć nie wiem gdzie - raczej jednak nie do Beagle Point'a, zobaczę.
[Obrazek: 43414.png]
Odpowiedz
#35
Ja następnym razem odwiedzę Kopernika
Odpowiedz
#36
Witam Wszystkich

Jak wygląda sprawa z zapisem stanu gry zwłaszcza w czasie dłuższej wycieczki?
Czy mogę zapisać stan gry kiedykolwiek będąc w jakimś systemie, przy zerowej prędkości?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#37
(12.09.2017, 19:34 UTC)Roberto75743 napisał(a): Witam Wszystkich

Jak wygląda sprawa z zapisem stanu gry zwłaszcza w czasie dłuższej wycieczki?
Czy mogę zapisać stan gry kiedykolwiek będąc w jakimś systemie, przy zerowej prędkości?

Pozdrawiam

Tu nie ma stanu gry jako takiego. Są po prostu serwery, które żyją swoim życiem - w sensie życie w świecie Elite toczy się swoim torem, a przy wyjściu z gry, zapisuje ona Twoją pozycję w galaktyce i przy zalogowaniu po prostu wchodzisz do gry w tym miejscu. Zawsze jest też jakiś punkt odniesienia, tzn. jeśli wyjdziesz z gry będąc na orbicie jakiejś planety, to ona oczywiście przemieszcza się w kosmosie wokół swojej gwiazdy - a Ty razem z nią, mimo tego, że jesteś wylogowany. Nie trzeba hamować statku do zera, możesz wyjść z gry w dowolnym momencie. 

W przypadku zagrożenia pojawia się dodatkowo 15-sekundowy timer i dopiero po tym czasie gra Cię wylogowuje.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#38
Aktualnie jestem 15k LY od bańki. W drodze do Sag A+. Trochę to trwa jak się skanuje co ciekawsze systemy.
[Obrazek: 2kXP4Jt.png?3]
Jestem pewien, że wszechświat jest pełen inteligentnego życia. Jest tylko zbyt inteligentne, żeby się tutaj zjawić. 
Arthur C. Clarke 
Odpowiedz
#39
Witam. Widzę, że wątek jest martwy od kilku lat, ale co tam. Inspiracją do rozpoczęcia zabawy w odkrywanie nowych światów była lektura "Wyprawy na koniec świata - czyli jak nie planować eksploracji" autorstwa Komandora Arnula. Moją pierwszą wyprawą poza bańkę była wycieczka do Wiedźmiej Głowy i potem do Pętli Bernarda podczas której nabyłem wprawy do tego by przeżyć w przestrzeni. Póki co moje najdalsze wypady, to wizyty w mgławicy Eta Carina ok 9.000Ly i w mgławicy Orła 7.000Ly. W tej drugiej miałem nadzieję na dostrzeżenie ''filarów stworzenia'', ale zbyt dużo oczekiwałemSmile. Wiem, że powyższe nie jest niczym szczególnym, ale na pewno mam większe eskapady w planach. Przyjdzie czas na wizytę w Kolonii i Sagitariusie A*. Podczas eksploracji lubię sobie robić screenshoty na pamiątkę.
Przy okazji chciałbym się dowiedzieć i podpytać bardziej doświadczonych pilotów o to, czy jest jakiś sposób wyszukanie na mapie galaktyki gwiazdy znajdującej się najwyżej nad poziomem płaszczyzny galaktyki? Wymyśliłem sobie taki cel jakiś czas temu i tylko mam kłopot, żeby zaznaczyć cel na mapie...
Moim statkiem do eksploracji jest Krait Phantom.Ma całkiem niezły skok, bo ponad 60Ly.
Odpowiedz
#40
(27.04.2023, 14:55 UTC)SKYWALKER_PL napisał(a): Witam. Widzę, że wątek jest martwy od kilku lat, ale co tam. Inspiracją do rozpoczęcia zabawy w odkrywanie nowych światów była lektura "Wyprawy na koniec świata - czyli jak nie planować eksploracji" autorstwa Komandora Arnula. Moją pierwszą wyprawą poza bańkę była wycieczka do Wiedźmiej Głowy i potem do Pętli Bernarda podczas której nabyłem wprawy do tego by przeżyć w przestrzeni. Póki co moje najdalsze wypady, to wizyty w mgławicy Eta Carina ok 9.000Ly i w mgławicy Orła 7.000Ly. W tej drugiej miałem nadzieję na dostrzeżenie ''filarów stworzenia'', ale zbyt dużo oczekiwałemSmile. Wiem, że powyższe nie jest niczym szczególnym, ale na pewno mam większe eskapady w planach. Przyjdzie czas na wizytę w Kolonii i Sagitariusie A*. Podczas eksploracji lubię sobie robić screenshoty na pamiątkę.
Przy okazji chciałbym się dowiedzieć i podpytać bardziej doświadczonych pilotów o to, czy jest jakiś sposób wyszukanie na mapie galaktyki gwiazdy znajdującej się najwyżej nad poziomem płaszczyzny galaktyki? Wymyśliłem sobie taki cel jakiś czas temu i tylko mam kłopot, żeby zaznaczyć cel na mapie...
Moim statkiem do eksploracji jest Krait Phantom.Ma całkiem niezły skok, bo ponad 60Ly.

Przyjacielu, z tego co się orientuję to  nie ma, trzeba ręcznie przewijać i obracać, a Krait i 60 Ly to nic niezwykłego, natomiast są planety gdzie o wiele łatwiej wyglądać mniejszym statkiem dlatego ASP y są tak popularne a zasięg mogą mieć a i ponad 75 Ly
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  EVENT: Dookoła świata na nogach i SRV FrankDolas 17 5,111 12.04.2022, 17:05 UTC
Ostatni post: FrankDolas
  O tym jak z Niemcem, na wtrysku zwiedzam zachód galaktyki Arnul 16 13,163 15.02.2021, 17:23 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
Photo Na co się natknąłem? astrinopl 3 2,904 02.02.2021, 18:09 UTC
Ostatni post: Hans 001
Bug Ankieta - czy polujesz na Thargoidów? Jeśli tak, to na jakich? Revenant-4 16 19,728 08.05.2019, 20:15 UTC
Ostatni post: szarik
  [OFICJALNY] Beyond Chapter 4 - nowa mechanika i gameplay eksploracji (Patch Q4) Mathias Shallowgrave 47 64,686 05.10.2018, 09:31 UTC
Ostatni post: Yata_PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości