Tajemnica Formidine Rift
#21
(18.01.2017, 21:08 UTC)Yarlam napisał(a): Pij szybciej i daj mi znac co mam robic jestem na miejscu Smile

Godzinę wcześniej i byłbyś sławny :Smile - OK, są tu jeszcze dwa do znalezienia

Skocz tu  PLAA AEC TT-B B41-3 i obczaj jaki duży jest księżyc b2 , ten mój ma 2400 promien , będzie trzeba pół roku Smile
Odpowiedz
#22
Bede w domu za 2h 40min to zaczne ogladac
Odpowiedz
#23
OK, moze krótki poradnik co robimy wobec tego,

System: PLAA AEC TT-B B41-3 księżyc b2
Proponuje się wbijać na którymś z biegunów - szerokość geograficzna (ta pierwsza liczba) 90 albo -90 i po prostu lecieć w kierunku 0 albo 180 (zależy który biegun) i tak lecieć aż do drugiego bieguna i potem znowu.

Jak znaleźć bazę: proponuję na początek podlecieć do jakiejś juz znalezionej - ta moja to dobry pomysł bo jest słabo widoczna - więc na PLAA AEC RY-B B41-1 2B kordynaty 51.0° -155.09°

Stanąć nad nią 10 km i włączyć Zaawansowany Filter Wykrywania Anomalii, czyli tak sobie ustawić grafikę, żebyście coś widzieli i wiedzieli czego się spodziewać.( ustawienia terrain, na ultra ta baza jest po prostu niewidoczna nawet z dość bliska)

I to tyle, zeskanowanie takiego księżyca to pewnie z miesiąc nawet przy dużej ilości chętnych więc się nie poddawajcie Smile
Odpowiedz
#24
pomyslalem ze fajnie bedzie leciec na -0.29 stopnia szerokosci i naprawde fajnie sie lecialo, 1 stopien dlugosci pokonuje w 2.5-3 minuty z predkoscia 182m/s

to troche zajmie Biggrin
Odpowiedz
#25
Gratulacje odkrycia o7
Star Citizen kod referencyjny: STAR-Q7WW-CYQB
Odpowiedz
#26
Ja wróciłem do bańki po szybszy statek, raz kozie śmierć, zrobie do tego aspa jakieś ulepszone silniki i zobaczymy czy da radę, jak nie to polece Courierem tylko to trochę zajmie Smile

Przy okazji sprawdziłem tez jak to wygląda w nocy i baza jest totalnie niewidoczna, więc raczej skanujemy tylko jasną stronę, a co zrobić jak jedna strona zawsze ciemna to nie mam pojęcia.
Odpowiedz
#27
(19.01.2017, 07:05 UTC)Baton napisał(a): Ja wróciłem do bańki po szybszy statek, raz kozie śmierć, zrobie do tego aspa jakieś ulepszone silniki i zobaczymy czy da radę, jak nie to polece Courierem tylko to trochę zajmie  Smile

Przy okazji sprawdziłem tez jak to wygląda w nocy i baza jest totalnie niewidoczna, więc raczej skanujemy tylko jasną stronę, a co zrobić jak nie jest tidally locked, czyli jedna strona zawsze ciemna to nie mam pojęcia.

Tidally locked to zn że planeta cały czas jest zwrócona jedną stroną w stosunku do swojego "nosiciela", niekoniecznie gwiazdy.
Jeżeli planeta krąży wokół gwiazdy - to masz racje.
Natomiast jeżeli jest to księżyc innej planety, to tidally locked wcale nie oznacza iż jedna strona jest zawsze ciemna - oświetla gwiazda, nie planeta.

No i trzeba pamiętać o tym, że silnik ED przewiduje jedno źródło światła - jeżeli nasz obiekt krąży wokoło drugiej/trzeciej/czwartej gwiazdy w systemie, to i tak oświetla go pierwsza gwiazda. Może być tidally locked - w stosunku do swojej gwizdy - ale "ciemnej strony" miał nie będzie.

Gratulacje i powodzenia! Smile
Odpowiedz
#28
(19.01.2017, 07:33 UTC)GutenbergPL napisał(a): Tidally locked to zn że planeta cały czas jest zwrócona jedną stroną w stosunku do swojego "nosiciela", niekoniecznie gwiazdy.

Wiem, po prostu błędnie założyłem, że to są małe księżyce krążące wokół czegoś innego niż główna gwiazda a pewnie nie zawsze tak jest, więc będziemy sprawdzać dla konkretnych przypadków - dzięki, poprawiam tamtego posta żeby było jaśniej  Smile

Cytat: No i trzeba pamiętać o tym, że silnik ED przewiduje jedno źródło światła - jeżeli nasz obiekt krąży wokoło drugiej/trzeciej/czwartej gwiazdy w systemie, to i tak oświetla go pierwsza gwiazda. Może być tidally locked - w stosunku do swojej gwizdy - ale "ciemnej strony" miał nie będzie.

Tego nie do końca rozumiem, w realu też by nie miał ciemnej strony tak jak nasz księżyc, więc silnik ED nic nie zmienia?

Myślę, że jak po prostu powiemy, że tylko ciała które są tidally locked (jak to po polsku?) do głównej gwiazdy mają ciemną stronę to powinno być OK Smile
Odpowiedz
#29
(19.01.2017, 07:33 UTC)GutenbergPL napisał(a): No i trzeba pamiętać o tym, że silnik ED przewiduje jedno źródło światła - jeżeli nasz obiekt krąży wokoło drugiej/trzeciej/czwartej gwiazdy w systemie, to i tak oświetla go pierwsza gwiazda. Może być tidally locked - w stosunku do swojej gwizdy - ale "ciemnej strony" miał nie będzie.

Gratulacje i powodzenia! Smile

/offtop
To prawda, że ED na razie obsługuje tylko jedno źródło światła, ale zawsze jest to najbliższa nam gwiazda, a nie tylko ta główna. Łatwo to zauważyć będąc w jakimś systemie z różnymi typami gwiazd - lecąc w kierunku jakiejś bliższej gwieździe B planety, światło potrafi się nagle diametralnie zmienić, np. z białego na czerwone. To tak gwoli wyjaśnienia Smile
/offtop
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#30
Czy dobrze rozumiem, że jak tam teraz polecę i zeskanuję te (póki co) cztery bazy, to wpadnie 40kk?
Podoba mi się idea odkrywcy i zaistnienia w świecie Elite, lecz za coś muszę dzieci wykarmić i w ogóle tej Tongue
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Formidine Rift - ciąg dalszy Pienias 7 8,823 30.06.2017, 13:20 UTC
Ostatni post: Xenderr
  CG na dane eksploracyjne.... w Formidine Rift Baton 19 18,548 21.11.2016, 15:01 UTC
Ostatni post: Nizm0



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości