CMDR MAGNUM354
#11
07.11.3307


Witam ponownie.. Zaraz.. to działa?
Działa. Chyba. 
Komputer, odtworzenie wiadomości.
< Witam ponownie.. Zaraz.. to działa? > 
Komputer, stop.

Mikrofon działa więc mogę przekazać wam najnowsze wieści.
Najnowsze? dobre sobie co? 
Nie nagrywałem nic przez kilka lat i wyskakuję jak Filip z pudełka.

Dobra to więc po kolei, postaram się.
Dużo się zmieniło od mojego ostatniego wpisu. Wszystkie rzeczy które miałem w planie udało się zrealizować, no.. może oprócz wielkich odkryć w odległej przestrzeni ale jeśli wszystkie rasy zamieszkujące galaktykę albo wszechświat są tak "przyjaźnie" nastawione jak Thargoidzi - to ja podziękuję.
Owszem, byli Guardianie ale odpadli czyli wymarli zanim ludzie z jaskiń wyszli.. pewnie uważali się za strażników galaktyki (ciekawe czy byli niebiescy - czemu niebiescy? nie wiem jakoś tak sobie ich wyobrażam ) może na to sugerować ich nazwa - albo nasi spece coś źle przetłumaczyli albo po prostu żyją nadzieją na podręcznikowy pierwszy kontakt.. Bo jeden już mieliśmy i jako ludzkość go spierdoliliśmy - pierniki na stołkach na pierwszy akt agresji ze strony Thargoidów ( nie wiadomo do końca czym spowodowany ) zareagowali założeniem tajnej organizacji i zleceniu jej, wytrucia obcej rasy.. Zajebiście.

No i to był nasz drugi błąd. Nie poszło nam tak do końca i teraz mamy drugi kontakt. Z Thargoidami. Efekt jest taki że płoną całe stacje a trupy łącznie przekroczyły już pewnie kilkanaście milionów. Brawo ludzkość.
A najlepsze jest to że pomni swoich błędów z przeszłości wspaniali ludzie budują nowe, zaawansowane bronie oparte na technologii wymarłych Guardianów (?) i urządzają sobie bitki z myśliwcami i krążownikami Thargoidów. 
Ciekawe czy te nasze geniusze widziały takie dwa filmy z dawnej ziemi > Dzień Niepodległości 1 i 2 .. Ciekawe co zrobimy jak przylecą do nas Thargoidzkie statki matki i zaczną zamiast stacji rozwalać całe planety? 
Oby Thargoidzi nie mieli takich jednostek. A może mają? W końcu już od dłuższego czasu wszystkie korporacje i rządy Powersów pakują całe fortuny za które można by poprawić życie wszystkich obywateli naszej zamieszkałej przestrzeni w jakieś dziwne wyprawy eksploracyjne typu Distant World i skupują skany dosłownie wszystkiego i od każdego, nawet od pojedyńczych exploratorów, nomadów i innych dziwaków którzy sami latają nawet na krańce naszej galaktyki.. 
Nie wspominając o budowie Kolonii - zasiedlaniu odległego zakątka galaktyki jakieś 24 000 LY od nas w stronę Sagitariusa ale na tyle daleko od niego że jeszcze promieniowanie jest tam nieszkodliwe. W końcu żadnych wzmianek o obecności Thargoidów w Kolonii nie ma..
Może rządy o czymś jednak wiedzą? 
Ale i tak pakują kasę w nowe technologie do rozwałki, ale o żadnym projekcie mającym na celu przeszukiwanie baz danych Guardianów i szukaniu w nich języka Thargoidów żeby zapytać ich czego chcą i się jakoś dogadać to nie ma wzmianki w budżetach..

Ale mi się wstęp polityczny rozwinął.. a miałem o sobie jak zwykle napisać a raczej podyktować.
Dobra wracamy na właściwe tory. 
Długo nie pisałem bo jak się nam Husaria pod surowym okiem Hetmana rozrastać zaczęła to nie było kiedy pisać. Dyktować. .. co za głupi termin, zostaję przy 'pisaniu'.
Co się nie działo.
Po tej akcji z alkoholami dla Jade, nieźle się wkręciłem w życie Husarskie. 
Najlepsze jest to że oni tam maja takie jakby kluby dla wybrańców. Skrzydła Specjalne.
Super sprawa. Nie mogę za dużo o nich pisać ale jest takie jedno które pomaga początkującym pilotom. Albo pomagało kiedy ja w nim byłem ( a nawet sporo czasu sam samiutki latałem z pilotami i im pomagałem stawiać pierwsze kroki ) . Czemu piszę w czasie przeszłym że to skrzydło pomagało ? Nie nie wszystko jest ok, po prostu teraz robią to na taką skalę że według mnie to powinni mieć swój drapacz chmur zaraz obok tych należących do przedstawicieli Imperium i Federacji. 
Kilka faktów.
Udało mi się pomóc na starcie wielu pilotom a kilku z nich zapamiętam na zawsze, ale trzy osoby w moim prywatnym odczuciu błyszczą jak diament.
- Ganzuri - który przejął dowództwo nad całym skrzydłem - to człowiek orkiestra. Zobaczcie ile stołków kierowniczych, i członkowskich zajmuje w całej Husarii.
- Pitulek - który dba o rozrywkę dla całej społeczności organizując masę imprez z wyścigami na czele.
- Rafał Was - skarbnik który założył własny bank ( BANK !!! ) .
Niesamowici ludzie.

Naprawdę się cieszę że teraz kto inny opiekuje się tym całym skrzydłem. ich działalność sięga albo ma wpływ na każdy aspekt działalności Husarii, chyba w najmniejszym stopniu na walkę ale chłopaki swoje potrafią.
Sam postęp technologiczny też miał wpływ na moje wycofanie się. Jacyś wariaci opracowali w końcu skafandry które wytrzymują przerażające wręcz ciśnienia i temperatury. W końcu możemy chodzić po większości tych kulek w przestrzeni Smile
Trochę to zmieniło zasady walki, a technologie które wypłynęły na rynek, spowodowały rozwój wielu nowych profesji i różnych działalności wcześniej niedostępnych z poziomu statku czy łazika.
Dobrze się czuję stojąc obok i mogąc obserwować te zmiany.

Zmiany.. właśnie. Moja była już, żona Phoebe trochę się dorobiła na rozwodzie. Musicie wiedzieć że przynależność do takiego Skrzydła Specjalnego wiąże się z różnymi przywilejami. A szczególnie do tego skrzydła. 
Pamiętacie jak miałem się dorobić na kopaniu w wolnym czasie i odkupić jej jacht klasy Orca po tym jak go sprzedałem żeby dołożyć do swojej nowej Anacondy i wyposażenia górniczego? 
Odkupiłem jej jacht ale trochę większy - Belugę. Nawet dwie Belugi bo pierwszą szlag trafił po awarii systemu auto dokowania. A mówiłem żeby zatrudniła pilota z doświadczeniem a nie jakiegoś wymuskanego dzieciaka który dorabia na studia a prywatnie wozi kontrabandę posklejanym taśmą Imperial Eaglem..
W ogóle.. jednego takiego wymuskanego chłopczyka poznałem osobiście.. W osobistych komnatach Phoebe jak ją.. w zasadzie jak ona jego.. Złapałem to chude coś za kark i rzuciłem do tyłu - podobno dzieciak nie żył już jak walnął o ścianę - kark mu złamałem. Dlatego produkują tak szybkie i dobrze uzbrojone statki - bo do walki to ci Imperialni się nie nadają jacyś tacy delikatni..
W każdym razie do więzienia nie trafiłem bo to zbrodnia w afekcie była , a poza tym wina była oczywista. Jedna dobra rzecz - oni tam mają ( w imperium ) fisia na punkcie honoru - i do tego się odwołałem podczas rozprawy. W końcu to ja byłem poszkodowany i to mój honor został splamiony. Ojciec byłej odszedł z Senatu ale na rozwodzie jej rodzina i tak zyskała - standardowa umowa małżeńska w Imperium: 50:50 . A w Husarii kasa leci.. dość powiedzieć że stać mnie na kupno może nie planety ale przyjaznego ciepłego księżyca z atmosferą na emeryturę. A do emerytury jeszcze daleko.. Źle na tym nie wyszli. 
No nic to już zamknięty temat. 

Z wieści najnowszych.
Kupiłem sobie lotniskowiec. Jeszcze się zastanawiam co z nim robić. 
Był już pomysł na firmę transportową ale nie pykło. W Husarii są dwa typy ludzi. 
1) Nowi, którzy jeszcze się nie dorobili i nie stać ich na przewiezienia kilku statków ( tak statków, i taka osoba ma od razu na miejscu do dyspozycji swoje statki , a jak poleci Apexem to jest uziemiony albo i tak musi płacić grube pieniądze za wynajęcie pilota i sprowadzenie jednego statku !! co za głupota )
2) Starsi i starzy członkowie Husarii którzy mają tyle kasy że nie odczuwają ściągnięcia Corvetty do Kolonii.
Przyznam że liczyłem na tą pierwszą grupę, że możliwość szybkiego przewiezienia nawet całej ich floty przeważy - ale jednak nie. No trudno.

Na chwilę obecną: szybka przebudowa lotniskowca, a raczej powrót do jego podstawowego przeznaczenia, zamiast doków znowu cargo.
Oraz dołączenie do Rafała i Ganzuriego jako wspólnik w banku. 
No i nadal będę się kręcił w pobliżu.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [LORE] [CMDR RUSAŁKA] Dziennik pokładowy misji "Czerwona Panda". Rusałka 7 4,634 20.04.2023, 15:18 UTC
Ostatni post: Rusałka
  Neural Log - CMDR ShiMan ShiMan 32 21,952 09.08.2022, 19:56 UTC
Ostatni post: ShiMan
  CMDR DYoda DYoda 64 71,478 16.02.2019, 21:45 UTC
Ostatni post: DYoda
  Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave Mathias Shallowgrave 41 57,604 20.01.2019, 03:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Eksploracje CMDR Ryczypióra ryczypior 13 19,933 21.10.2017, 20:29 UTC
Ostatni post: MAGNUM354



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości