Kosmiczne znaleziska megathread
#11
Kilka z mojej wyprawy:

Mój pierwszy olbrzym, gwiazda typu K, spodziewałem się kolejnej z wielu, a tu...
[Obrazek: 4EENlkm.jpg]

Tranzyt gwiazd:
[Obrazek: GhzZ5rU.jpg]

Ciekawa formacja gwiazd typu F z Mgławicy Orła:
[Obrazek: 3hicapF.jpg]

Kolejna stacja w asteroidzie, typ razem kolonia karna w Mgławicy Orła:
[Obrazek: d6NIhK6.jpg]

Jedna z planet klastra gwiazd z Mgławicy Orła, co ciekawe w systemie były takie dwie:
[Obrazek: IlIQ7Au.jpg]

Ta sama planeta, ale w SRV (nie wyłączyłem HUDa Sad ):
[Obrazek: ZXdLbGp.jpg]
[Obrazek: 70464.png]
Odpowiedz
#12
Ta przed ostatnia fota to mistrzostwo Surprised
Odpowiedz
#13
(26.06.2017, 08:33 UTC)Calvarian napisał(a): Ta przed ostatnia fota to mistrzostwo Surprised

Trzeba przyznać rację. Nawet pomimo braku nałożenia "efektów specjalnych". Kompozycja oraz odpowiednie ułożenie elementów znajdujących robi piorunujące wrażenie. Na zdjęciu dużo jest również zabawy skalą. Po pierwsze i najważniejsze na pierwszym planie dostrzegamy ogromny pod względem ilości zajmowanego miejsca pierścień planety. Następnie nasze oczy kierują się na planetę, która jak wiemy, jest w rzeczywistości większa od samego pierścienia. Zajmuje również około 35-40% powierzchni zdjęcia co po krótszej chwili i przetworzeniu przez nasz mózg impulsów do nas dociera. Skalę tego wszystkiego potęguje ogromny krater na powierzchni skalniaka, który nasz mózg zauważa dopiero po nieco dłuższej chwili. Daje nam to tylko wyobrażenie jak potężna siła musiała taki krater utworzyć. Następnie dostrzegamy słońce, które na początku wydawało się mniejsze, jednak po przeanalizowaniu głównych bohaterów zdjęć nasze oczy kierują się na ten jasno oślepiający punkt na czarnym bezkresie nieba. Doświadczamy olśnienia, iż planeta wcale nie jest aż tak daleko od swojej gwiazdy, a jej oślepiający blask tylko wzmaga nasze doznania wzrokowe. Na koniec zauważamy Cobrę. Tylko to nie jest tak, że wcześniej jej nie widzieliśmy. Była tam od samego początku, tak naprawdę najbliżej nas, a jednak wydawała się tak odległa. Dopiero kiedy tak naprawdę skupimy się na statku, który spowity cieniem na swojej tylnej części emituje trochę światła ze swoich silników oraz kilkoma lampami zauważamy tylne drzwi serwisowe. Wtedy dociera do nas prawdziwy obraz tego jak wcześniej analizowane przez nasze szare komórki otoczenie jest nie wyobrażalnie większe niż nasz mózg zakładał pierwotnie. Wtedy dopiero zdajemy sobie sprawę z ogromu ciał niebieskich, jak nasza percepcja postrzegania świata przedstawionego na obrazie została znacząco zachwiana, jak autor bawił się naszymi umiejętnościami poznawczymi i jak brutalnie w ostatnim momencie kodowania przez nasz mózg obrazu sprowadził nas "na ziemię". Wszystko jest do tego potęgowane przez surowość zdjęcia, które potęguje surowość otaczającego statek otoczenia. 

Haha Biggrin
Co jak co ale głosowałbym [na ZDK] ^^
[Obrazek: AmqzlzA.jpg]
I jeśli chcesz powiedzieć, że się martwisz o moje morale,
Zostaw wiadomość po sygnale, po sygnale...
Odpowiedz
#14
Szanowni, ale bez przesady Smile chciałbym przyznać, że poświęciłem tyle czasu by sprostać analizie przedstawionej przez @Grzechu789, ale fakt jest taki, że to tylko lekkie oddalenie i przesunięcie w bok kamery... nie miałem żadnego planu. Widok mi się po prostu podobał, wydawał się taki romantyczny.
Mimo to cieszę się, że w jakiś sposób ten screenshot przypadł Wam do gustu Biggrin
[Obrazek: 70464.png]
Odpowiedz
#15
BTW. O obcych już słyszeli? http://imgur.com/a/pTIyB


sorki że link, ale na telefonie nie chce mi się bawić ze screenami Tongue
Odpowiedz
#16
A tak tylko chce się pochwalić :p

[Obrazek: 45df528ed65ccf09.jpg]
Odpowiedz
#17
Fajnie wygląda.
Star Citizen kod referencyjny: STAR-Q7WW-CYQB
Odpowiedz
#18
Takie tam z bazy Obcych

[Obrazek: 3d3f420c-1da2-448d-8d20-02cd2c4b4b86.PNG...2%2FozU%3D]
[Obrazek: fa14f85f-558d-4870-adb8-a7917c96a766.PNG...Zy2RD0k%3D]
[Obrazek: fd163154-a710-4878-92c4-71e90ba32a73.PNG...Xm0381I%3D]
[Obrazek: 53912.png]
Odpowiedz
#19
(06.07.2017, 05:10 UTC)mateuke napisał(a): A tak tylko chce się pochwalić :p

[Obrazek: 45df528ed65ccf09.jpg]

+rep za nazwę statku! Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#20
A dziękuję, niestety przed chwilą mnie zastrzelono i Krasna Holka zniknęła w spektakularnym wybuchu Sad na szczęście wziąłem sobie wasza radę do serca, nie latać bez kasy na rebuy! Biggrin
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości