Lista lokacji związanych ze Skrzydlatą Husarią
#1
Information 
Maskelyne Vision
[Obrazek: UbvOfYF.jpg]

Stacja orbitalna typu Coriolis, krążąca wokół jedynego księżyca czwartej planety układu HR 8444. Główna baza operacji Skrzydlatej Husarii, siedziba kwatery hetmana Mathiasa Shallowgrave'a, Pałacu Ambasad TWH, gmachu Centrum Koalicji Granicznej, redakcji Radia Galnet oraz słynnego na całym Pograniczu Baru "11 parseków". 

Dla wielu Husarzy to po prostu dom, bezpieczna przystań i port macierzysty.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#2
Bar "11 parseków"
[Obrazek: PSrQich.jpgg]


Bar "11 parseków" mieści się w jednej z bocznych uliczek głównego pasażu okalającego Maskelyne Vision -  stację orbitalną typu Coriolis, mieszczącą się w systemie HR 8444, który kontrolowany jest przez kooperatywną grupę Commanderów znaną jako Skrzydlata Husaria. Lokal jest dobrze znany pilotom, którzy wspierają Husarzy i za bazę operacji obrali sobie  właśnie Maskelyne Vision. Spotykają się tu wszyscy - od typów spod ciemnej gwiazdy, przez członków Federacji czy Sojuszu, po Baronów Imperium. 

Bar jest prowadzony przez Jade "Malinę" Rokatansky - byłą Commanderkę, która straciła władzę w nogach, podczas wykonywania niebezpiecznej misji dla Federacji Pilotów kilkanaście lat temu. Malina ma oczywiście nowe, bioniczne kończyny, ale od tamtego wydarzenia przeszła w stan spoczynku i za zgromadzone oszczędności kupiła "11 parseków" od ówczesnego właściciela. Z czasem bar zyskał uznanie pilotów i stał sie ich ulubionym barem na całej stacji; miejscem, gdzie wręcz nie wypada nie przesiadywać.

W głównej sali baru panuje półmrok. W środku można palić - zarówno beznikotynowce, jak i prawdziwe, tytoniowe cygaretki - więc powietrze przesiąknięte jest ich dymem. W połączeniu z przygaszonym oświetleniem sprawia to, że na pierwszy rzut oka atmosfera wewnątrz wydaje się ciężka i odpychająca, aczkolwiek to tylko złudzenie. W rzeczywistości wewnątrz jest gwarno, a w głośnikach zawsze można usłyszeć Radio Galnet, prowadzone przez Cmdra Robinusa. 

Bar jest dobrze zaopatrzony we wszelkiego rodzaju trunki. Zarówno tanie, syntetyczne alkoshoty, prawdziwe alkohole, jak i inne napitki, włączając w to takie rarytasy i klasyki jak Laviańską Brandy, Centauri Mega Gin, Perłową Whisky z Eranin czy herbatę Fujin Tea - oraz ulubiony trunek Hetmana Skrzydlatej Husarii, czyli Wężowy Gin z Bask.

Malina jest silną i niezależną kobietą, która nie pozwala sobie dmuchać w kaszę i zawsze trzyma za barem załadowaną aktywnym ładunkiem strzelbę laserową. Dodatkowo nad porządkiem w lokalu czuwa para bliźniaków - Barry i Varry, znani również jako "Bracia Vistula". Obydwaj mierzą grubo ponad dwa metry wzrostu i wydawać by się mogło, że drugie tyle mają w barach. Przy ich pasach spoczywają identyczne turbopistolety laserowe marki Gutamaya Arms - jednej z mniej znanych filii imperialnej korporacji, produkującej statki kosmiczne. Kto zna Braci Vistula wie, że zadzieranie z nimi nie ma najmniejszego sensu, bowiem nie znalazł się jeszcze nikt, kto mógłby im dorównać w walce.

Oprócz głównej sali, na tyłach baru jest jeszcze kilka pomieszczeń, które można wynająć na godziny, w celu przeprowadzenia rozmów nieprzenaczonych dla postronnych uszu, a podążając dalej korytarzem dochodzimy do wyjścia na duży taras ze stolikami i parasolami. Widok z tarasu rozprzestrzenia się na przeszkloną kopułę jednego z licznych i ruchliwych doków Maskelyne Vision. 


[Obrazek: FLsgo5j.jpg]

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#3
Pałac Ambasad

[Obrazek: nkIF8X9.jpg]

Pałac Ambasad znajduje się w centrum ogromnego biodome'u, w dystrykcie rządowym stacji Maskelyne Vision. Tutaj znajdują się gabinety dymplomatów i ambasadorów frakcji, z którymi Skrzydlata Husaria utrzymuje relacje dyplomatyczne. 

Elegancki i minimalistyczny wystrój sal Pałacu emanuje spokojną atmosferą wyciszenia. W powietrzu można wyczuć jednak pewne napięcie, korytarze bowiem są nieustannie wypełnione szumem przyciszonych rozmów i odgłosem kroków dyplomatów spieszących na zebrania i konferencje.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#4
Gmach Koalicji Granicznej
[Obrazek: Eip3mwI.jpg]

Ulokowany w samym centrum dystryktu historycznego stacji Maskelyne Vision, ten potężny gmach został zaadaptowany w celu zapewnienia akomodacji, biur, sal konferencyjnych oraz ośrodków rekreacji dla członków i delegatów Koalicji Granicznej, przebywających w HR 8444.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#5
Hotel "Galaktyczne zacisze"
[Obrazek: 2woehfn.jpg]

Miły i cichy hotel o chilioutowej atmosferze. O właścicielu krążą plotki, że ma kontakty w trzyliterowych agendach, a ślad jego buta do tej pory tkwi na tylnej części ciała jednego z członków rodu imperialnego. To co natomiast na pewno nie jest plotką to to że nie znosi grubiaństwa, głośnych zachowań i plugawego języka.

W Hotelu Zacisze przeważnie stacjonują piloci, którzy nie lubią zgiełku Baru 11 Parseków czy Doków.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#6
Doki
[Obrazek: NL2PCts.jpg]

Doki to miejsce, gdzie trafia niewielu Commanderów. Tu, w cieniu olbrzymich kontenerów, omawia się ciemne interesy, a podejrzane typy przemykają pod ścianami magazynów. Wszystko to dzieje się w jazgocie silników dźwigów towarowych i egzoszkieletów ręcznych ładowarek.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#7
Redakcja radia "GalNet"
[Obrazek: OuF7JZ2.jpg]

Tutaj, w ciężkiej od dymu cygar atmosferze, członkowie redakcji w pocie czoła niegdyś pracowali nad dostarczaniem Skrzydlatej Husarii najnowszych wiadomości z całej galaktyki. Nad całą redakcją czuwał naczelny, czyli Cmdr Robinus, jeżeli akurat nie rabował niczego niespodziewających się niewinnych pilotów w całej zamieszkałej części galaktyki. 

Warte uwagi jest jedno puste miejsce na jedej z szafek, które jest regularnie odkurzane i nic nie ma prawa tam stać. Znajdował tam kiedyś legendarny ekspres do kawy, który przepadł wraz z Panią Kasią podczas pamiętnego epizodu z udziałem Commandera Goliata.

Goliat później dołączył na stałe do redakcji, ekspres jednak nigdy nie został odnaleziony. Najprawdopodobniej w dalszym ciągu znajduje się w posiadaniu Pani Kasi, której miejsca pobytu jednak do dzisiaj nie ustalono. Niektórzy mówią, że widziano ją w haremie hetmana, jednak Cmdr Baton stanowczo zaprzecza tym pogłoskom i twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego.

W redakcji zostało wypite tysiące litrów Świńskiego Ryja, którego zapasy regularnie uzupełniał kolejny członek redakcji: Cmdr DYoda

Od czasu, kiedy naczelny Radia Galnet opuścił szeregi Skrzydlatej Husarii, redakcja jest opuszczona i zarośnięta pajęczynami. Relikt przeszłości, z pustym miejscem na ekspres do kawy, którego do dzisiaj nie odnaleziono...

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#8
Kwatera Hetmana
[Obrazek: IckbjYH.jpgg]

Prywatna kwatera i osobisty terminal Hetmana. 

Pomimeszczenie jest wyciszone i gwarantuje spokój, potrzebny hetmanowi podczas planowania i zarządzania frakcją. Jeśli hetman przebywa w swojej kwatrze, oznacza to, że zajmuje się ważnymi dla frakcji sprawami i nie należy mu przeszkadzać. 

Nieliczni, którzy mieli okazję tu zawitać, szeptają o funkcjonalnym minimaliźmie i cieniach w półmroku. Nie wiedzą jednak o ukrytych drzwiach, za którymi jest plusz, stonowana muzyka i harem pełen imperialnych niewolnic, których regularnie dostarcza hetmanowi jemu tylko znane źródło. 

Za haremem natomiast znajduje się stylizowana na starodawną piwniczka, której zaopatrzeniem zajmuje się Podczaszy Baton. 

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#9
Sala Odpraw
[Obrazek: of4y4coplfxifmki3tek.jpg]

W Sali Odpraw znajdują się terminale z opisem aktualnych działań Skrzydlatej Husarii oraz instrukcjami, wytycznymi i zadaniami dla Komandorów wspierających frakcję w jej ekspansjach terytorialnych. Centrum operacji Rotmistrza oraz miejsce planowania strategii rozwoju frakcji.

Jedno z najważniejszych miejsc na Maskelyne Vision. Wszyscy członkowie Skrzydlatej Husarii zobowiązani są skonsultować terminale Sali Odpraw przed podjęciem jakichkolwiek działań w systemach kontrolowanych przez TWH. 

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#10
Bar 11 Parseków w HIP 110028

[Obrazek: GsfyzLl.jpg]

Bar 11 Parseków to kosmiczny bar usytuowany na orbicie szóstej planety systemu HIP 110028. Jest to ogromna placówka, będąca filią oryginalnego baru o tej samej nazwie na stacji Maskelyne Vision. Kosmiczne 11 Parseków zostało sfinansowane ze środków Skrzydlatej Husarii, a przepastne magazyny zostały napełnione rzadkimi i unikatowymi trunkami, zwiezionymi tutaj z najdalszych zakątków zamieszkałej przestrzeni przez tysiące pilotów w ramach misji społecznościowej zorganizowanej przez Husarię. 

Niedaleko Baru w przestrzeni zlokalizowana jest boja turystyczna upamiętniająca to wydarzenie. 

Bar jest częstym miejscem spotkań pilotów, którzy znajdują się w okolicy. Jest też przystankiem na trasie liniowców pasażerskich, wielu turystów odwiedza bowiem ten system w celu obejrzenia unikatowej ziemiopodobnej planety, która nie jest jeszcze skolonizowana. 

Jak głosi plotka, istnieją plany jej kolonizacji, co wiąże się z rozwojem gospodarczym systemu HIP 110028, ale na razie niewiele wiadomo o tym projekcie. 

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
Zdjęcie Baru: Cmdr Baton


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Lista postaci związanych ze Skrzydlatą Husarią Mathias Shallowgrave 12 24,640 26.01.2018, 12:56 UTC
Ostatni post: Mathias ShallowgraveUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości