Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nie dać się zabić w Elite Dangerous
#11
Mój problem jest taki, że wdaję się w walkę. Ostatnio ASP Exp z Clipperem, co mnie ot tak, bo mógł, wyciągnął.
Koniec był prosty do przewidzenia, rebuy nie był problemem, tylko ten dane z systemów jakie od jakiegoś czasu sbierałem, by przewieźć i oddać w stacji docelowej.
Tak czy owak - Mobius mnie bardziej przekonuje, gdy gram sam - po co nerwy (dodatkowe) - walczę kiedy chcę, transportuję ludzi i towar jak uważam, innych graczy spotykam tu i ówdzie także.

Open tylko razem z TWH póki co jak dla mnie - ale kto wie, może kiedyś to się zmieni. Trudno mi jednak wyobrazić sobie powrót z exploracji delikatnym stateczkiem nastawionym na max skok i przebijać się w open przez bańkę mając z dane z np. 3000 Ly.

P.S. Może miałem pecha na początku zabawy, gdzie straciłem ASP'a 3 razy przy stacji, która była okupowana przez grieferów (nawet wtedy nie wiedziałem jak się nazywali i sam ich nazwałem ch...echm, chwastami). Dawałem boosta, ale kilka statków niszczyło mi osłony, potem FSD i strzelało do mnie tak, że statek - jakże ciężko uciułany - po prostu się przegrzewał. Parę dni miałem traumę Wink - teraz lepiej bym wiedział co zrobić, co nie zmienia faktu, że nie tęsknię.
[Obrazek: 43414.png]
Odpowiedz
#12
Wróciłem w open z 14k ly i nikogo nie spotkałem Tongue
Ogólnie do bańki trzeba wlatywać od strony najbliższej docelowej stacji, żeby nie lecieć przez zamieszkałe tereny albo żeby zrobić to na jednym baku Smile
Odpowiedz
#13
(28.04.2017, 11:36 UTC)Crazied napisał(a): Wróciłem w open z 14k ly i nikogo nie spotkałem Tongue
Ogólnie do bańki trzeba wlatywać od strony najbliższej docelowej stacji, żeby nie lecieć przez zamieszkałe tereny albo żeby zrobić to na jednym baku Smile

Może wszystko zależy od tego, jakich emocji od gry oczekujesz. Uważam, że jak dla mnie jest dużo sposobów w grze, by statek stracić - wystarczająco dużo - by jeszcze brać dodatkowe ryzyko ch...wastów/grieferów Wink
Tak czy owak - gratulacje, ja na większą wyprawę dopiero się wybieram gdzieś na przełomie maja i czerwca. Zobaczymy.
Odpowiedz
#14
Spokojnie. Galaktyka jest tak duża, że nikomu nie chce się uganiać za pojedynczymi commanderami po całej bańce i agresywni gracze są tylko tam, gdzie coś się dzieje. Sam napotkałem grieferów TYLKO w systemie startowym i potem w systemach, w których akurat były jakieś POPULARNE Community Goals.
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz
#15
Fajny tekst.

Pozwolę sobie wspomnieć o minach, tych wytrącających z kursu jesli chcesz uciec i tych robiacych kuku jesli chcesz odwrócić sytuację.

...bo cenne są chwile gdy rozwalasz trola  2 x pod rząd wśród jego kolegów Biggrin

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
Nic nie zrozumiałem z tymi camperami na stacji. Jaki crusier? Jakie pipy? Ktoś mi wyjaśni?
"Wszechświat nie ma obowiązku być dla Ciebie zrozumiałym" - Neil deGrasse Tyson, mój ulubiony autor
Odpowiedz
#17
(08.11.2017, 17:48 UTC)Maroks napisał(a): Nic nie zrozumiałem z tymi camperami na stacji. Jaki crusier? Jakie pipy? Ktoś mi wyjaśni?

4 pipy w silniki = dajesz maks przydział mocy na silniki. Tarcze, silniki i broń mają po 4 kreski czyli w sumie jest 12 kresek na  przydział mocy. Ale  w jażdym momencie możesz zapełnić tylko 6 z nich i musisz zfecydoeać, jak je rozdzielić

Camperzy przy stacji to gracze, którzy polują na innych graczy

Cruise, a raczej supercruise to prędkość, z jaką poruszasz się w systemach, czyli między stacjami. Do skakania między systemami jest hyperdrive, a żeby wylądować na stacji, musisz wyjść z supercruise do normslnej prędkości w m/s
Odpowiedz
#18
Okej. Dzięki.
(08.11.2017, 18:08 UTC)akerstache napisał(a):
(08.11.2017, 17:48 UTC)Maroks napisał(a): Nic nie zrozumiałem z tymi camperami na stacji. Jaki crusier? Jakie pipy? Ktoś mi wyjaśni?

4 pipy w silniki = dajesz maks przydział mocy na silniki. Tarcze, silniki i broń mają po 4 kreski czyli w sumie jest 12 kresek na  przydział mocy. Ale  w jażdym momencie możesz zapełnić tylko 6 z nich i musisz zfecydoeać, jak je rozdzielić

Camperzy przy stacji to gracze, którzy polują na innych graczy

Cruise, a raczej supercruise to prędkość, z jaką poruszasz się w systemach, czyli między stacjami. Do skakania między systemami jest hyperdrive, a żeby wylądować na stacji, musisz wyjść z supercruise do normslnej prędkości w m/s
"Wszechświat nie ma obowiązku być dla Ciebie zrozumiałym" - Neil deGrasse Tyson, mój ulubiony autor
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 230,296 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
  Przydatne linki,Nie działa Telesfor 3 786 28.05.2023, 19:15 UTC
Ostatni post: RANDARIO
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 969 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy. Franz Lionport 14 18,182 28.11.2022, 21:31 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
Information Leksykon Elite: Dangerous Mathias Shallowgrave 26 184,861 21.08.2022, 23:21 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości