Łowcy obcych form życia (szukamy samodzielnie)
#11
(11.06.2017, 11:54 UTC)Baton napisał(a):
(11.06.2017, 11:32 UTC)Arnul napisał(a): Dzięki, Tak są zależności i to kilka. Ten ostatni system, księżyc i miejscówki były świadomie wytypowane. Potrzebowałem ~ 2 godzin na znalezienie. Wszystko opiszę tylko posprawdzam jeszcze kilka spraw. Ale na razie to wygląda, że przy dobrym układzie jest to łatwiejsze niż znalezienie gejzerów Smile Nie wiem jakim cudem tak mało dopiero odkryto (patrząc na tą Twoją zalinkowaną tabelę). Nikt wcześniej nie zabrał się za przeanalizowanie danych o tych Drzewkach? 

To w sumie chyba nie jest takie ważne, znajdujesz jedno za drugim i wyglądają tak samo, więc może się tym zajmuje tylko kilku entuzjastów, patrząc jak im idzie z gejzerami to wyciągają jakieś naciągane wnioski, często się z nimi przepieram. Kiedyś uważali, że sa trzy miejsca z gejzerami na planecie, dopiero jak im rzuciłem na stół listę dziewięciu to się obudzili Wink

No i jak do tej pory się za to nie wziął Arnul - rzeczy się jak widzę zmienią Smile

Pytam gdzie się rozglądać, bo może bym tu poszperał gdzie jestem, ale musiałbyś mi podpowiedzieć w jakich miejscach szukać, sam tego nie wygdybam


No niby tak. Bo zarobek żaden. A jak jeszcze robisz to na wzrok, a nie na wonsza to życzę powodzenia. W każdym razie doświadczenie w szukaniu wulkanizmów w glide jest nieocenione i podejrzewam, że bez tego to nic nowego bym nie trafił.


JAK SZUKAĆ BRAIN TREES:

- musimy być w rejonie występowania Brain Trees Smile (do zweryfikowania - bo może rozlazły się równo po całej galaktyce, ale na razie znajduje się je na południowy wschód od bańki)
- księżyc lub planeta bez atmosfery Smile
- temperatura pomiędzy 209 K a 300 K (do zweryfikowania graniczne widełki tak, że jak jest 208 lub 301 to warto też rzucić okiem)
- obecny wulkanizm - bez znaczenia jaki
- szukamy kraterów, które wyglądają na świeże (takie z odchodzącymi od nich rozpryskami i dość pionowymi ścianami) - na początku wątku dałem screena takiego jednego.
- obrabiamy wnętrze krateru metodą na wonsza. Wzrokowo nie polecam bo to dziadostwo widoczne jest z 3 km w dzień i 1 km w nocy.
- Brain Trees na skanerze pojawiają się jako to duże POI, które po chwili się zmniejszy do rozmiarów POI wulkanicznego.
- no i na końcu obniżamy lot i weryfikujemy czy trafiliśmy. Nie w każdym kraterze na nie trafimy. Ale to nie znaczy, że obok nie ma. Na tym ostatnim księżycu miałem trzy takie kratery (widać je już z mapy planety) i w 2 były drzewka, a w trzecim outcrop. Zresztą zauważyłem, że te świeże kratery zawsze mają na dnie właśnie outcrop.

/instrukcja może ulec zmianie w miarę poznawania kolejnych szczegółów z życia Drzewek/

Powodzenia.
Odpowiedz
#12
Dzięki wielkie, te kratery to tzw. splash craters i staram się sprawdzać, ale tu na zadupiach to są w nich tylko te metaliczne skałki, czasem outcrop, czasem metallic meteor. I też zawsze jest to, że się POI zmniejsza, ludzie na to narzekają, a ja akurat lubię, bo wtedy wiem, że to nie gejzery Smile

Czy będziesz dodawał te swoje znaleziska (w sensie koordynaty miejsc które znalazłeś) na wątku FF, a jeśli nie to czy masz coś przeciwko, żebym ja dodał oczywiście z podkreśleniem kto znalazł? Jakkolwiek im słabo idzie to są porządni ludzie, można im coś pomóc Smile

Dziś miałem planetę pogromcę węży (mangustę? Smile ). Wyskakiwało się do glide na 24 km, po czym następowało pyknięcie na 10km od razu, więc nie bardzo można było cokolwiek zeskanować, poddałem się Smile
Odpowiedz
#13
(11.06.2017, 18:33 UTC)Baton napisał(a): Dzięki wielkie, te kratery to tzw. splash craters i staram się sprawdzać, ale tu na zadupiach to są w nich tylko te metaliczne skałki, czasem outcrop, czasem metallic meteor. I też zawsze jest to, że się POI zmniejsza, ludzie na to narzekają, a ja akurat lubię, bo wtedy wiem, że to nie gejzery Smile

Czy będziesz dodawał te swoje znaleziska (w sensie koordynaty miejsc które znalazłeś) na wątku FF, a jeśli nie to czy masz coś przeciwko, żebym ja dodał oczywiście z podkreśleniem kto znalazł? Jakkolwiek im słabo idzie to są porządni ludzie, można im coś pomóc Smile

Dziś miałem planetę pogromcę węży (mangustę? Smile ). Wyskakiwało się do glide na 24 km, po czym następowało pyknięcie na 10km od razu, więc nie bardzo można było cokolwiek zeskanować, poddałem się Smile

Chętnie bym się z taką mangustą zmierzył bo już się czuję dosyć swobodnie w śmiganiu w glide! Przyślij ją do mnie Smile

A co do listy to możesz im podać. Nawet będę wdzięczny bo się powoli (bardzo, bardzo powoli) do tego szykowałem, ale jakoś zawsze wolę sobie latać niż pisać coś na FF. (nie wiem chyba mam jakąś urazę do FF, że wszyscy tam tylko narzekają). Ale postaram się chociaż pobieżnie przebić przez te ponad 200 stron postów i w końcu też przyłączyć do dyskusji. Poproszę tylko żebyś się wstrzymał z podawaniem przepisu na szukanie drzewek. Nie z chytrości, ale lepiej będzie jak już obrobimy temat porządnie i wtedy wrzuci się w miarę gotowy poradnik/wzór szukania. Teraz najbardziej jestem ciekaw galaktycznego rozłożenia tych drzewek tak że szukaj tam gdzie jesteś Smile i daj jakieś info czy coś się udało.
Odpowiedz
#14
System: HIP 23759
Księżyc: 8 d a
Koordynacje: -11.67  :  139.71
Typ Kosmicznego Żywca: Cone Fungus

A to moje pierwsze odkryte Cone Fungus. Miejsce znajduje się w systemie i na księżycu, w którym już ktoś zgłaszał takie znalezisko (tabela od Batona - tylko tam błędnie był podany system HIP 23957). Odkryte oczywiście metodą na leniwego wonsza. Bardzo fajna miejscówka. I dużo ich tam.

[Obrazek: Ma0SJlj.jpg]

[Obrazek: BBd2NNm.jpg]

[Obrazek: y32LsaK.jpg]

[Obrazek: 6vWKwYa.jpg]
Odpowiedz
#15
(11.06.2017, 19:11 UTC)Arnul napisał(a): Chętnie bym się z taką mangustą zmierzył bo już się czuję dosyć swobodnie w śmiganiu w glide! Przyślij ją do mnie Smile

A co do listy to możesz im podać. Nawet będę wdzięczny bo się powoli (bardzo, bardzo powoli) do tego szykowałem, ale jakoś zawsze wolę sobie latać niż pisać coś na FF. (nie wiem chyba mam jakąś urazę do FF, że wszyscy tam tylko narzekają). Ale postaram się chociaż pobieżnie przebić przez te ponad 200 stron postów i w końcu też przyłączyć do dyskusji. Poproszę tylko żebyś się wstrzymał z podawaniem przepisu na szukanie drzewek. 

Mangusta, to chyba brało się z tego, że to był taki mały bardzo koślawy księżyc, podejrzewam, że w większości tak będzie, że w miejscach gdzie jest "wypukły" to będzie problem z glide.

Co do podawania na FF, to zaznaczyłem, że tylko koordynaty, ale w sumie nawet z tym się nie pali :Smile Na pewno nic nie będę pisał o Twoich sposobach szukania, to zdecydowanie pozostawiam Tobie jeśli Ci się będzie chciało. Generalnie ja mam taki sposób na FF, że się trzymam kilku wątków w których piszę, a do całej reszty nie zaglądam, bo zawsze się trafi ktoś z nadmiarem soli Smile

Co do szukania drzewek tu gdzie jestem (Wagar's Reach) to straszne tu zadupie, jednak podlecę bliżej kolonii, żeby jakieś tło było do zdjęć.

Co do koordynat z ich arkusza to tam może być dodatkowe zamieszanie, bo z wejściem 2.3 niektóre rzeczy im poznikały, czy też się przeniosły Smile
Odpowiedz
#16
System: Orion Sector WE-Z c7
Planeta: C 1 - trochę trzeba dolecieć Smile
Koordynacje: -46.07  :  90.08
Typ Kosmicznego Żywca: Cone Fungus

To moje drugie odkryte Cone Fungus, ale jestem z tego odkrycia cholernie dumny i sam sobie zazdroszczę jak nie wiem co :Smile to przez to, że odkryłem je w nowym systemie i na planecie, którą typowałem. Czas poszukiwań około 1.5 h.
 
Odpowiedz
#17
Panowie, podziwiam.

Podziwiam zapal, techniki wyszukiwania i suckesy jakie za soba niosa!

Wielki rep dla Was!

Przyjemnie sie to czyta Smile

Gratuluje odkryc!
Odpowiedz
#18
(14.06.2017, 07:37 UTC)Pueblo napisał(a): Panowie, podziwiam.

Podziwiam zapal, techniki wyszukiwania i suckesy jakie za soba niosa!

Wielki rep dla Was!

Przyjemnie sie to czyta Smile

Gratuluje odkryc!

Dzięki.

Wczoraj na koniec dorwałem jeszcze jeden nowy system z grzybami tylko już nie zdążyłem wrzucić.

System: Running Man Sector EB-X c1-11
Księżyc: B 2 a
Koordynacje: -44.20  :  -13.80
Typ Kosmicznego Żywca: Cone Fungus

Pierwszy raz rosną na równinie a nie w głębokim kanionie.

Odpowiedz
#19
(14.06.2017, 09:59 UTC)Arnul napisał(a): Pierwszy raz rosną na równinie a nie w głębokim kanionie.

Gratulacje i jak zawsze skomentuję, pierwszy raz znalazłeś na równinie bo nikt nie szuka na równinach, mogą być całe połacie porośnięte grzybami, ale jak nie będzie żadnych narzędzi do szukania, to się nigdy nie dowiemy, bo czasowo to jest nie go ogarnięcia Smile
Odpowiedz
#20
(14.06.2017, 12:34 UTC)Baton napisał(a):
(14.06.2017, 09:59 UTC)Arnul napisał(a): Pierwszy raz rosną na równinie a nie w głębokim kanionie.

Gratulacje i jak zawsze skomentuję, pierwszy raz znalazłeś na równinie bo nikt nie szuka na równinach, mogą być całe połacie porośnięte grzybami, ale jak nie będzie żadnych narzędzi do szukania, to się nigdy nie dowiemy, bo czasowo to jest nie go ogarnięcia Smile


Mi nie przeszkadza, że nie ma narzędzi. Uważam to nawet za słuszny kierunek. Co miało by być? Maszyna co zrobi PING i wszystko w promieniu X km/ls jest odkryte? Teraz przynajmniej jest satysfakcja ze znalezienia. A nie jest tak, że miejsca są zupełnie losowe i weź miej szczęście po prostu. Kosmiczne drzewa w jakiś sposób wystrzeliwują się w kosmos przebywają lata świetlne do kolejnych systemów i wbijają się w glebę. Rosną tam gdzie się wbiły czyli w kraterach. Z grzybnią jest trudniej bo ich występowanie to głębokie dna kraterów. To ostatnie poletko, które jest na równinie może być takim wyjątkiem od reguły lub zwyczajnym błędem matrixa bo głęboki kanion jest zaraz obok. Zresztą to jego skanowałem kiedy z boku na radarze złapałem sygnał od grzybków.
[Obrazek: qYsKI1L.jpg]
Widok z 50 km na pole grzybków.

[Obrazek: BvKeZva.jpg]
I widok z bliska. Po lewej widać kawałek tego kanionu.

Możliwe, że jakieś inne żyjątka występują tylko na równinach. I fajnie że trudno je znaleźć. I fajnie, że jeszcze trudniej będzie odkryć wzorzec ich występowania. Im więcej tajemnic trudnych/prawie niemożliwych do odkrycia tym lepiej. Ile to mamy gier, które ciągną nas za łapkę. Niech ta taka nie będzie!

==========================

Lecę teraz w kierunku California Sector pooglądać kolejne miejsca występowania Grzybów i zebrać dodatkowe info o nich. Przy okazji obejrzę jedyne jak do tej pory odkryte miejsce występowania Kosmicznych Dyń. Chociaż one mi wyglądają podobnie do Grzybków tylko tuż przed pyleniem Smile

Wrzucam wstępną mapę występowania obrabianych gatunków Żywca. Jakby ktoś chciał się przyłączyć do badań to zapraszam. Nawet jak nie wie co robić - już ja mu zajęcie znajdę.

[Obrazek: vj6jFH8.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowcy Gejzerów czyli szukamy samodzielnie Baton 258 258,434 25.03.2018, 13:19 UTC
Ostatni post: Baton
  Bazy Obcych - szukanie Baton 43 45,914 25.07.2017, 10:03 UTC
Ostatni post: Baton
  HIP 19026 baza obcych(spojlery) zigusek 194 196,505 01.07.2017, 22:07 UTC
Ostatni post: Xenderr



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości