Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Limpety i moduły
#1
Limpety

Drony używane w kosmosie. Na chwilę obecną (2.0/1.5) występuje jeden rodzaj limpetów natomiast są one używane do różnego typu działalności w zależności od tego jakiego rodzaju modułów używamy. Limpety posiadają swoją masę w związku z czym zajmują miejsce w naszej ładowni i posiadają czas pracy w kosmosie określany typem i klasa modułu który go wykorzystuje. Im lepszy moduł tym dłuższy czas pracy i większa odległość kontroli bo limpety niestety są jednorazowego użytku . Można je zakupić na większości stacji/outpostów w zakładce amunicji. 

Rodzaje modułów

Prospector Limpet Controller 
Zastosowanie: górnictwo, wstrzeliwuje się go w asteroid by sprawdzić procentową zawartość minerałów.
Procedura: Zatrzymujemy się przed asteroidem w odległości nie przekraczającej zasięgu limpetu. Wystrzeliwujemy go (moduł należy wcześniej przypisać w zakładce sterowania bronią na prawym dolnym panelu) po czym gdy się pokaże namierzamy go tak jak statki. Po wbiciu się na lewym dolnym panelu pokaże się nam skład procentowy skałki.

Collector Limpet Controller 
Zastosowanie: w górnictwie zbiera się przy jego pomocy odłupany z asteroidów urobek, w kosmosie zbiera się za jego pomocą rozrzucony towar. Zgodnie z zamysłem devów możemy zbierać albo wszystko co jest rozrzucone w sposób losowy i wtedy limpety pracują przez określoną ilość czasu lub zebrać konkretny kontener (namierzony) i wtedy limpet po umieszczeniu go w ładowni ulega samozniszczeniu.
Procedura: W górnictwie gdy mamy już określony skład skały która chcemy eksploatować odłupujemy od niej urobek za pomocą laserów górniczych. Odłamki te transportujemy do naszej rafinerii (niezbędny moduł przetwarzania w górnictwie) wystrzeliwując limpety za pomocą CSC. Musimy pamiętać by Cargo Scoop był OTWARTY, w innym przypadku o załadunku, możemy jedynie pomażyć a limpety będą cierpliwie czekać przed zamkniętymi drzwiami ładowni aż skończy się im czas "życia".
Często można spotkać misje na stacjach gdzie mamy przywieźć konkretny typ kontenerów w małej ilości. Często musza one mieć znacznik "Stolen". Zbieramy je po USS lub wrakowiskach. Jako że to miejsca niebezpieczne ważne jest by towar sprawnie zapakować i szybko się oddalić w czym właśnie też pomagają nam limpety wystrzelone przez CLC. czasem zdarza się też że po walce po zniszczonym statku pozostaje np 30 kontonerów z czego 28 to złom, a 2 to Painite. Ładownie małych stateczków są zbyt cenne by wozić złom więc najpierw namierzamy interesujący nas kontener a następnie wystrzeliwujemy limpet. Po dostarczeniu go do ładowni czynność powtarzamy. W ten sposób szybko i bezpiecznie zamienimy 2 limpety na 2 tony cennego minerału.

Fuel Transfer Limpet Controller 
Zastosowanie: Tankowania innego statku któremu zabrakło paliwa. Jeden limpet przenosi jedną tone paliwa i ulega samozniszczeniu.
Procedura: Oba statki muszą znajdować się w odległości nieprzekraczającej zasięgu limpetów. Otwieramy Cargo Scoopy i wystrzeliwujemy limpety. Musimy pamiętać że to co przybywa statku który tankujemy nam ubywa ze zbiornika. Dlatego Fuel Rats posiadają dodatkowe zbiorniki na paliwo.

Hatch Breaker Limpet Controller 
Zastosowanie: W piractwie do otwarcia Cargo Scoopa i wyrzuceniu towarów w przestrzeń.
Procedura: Atakowany statek musi być pozbawiony osłon i ze względu na małą prędkość limpetów  musimy je użyć z bliskiej odległości. W innym przypadku atakowany statek umknie limpetom wykorzystując swoją szybkość. W zależności od użytej klasy i jakości modułu otrzymujemy inną liczbę "wyszabrowanych" kontenerów. Następnie zbieramy porzucony towar korzystając z limpetów wystrzelonych przez Collector Limpet Controller.


Moduły występują w różnych klasach i jakościach pozwalających kontrolować jednocześnie różną ilość limpetów o różnych. Klasa 1 pozwala kontrolować 1 limpet, klasa 3 pozwala kontrolować 2 limpety i analogicznie klasa 5 pozwala kontrolować 3 limpety. Warto zastanowić się czy wybrać np moduł klasy 5 do kontroli 3 limpetów czy raczej 2xklasy 3 by ich mieć 4.
Odpowiedz
#2
Warto dodać, że prospector limpety podwajają ilość urobku wydobytego z asteroidy jeśli wystrzelimy go przed zaczęciem kopania.

Źródło: http://elite-dangerous.wikia.com/wiki/Li...Prospector
Odpowiedz
#3
a ja dodam, że jak limpetów brakuje, to wystarczy odłupać jedną skałkę laserem, sprawdzić zawartość i jeśli jest zadowalająca to dopiero można wstrzelić prospectora. Działa na 100% w przypadku odłupania jednej skałki, przy większej ilości na pewno nie działa (sprawdziłem przez przypadek).
[Obrazek: 10848.png]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości