Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave
#11
::DATA 07 LUT 3303 
::SYSTEM LYSOORB ME-S C4-7
::LOKACJA KORONA GŁÓWNEJ GWIAZDY SYSTEMU, FUEL SCOOPING



Jeszcze tylko sześć tysięcy.

Dzisiaj swój finał miała wyjątkowa operacja. Cmdr Baton, jeden z członków niedawno powstałego Skrzydła Zawisza, został porwany przez tajemniczego Mr Clonerskiego... długa historia, która zakończyła się happy endem i odkryciem Bazy Delta, kryjącej część tajemnicy Formidine Rift.

Mr Clonerski zniknął, ale coś mi mówi, że jeszcze go zobaczymy...

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#12
::DATA 08 LUT 3303 
::SYSTEM DROJAEA NF-C D14-10
::LOKACJA GŁĘBOKA PRZESTRZEŃ



3900.

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#13
::DATA 08 LUT 3303 
::SYSTEM NGC 6383 SECTOR CK-Q B5-1
::LOKACJA GŁĘBOKA PRZESTRZEŃ



Spotkałem przed chwilą Komandora SP-GGX. Minęliśmy się w drodze - ja do Haerki, on do centrum.

Miło spotkać kogoś, do tego znajomego, w Pustce. 

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#14
::DATA 09 LUT 3303 
::SYSTEM LEMBAVA
::LOKACJA GOLDSTEIN PORT



Wróciłem! Dawno już żaden widok nie napełnił mnie taką radością, jak ten:

[Obrazek: PAtpRNq.jpg]

Dostarczyłem Lestera i jego ekipę do Maskelyne Vision, zgodnie z kontraktem. Na konto wpadło prawie 50 baniek. Całkiem nieźle. Danych kartograficzne sprzedałem pewnej organizacji poza HR 8444, której przychylność już dawno chciałem zdobyć. Dane kartograficzne o rynkowej wartości 30 milionów kredytów zrobiły swoje. Ta część planu poszła jak z płatka.

Pół godziny później byłem już w Lembavie. Czas na zakupy!

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#15
::DATA 12 LUT 3303 
::SYSTEM HR 8444
::LOKACJA PORT KOSMICZNY MASKELYNE VISION



Sporo się wydarzyło przez kilka ostatnich dni. Przede wszystkim - udało mi się nareszcie uzyskać rangę Elite w eksploracji, co jednocześnie daje mi dostęp do Founder's World. Długo czekałem na tę chwilę!

[Obrazek: 2816ksa.png]

Po drugie - piszę te słowa z kokpitu nowej Anacondy, całkiem przyzwoicie wyposażonej, z modyfikowanym FSD, dającym 48% większy zasięg niż standardowy moduł klasy A. Kilka modułów trzeba wymienić na lepsze, ale to z czasem.

[Obrazek: vPmodw6.jpg]

Jeszcze jej nie nazwałem. Wyposażyłem ją za to w hangar myśliwców i zatrudniłem pilota imieniem Danilo Dunn. Dezerter z Federal Navy. Żółtodziób, ale chętny do nauki. Bierze tylko 4% zysków. Zobaczymy, jak się sprawdzi. W międzyczasie szukam jeszcze kogoś.

[Obrazek: IO8dMZ6.png]

Za tydzień konwój - kontrakt dla Maliny. Cmdr Dasketh z Zawiszy wspominał o przecieku wiadomości o konwoju. Podobno kilka frakcji pirackich zainteresowało się dokładną informacją dotyczącą trasy przelotu. Może być gorąco. W międzyczasie postaram się doposażyć Condę. 

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#16
::DATA 15 LUT 3303 
::SYSTEM HR 8444
::LOKACJA PORT KOSMICZNY MASKELYNE VISION



Przedwczoraj zdarzyło się coś dziwnego. Wracałem do haerki z grupą pasażerów na pokładzie, gdy ni stąd ni zowąd dostałem następującą wiadomość:

[Obrazek: tfqXo3D.png]

Wyglądało na to, że ktoś zaginął. Do dziś nieznany mi nadawca wiadomości chciał, żebym przeszukał podaną lokację. Nie było to daleko, a do tego zaintrygowała mnie ta historia, obrałem więc kurs na podany system. Odnalezienie planety i dotarcie we wskazane koordynaty zajęło mi jakieś pół godziny. Pasażerowie zaczynali się niecierpliwić, ale uspokoili się po otrzymaniu prezentu w postaci butelki Wężowego Ginu, którego zapas zawsze mam w podręcznej lodówce w kokpicie. 

Zawiesiłem Anacondę (ciągle nie ma imienia... mam nadzieję, że zasłuży na nie wkrótce!) na wysokości jakichś dwóch tysięcy metrów nad powierzchnią planety i w federalnym myśliwcu klasy Condor rozpocząłem rekonesans. Po jakichś piętnastu minutach wypatrzyłem ją. W trzech czwartych zaryta w ziemi, z ciągle działającym transponderem, wydawała się nietknięta. Niestety, rzeczywistość była inna. Transponder przekazał informację o awarii generatora mocy, utracie energii i całkowitej stracie silników manewrowych, co w efekcie doprowadziło do niekontrolowanego lądowania awaryjnego na planecie.

Wszyscy członkowie załogi zginęli. Tak zakończyła się ich przygoda w poszukiwanie nowych światów. 

[Obrazek: x5db7Eb.jpg]

Spojrzałem w górę, na moją, całkiem nową, Condę i przyznam, że przeszył mnie dreszcz. Przeszukałem jeszcze okolicę i wróciłem do statku. Z kabiny pasażerskiej dochodziły śmiechy. Gin im chyba posmakował i teraz imprezowali, zupełnie nieświadomi tragedii, która wydarzyła się tuż obok.

Obrałem kurs na dom. 

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#17
::DATA 16 MAR 3303 
::SYSTEM ALIOTH
::LOKACJA PORT KOSMICZNY IRKUTSK



Koniec urlopu. 4 tygodnie przerwy od husarskich spraw dobrze mi zrobiły i sprawiły, że miałem czas na pozałatwianie paru zaległych spraw. Jedną z nich było zgromadzenie odpowiednich materiałów do modyfikacji modułów mojej Condy, która po odwiedzeniu kilku zaprzyjaźnionych Inżynierów okazała się najlepszym statkiem, jakim do tej pory dane było mi latać. 

W międzyczasie zwiedziłem kawał zamieszkałej przestrzeni, i nawiązałem kilka nowych kontaktów, dzięki którym zdobyłem przepustkę do stolicy Sojuszu, czyli systemu Alioth - gdzie obecnie zajmuję się wykonywaniem kontraktów dla lokalnych korporacji.

Moją tymczasową bazą wypadową jest port orbitalny Irkutsk, a polem operacji okoliczne systemy. Skupiam się głównie na robocie najemniczej - muszę nazbierać 10 milionów Kredytek w Obligacjach Bojowych, więc szwędam się po okolicy i angażuję w lokalne wojny między walczącymi o władzę frakcjami. Conda ze zmodyfikowanym wyposażeniem świetnie się spisuje, a pilot Danilo dochrapał się już rangi Eksperta. Jak tak dalej pójdzie, to zostanie elitarnym pilotem, zanim mnie się to uda... 

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#18
::DATA 16 MAR 3303 
::SYSTEM ALIOTH
::LOKACJA PORT KOSMICZNY IRKUTSK



Irkutsk:

[Obrazek: 33439603586_84c0dcca56_o.png]

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#19
::DATA 16 MAR 3303 
::SYSTEM ETHGREZE
::LOKACJA PORT KOSMICZNY BLOCH STATION



Conda zapracowała dzisiaj na imię. 

Niewielu wie o mojej działalności na rzecz organizacji Ancients of Mumu, wywodzącej się z systemu Phekda. O Starożytnych z Mumu było swego czasu głośno w grupach dyskusyjnych Galnetu - chodziło wymaganą przepustkę, którą należało posiadać, aby dostać się do systemu. Grupa Commanderów, która współpracowała ze Starożytnymi, dostała niemal pełną kontrolę nad działaniami frakcji, a co za tym idzie nad systemem z przepustką. Nie spodobało się to galaktycznej społeczności. 

Do dziś nie wiadomo, kim są piloci, stojący za tajemniczymi Ancients of Mumu. Ja mogę tylko zdradzić, że to zamknięta grupa Commanderów, posiadająca pewne wpływy w Federacji Pilotów, do której bardzo ciężko uzyskać dostęp.

Zdarzyło się, że przypadkiem natknąłem się dzisiaj na wojnę, którą Starożytni toczą w systemie Ethgreze. Nie mogłem więc przegapić takiej okazji i oczywiście wsparłem wysiłki frakcji z Phekdy. Moja Conda spisała się całkiem dobrze, a tak wyglądała po zakończeniu potyczki w jednej ze stref walki:

[Obrazek: Re9QncD.png]

Uznałem, że zasłużyła dzisiaj na imię, szczególnie, że rany odniosła w bitwie po stronie Starożytnych z Mumu. Przy najbliższej okazji złożę więc wniosek o rejestrację jednostki klasy Anaconda, "POHARATANA". 

Muszę chyba częściej odwiedzać stare śmieci...

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#20
::DATA 05 KWI 3303
::SYSTEM NGAKWITES
::LOKACJA STACJA ORBITALNA SEYFERT PORT



Ostatnie tygodnie upłynęły mi pod znakiem papierkowej roboty, tak że mało opuszczałem swoją kwaterę na Maskelyne Vision. Ze znamiennych akcji należy wspomnieć o pomocy dla uchodźców uciekających przed konfliktem pomiędzy Imperium i Federacją. Dostarczyłem do Yum Kamcabi naprawdę sporo podstawowych leków i wkładów do replikatorów żywności. Wojna... wojna nigdy się nie zmienia. Biorąc w niej udział, często zapominamy o skutkach, których niejako jesteśmy przyczyną. Dobrze było więc dla odmiany spojrzeć na sprawę z innej strony i wspomóc tych, których życie zamieniło się w piekło. Oczywiście nie za darmo. Organizator akcji (którym nota bene była Jasmina Halsey - była prezydent Federacji, ta sama, która zaginęła jakiś czas temu, po czym odnalazła się, przynosząc wieści o Strażnikach) wpłacił na moje konto niebagatelną sumę 23 milionów Kredytek, co wraz z wynagrodzeniem za kilka pomniejszych kontraktów ładnie wyniosło stan mojej gotówki w okolice 80 milionów. Na jakiś czas powinno wystarczyć. 

Dziś za to udało mi się w końcu wziąć udział w konkursie organizowanym przez mojego zastępcę, Cmdra Drakkainena oraz jednego z Margrabiów, Cmdra Gregoora. Osiągnąłem satysfakcjonujący czas 1 minuty i 32 sekund. Mam nadzieję, że to da mi szansę na zajęcie podium.

Jest coś jeszcze. Mam ostatnio wrażenie, że czas płynie powoli, ale jednocześnie nie potrafię pozbyć się uczucia, że coś wisi w powietrzu... Parę dni temu głośno zrobiło się o Cmdr Salome, czyli niesławnej byłej senator Imperium, Kahinie Loren, która do niedawna uznawana była za zmarłą w nieszczęśliwym wypadku transportującego ją statku więziennego. Salome podbno była zamieszana w kradzież sporej ilości Meta Alloys z Darnielle's Progress - sprawa ta odbiła się szerokim echem w Galnecie. Mam nieodparte wrażenie, że niedługo znowu o niej usłyszymy. I że będzie to początek czegoś wielkiego... 

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowca - Charles Blake. Dziennik gwiazdowy. NietoKT 0 63 25.02.2024, 12:56 UTC
Ostatni post: NietoKT
  Cody Striker - Dziennik Gwiazdowy NietoKT 1 160 18.02.2024, 22:27 UTC
Ostatni post: NietoKT
  [LORE] [CMDR RUSAŁKA] Dziennik pokładowy misji "Czerwona Panda". Rusałka 7 4,635 20.04.2023, 15:18 UTC
Ostatni post: Rusałka
  Neural Log - CMDR ShiMan ShiMan 32 21,960 09.08.2022, 19:56 UTC
Ostatni post: ShiMan
  CMDR MAGNUM354 MAGNUM354 10 13,233 07.11.2021, 18:03 UTC
Ostatni post: MAGNUM354



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości