CMDR DYoda
#61
03.10.3303

Długo nie robiłem żadnego wpisu, ale było to spowodowane natłokiem wydarzeń jaki miały miejsce ostatnimi czasy. Największym z nich było husarskie przedsięwzięcie budowy kompleksu rozrywkowego na orbicie planety ziemskiego typu w systemie HIP 110028. Operacja wymagała ogromnych nakładów pracy, ale zakończyła się pełnym sukcesem. Miałem w nim swój mały wkład a wysłużony ASP spełnił swoją rolę znakomicie. 
Po zakończeniu transportu rzadkich alkoholi postanowiłem trochę odpocząć i wykorzystać zarobione kredyty. Wynająłem apartament w nowych "11 Parsekach" i pozwoliłem sobie wpaść w rozrywkowy wir. Dosyć powiedzieć że w tamtejszym kasynie przepuściłem ponad 2 mln kredytów. Doszło nawet do sytuacji, że założyłem się o moją wychuchaną Cobrę Mk3... i przegrałem. Jakiś typek z pod ciemnej gwiazdy o imieniu Kornelitto a obnoszący się tytułem "Premier" bez najmniejszych skrupułów - i w swojej naiwności mam nadzieję że bez oszustwa - ograł mnie w Black Jacka. Finał tej zabawy był taki, że ze względu na awarię i niedziałające portale finansowe nie miałem możliwości skorzystać z przelewu i jedyny statek na jaki pozostało mi gotówki to archaiczna Cobra Mk3, jakże odmienna od tej którą latałem. 
[Obrazek: t8bXd5b.png]
Kadłub tej jednostki pamięta jeszcze wydarzenia kończące pierwszy konflikt z Thargoidami, co prawda główne podzespoły zostały wymienione na standardy dzisiaj obowiązujące ale wiele jeszcze trzeba przy niej zrobić. Podjąłem decyzję że jej nie sprzedam, doprowadzenie jej do pełnej sprawności będzie dla mnie dobrą nauczką na przyszłość. Następnym razem gdy usłyszę zew hazardu zostawiam "kluczyki do bryki w domu".
Odpowiedz
#62
10.01.3304

Kolejny rok więcej na karku, kolejne lata świetlne w kokpicie. Przez ostatnie dwa miesiące podejmowałem się przeróżnych zajęć m.in. walczyłem z Thargoidami, ratowałem kapsuły z pod nosa obcych, dowoziłem materiały do stacji  potrzebie, robiłem za taksówkę no i oczywiście zwalczałem przestępczość w husarskich systemach.  I wszystko na pokładzie mojej "Drogi życia" Mk3. Teraz nadszedł czas na zmianę. Muszę w końcu zmodyfikować Anacondę tak jak sobie to dawno temu zaplanowałem i tak jak ona na to zasługuje. Biorę się za zbieranie materiałów.

Na pierwszy ogień idą pryzmatyczne osłony, planuję je zmodyfikować u Cheunga. Stary wariat poleca Reinforced poziomu 5, chyba się skuszę.
Odpowiedz
#63
14.01.3304

Zdecydowałem że najpierw poświęce trochę czasu i pozbieram materiał do kilku modyfikacji. Pierwsza grupa to:
- Generator osłon - G5 Reinforced
- Generator mocy - G5 Overcharge
- Dystrybutor mocy - G5 Charge Capacity
- Wspomagacz osłon - G5 Heavy Duty
Wspomagacz osłon - G5 Resistance Augumented
- Opancerzenie -G5 Heavy Duty
- Dodatkowe opancerzenie - G5 Heavy Duty

Ładownia pełna teraz do inżynierów.
[Obrazek: Gsdt3gR.jpg]

Później jeszcze bronie i gotowe.
Odpowiedz
#64
02.02.3305

Mój a w zasadzie nasz, skrzydlaty  psychoterapeuta – pani Malwina poleciła mi w ramach kuracji powrócić do prowadzenia dziennika gwiezdnego. Wszystko przez nerwicę i stany lękowe wywołane przez ciągłą presję terminów dostaw Świńskiego Ryja. Popyt na ten zacny trunek jest tak duży, że pomimo wzmożonych starań moja mała firemka nie wyrabia z podażą. Do tego dochodzi coraz bardziej problematyczne utrzymanie lokalizacji destylarni w tajemnicy. Miałem nadzieję, że w walce ze zbliżająca się deprechą albo licho wie czym jeszcze pomogą mi działania bojowe wymierzone w Thargoidów, w których brałem udział w zeszłym miesiącu. Myliłem się, nie pomogły bo po powrocie do szarej codzienności nadal trwa walka z naciskami różnych „układów” na publikację w Echu, nadal trwa walka z redaktorami – chociaż tu ostatnio widoczna jest mała poprawa, a Kokosza ani widu ani słychu.

Ale niedawno zaświeciła piękna gwiazdka w tym całym neutronowym bagnie, dostałem pewną propozycję. A szczegółowiej, sam Hetman zaproponował mi miejsce w nowo tworzonym niewielkim skrzydle specjalnym. Ma ono się zajmować kontrolą praworządności w systemach husarskich. Dzięki tej nowej działalności oderwę się od zarządzania AKCYA, ten temat pozostawię swojej zastępczyni, mam nadzieję że da sobie radę ze stale wzrastająca produkcją i niezaspokojonym rynkiem. Sprawy redakcji mam zamiar pozostawić redaktorom, zobaczymy co z tego wyniknie.


Może to pomoże, a jak nie to już tylko chemia mi pozostanie.
Odpowiedz
#65
16.02.3305

Dzisiaj pierwszy samotny sukces w ramach HSP. Patrolowałem przestrzeń w HIP 110028 oraz HR 8444. W pierwszym układzie był całkowity spokój, za to po dotarciu do HR'ki w drodze do Maskelyna z SC wyciągnęła mnie piracka Mamba. Walka była krótka, napastnik uciekł do innego systemu z 7% integralności kadłuba. Niestety nie  miałem ze sobą Wake skanera i nie miałem jak za nim podążyć. Reszta podróży przez system centralny TWH przebiegła bez zakłóceń. Postanowiłem trochę popilnować bezpośredniego wlotu na stację, i  długo nie musiałem czekać. Pojawił się transportowiec Type-7 pilotowany przez Cmdr. SAS771, który z zamiarem zadokowania obrał kurs na wlot do stacji. Szybkie skanowanie i moim oczom ukazał się zawartość jego ładowni:
[Obrazek: R0lHQhm.png]
Niewolnicy, tutaj - na to nie ma zgody. Nawet jeżeli to są imperialni, dla nas nie ma znaczenia czy tracisz wolność za długi czy podczas łapanki.
Pilot otrzymał, zwięzły komunikat że nie wleci z tym ładunkiem na pokład stacji. Mógł zrobić tylko jedno: odlecieć. Na szczęście nie przejrzał mojego blefu, bo na pewno nie zniszczył bym jednostki z  264 niewinnymi osobami na pokładzie.
[Obrazek: MUuf7Dw.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [LORE] [CMDR RUSAŁKA] Dziennik pokładowy misji "Czerwona Panda". Rusałka 7 4,635 20.04.2023, 15:18 UTC
Ostatni post: Rusałka
  Neural Log - CMDR ShiMan ShiMan 32 21,965 09.08.2022, 19:56 UTC
Ostatni post: ShiMan
  CMDR MAGNUM354 MAGNUM354 10 13,236 07.11.2021, 18:03 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave Mathias Shallowgrave 41 57,607 20.01.2019, 03:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Eksploracje CMDR Ryczypióra ryczypior 13 19,937 21.10.2017, 20:29 UTC
Ostatni post: MAGNUM354



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości