Detail surface skaner - fast scan czy long range?
#21
wczoraj sobie porobilem Scanery DSS (wybrałem 2x Fastscan) oraz sensory do 5 statków . Mialem zagwozdke tylko z sensorami w shipach do walki , co lepsze wide angle czy long range ?
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#22
Ja uważam ze skoro i tak podlatywać trzeba w zasadzie na 1000 LS do planety ( bo może akurat trafi się na coś z nowych lokacji ) to żadna z tych przeróbek nie jest potrzebna.
Tym bardziej jeśli chodzi o eksplorację sama w sobie - wszystkie te trzy rodzaje modyfikacji mogą zwiększyć ciężar skanera do 200% !! masy podstawowej, a skoro eksploratorom zależy na jak największych skokach..
Odpowiedz
#23
(03.05.2017, 14:58 UTC)MAGNUM354 napisał(a): Ja uważam ze skoro i tak podlatywać trzeba w zasadzie na 1000 LS do planety ( bo może akurat trafi się na coś z nowych lokacji ) to żadna z tych przeróbek nie jest potrzebna.

Tak może mówić ktoś kto nie spróbował jak to działa, jak potem się przesiadasz na normalny to się wydaje, że jest zepsuty Smile,
Zgadza się, że waga idzie w górę, ale w moim pojęciu warto, dużo lepiej mi się lata z long range niż z normalnym, poodchudzałem wszystko inne i jakoś latam Smile Chudy Skoczek
Odpowiedz
#24
Piszę w robocie Tongue Więc trochę z pamięci. Osobićie testowałem i Long Range i Fast Scan. Zdecydowanie wybieram Fast Scan.
Jak zauważyłem, bardzo częsty scenariusz na exploracji to gwiazda i dwie lub trzy planety High Metal Content. Niektórzy je omijają ale ja je skanuje, gdyż często są terraformowalne (fajna kasiorka). Planety te najczęściej są w okolicy do 300Ls od gwiazdy, najczęściej po przeciwej stronie słoneczka Smile

Jak zauważyłem, największym problemem przy zmianie celu skanowania jest to, że przy skanowaniu statek zwalnia nawet poniżej 1ls. Po przeskanowaniu wyjątkowo trudno rozpędzić statek powyżej 3Ls, gdyż ściąga cię planeta którą skanowałeś.

Wykorzystuje więc zaletę fast scan i robię mini gierkę z dreszczykiem emocji:
1. Podlatuję do planety klasycznie, gdy pojawi się ok 7 sekund do końca, zwalniam do prędkości połowy niebieskiego znacznika (50%). Po kilku seundach zaczyna się skan.
2. Gdy zaczyna się skan, czekam jakieś 4-5 sek. i daje pełny ogień w dopalacze (tak te bez ognia Biggrin ). W ten sposób udaje mi się zeskanować planetę i zmniejszyć hamowanie na tyle, że gdy śmignie mi nad głową, wylatuje za nią mając na liczniku powyżej 2 ls.
3. Zaznaczam następny cel do skanowania i powtarzam od punktu 1.

Testuję od kilku dni i działa znakomicie. Trzeba tylko uważać, żeby dzwona nie zrobić z kartoflem Biggrin Przynajmniej nie jest nudno. A w większości przypadków High Metal Content wyglądają identycznie, więc widziałem ich już setki.
Odpowiedz
#25
Diox, robię dokładnie tak samo! I działa Wink
Odpowiedz
#26
Diox - ciekawy sposób, wart zainteresowania, skanowanie "w biegu" - dzięki.

Jednak, ile trwa normalnie skan? 10-15 sekund? No to przy każdej planecie zaoszczędzisz powiedzmy 10sek.
Do tego, z jakiej odległości(bez modyfikacji) skanują się te Twoje terraformy?
Różnie, ale załóżmy że około 30ls - po modyfikacji long range będzie to 100ls. Do tych odległości skanujesz tankując - dwie pieczenie na jednym ogniu.
Z jaką prędkością podlatujesz "od planety do planety" i ile to zajmuje?
Chyba jednak long-range będzie bardziej wydajny, jeżeli chodzi o czas.
A już z pewnością, jeżeli chodzi o gazowe giganty, które zazwyczaj są >500ls od punktu wyjścia.

Long range ma duży minus - ominiesz ładne widoki i planety, skanując z daleka. Ominiesz kwintesencje eksploracji.
Dlatego spróbuje fast-skan, gdy będę leciał do Kolonii.

To dobrze, że jest wybór, czy z daleka czy na szybko - każdy ma coś dla siebie. Wink
Odpowiedz
#27
Nie wykluczam całkowicie long range. Być może znajdzie się i dla niego zastosowanie np. w misjach pasażerskich, gdzie będę skanował przy okazji i po łebkach. Na razie jestem zadowolony z fast scan i póki nie wrócę z CMDR Seba312 z dalekiej podróży będę optymalizował użyciej tej modyfikacji.
Odpowiedz
#28
(04.05.2017, 14:51 UTC)Diox napisał(a): Nie wykluczam całkowicie long range. Być może znajdzie się i dla niego zastosowanie np. w misjach pasażerskich, gdzie będę skanował przy okazji i po łebkach. Na razie jestem zadowolony z fast scan i póki nie wrócę z CMDR Seba312 z dalekiej podróży będę optymalizował użyciej tej modyfikacji.
Ja to czekam na hybrydę obu i jeszcze, żeby była lżejsza o 2 tony Smile
Odpowiedz
#29
Przetestowałem sposób Dioxa, bez zwalniania rzeczywiście dużo szybciej idzie, ale jest jedna wada - nie można nic innego robić w czasie, kiedy statek się zaczyna rozpędzać, co wcześniej nie było problemem. Teraz koncentracja na grze wymagana Smile
Odpowiedz
#30
(04.05.2017, 15:16 UTC)Pajk napisał(a): Przetestowałem sposób Dioxa, bez zwalniania rzeczywiście dużo szybciej idzie, ale jest jedna wada - nie można nic innego robić w czasie, kiedy statek się zaczyna rozpędzać, co wcześniej nie było problemem. Teraz koncentracja na grze wymagana Smile

Dokładnie ja dlatego tego nie używam, bo w trakcie eksploracji zazwyczaj moja uwaga jest dość podzielona, ostatnio grałem w The Witness, spokojnie można odpalić Steam i używać kontrolera x-box do innej gry :Smile Teraz jak mam gdzieś dolecieć 400000ls to się  nie nudzę
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Ankieta - czy polujesz na Thargoidów? Jeśli tak, to na jakich? Revenant-4 16 19,561 08.05.2019, 20:15 UTC
Ostatni post: szarik
  Mapka z odkrytymi systemami - istnieje czy nie? ShiMan 11 17,707 13.09.2018, 16:46 UTC
Ostatni post: Pepemag
Question Scavengers - czym są i czy pozwolić na ich niszczenie? Mathias Shallowgrave 22 21,698 29.06.2017, 12:59 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości