Horizons - ciekawe miejsca i planety
#11
Będzie filmik w moim wątku Wink Ale to z planety obok, tę znalazłem trochę później.

Odpowiedz
#12
ehhhhhh no i co???

no jka co - trzeba kupic horizon :|

ehhh
Odpowiedz
#13
Planetka głównego ciągu z pierścieniami, podchodzimy do lądowania.

[Obrazek: BdhzEHz.jpg]

[Obrazek: lvEPRgi.jpg]

[Obrazek: rTVaVNs.jpg]
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#14
I takie coś na deserek Smile Już wiem jak będę robił zdjęcia na eksploracji.

[Obrazek: A4y2OZo.jpg]
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#15
Photo 
Planeta z pierścieniem - rewelacja Drakkainen!

Ja na razie nie ruszyłem się za daleko, choć z pewnością niebawem wyruszę na dłuuugą podróż.
Na razie wrzucam planetę podobną do tego co na początku wątku wrzucił GutenbergPL.... czyli lodowy księżyc z dużą ilością kanionów.

Zalety tego księżyca to:
- odległość od HR 8444 - zaledwie ok 30Ly
- kaniony o głębokości ponad 12km

Ten księżyc znajduje się w systemie Makau - dokładnie Makau 10A


Screeny na szybko, bo nie miałem czasu się pobawić:
[Obrazek: opYw7H9.jpg]

[Obrazek: 04BEhZR.jpg]

[Obrazek: 1Iullhm.jpg]
Odpowiedz
#16
O wow, super księżyc, w weekend polecę sprawdzę. Powinien się sprawdzić jako arena do wyścigów statkami Smile
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#17
Ja {[Mod] niecenzuralne} wyścigi statkami? tylko jak się wyrobić na zakrętach, żeby nie walnąć mocno Biggrin
Odpowiedz
#18
Cytat:tylko jak się wyrobić na zakrętach, żeby nie walnąć mocno Biggrin

Use the Force, Luke  :idea:
Odpowiedz
#19
(17.12.2015, 09:01 UTC)Arnul napisał(a): - w miarę prosto tu trafić nawet nie używając koordynat (88,2:64,4)
Jak więc to działa, skoro powierzchnia planet jest generowana to struktury geologiczne powinny się co do zasady zmieniać, w przeciwnym razie powierzchnia setek tysięcy odwiedzonych przez graczy planet powinna być zapisana na serwerze.... ?
[Obrazek: franzv2.jpg]
Odpowiedz
#20
Nie do końca. Gdyby powierzchnia każdej planety miała być zapisana na serwerze to Frontier w życiu by sie nie wypłacił za storage, nie wspominając o tym, że nie starczyłoby miejsca na wszystkich kompach świata.
Powierzchnia jest generowana przez algorytm za każdym razem jak odwiedzasz system, ale ponieważ algortym ma okreslone parametry to dla każdego gracza generuje się to samo. To takie troche bardziej zaawansowane procedural generation, nie potrafię tego teraz lepiej wyjaśnić.

EDIT:
Filmik poniżej całkiem nieźle tłumaczy jak to działa:
https://www.youtube.com/watch?v=HhyyUiYQolA
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 36 49,150 09.08.2019, 13:01 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Najciekawsze planety, które odwiedziliście. Maroks 21 23,669 08.03.2018, 19:49 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
Photo Poszukiwana: planeta z Menu Głównego Horizons Maroks 6 7,623 08.01.2018, 19:19 UTC
Ostatni post: Maroks
  Planety terraformowalne - skuteczne sposoby wyszukiwania itp. Arnul 20 22,219 08.10.2017, 01:18 UTC
Ostatni post: Maciej1982
  Ciekawe miejsce na dziś GieNkoV 63 66,805 21.09.2017, 21:06 UTC
Ostatni post: Maciej1982



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości