Rome II Total War
#1
Gram od jakiegoś czasu w Rome II TW, gra nie jest nowa, ma jednak syndrom "zagram jeszcze jedną turę".

Swoją przygodę zacząłem nietypowo, od Icenów, czyli plemiona barbarzyńskiego na terenie Brytanii. Na początek celem jest opanowanie całej prowincji, na którą składają się cztery ziemie. Na tych ziemiach zamieszkują plemiona: Demetów, Brygantów, Dummonów i Icenów.

Grę zaczytałem kilka razy na różnych poziomach trudności od legendarnego (w jedynce grałem na very hard/very hard) poprzez bardzo trudny i trudny aż doszedłem do normalnego. Niestety trzeba się posługiwać poszczególnymi oddziałami. Specyfika walk tymi nacjami polega na używaniu procarzy, którzy potrafią spowodować ucieczkę ostrzeliwanego oddziału.

Na chwilę obecną, nawet mając słabszą (wg. AI) armię, odpowiednio walcząc jestem w stanie pokonać inną armię.

Opanowałem na razie tereny plemion Brygantów i Demetów. Dummonowie mają ze mną sojusz obronny i nie chcę go na razie łamać. Chociaż jego złamaniem odblokowałbym pierwszy cel w grze, zajęcie całej prowincji.
Jednak zostawię ich sobie na deser, najpierw pokonam plemię Kaledonów, które zajmuje tereny dzisiejszej Szkocji.
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#2
Szykuję się do podboju Kaledonów, do spółki z Drummonami

[Obrazek: 20170106105216_1.jpg]

Na razie tyle świata odkryłem [Obrazek: 20170106105249_1.jpg]
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#3
Polecam mod Divide et Impera. Jest ciągle rozwijany (trwają prace nad wersją 1.2) i dodaje sporo całkowicie nowych funkcji, ale przede wszystkim poprawia niedociągnięcia samej gry - sprawia, że bitwy są bardziej taktyczne, ulepsza AI, podnosi poziom trudności i dodaje więcej historycznego realizmu. Mam ponad 500 godzin w Rome II i nie wyobrażam sobie, żebym grał tyle bez DeI Smile
Odpowiedz
#4
Hehe, od Venta Icenorum (stolica Icenow kupa kamieni i ziemi) czyli obecnego Caistor St Edmund dzieli mnie jakies 2-3 km w linii prostej Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Great War: Western Front ShiMan 0 637 24.08.2022, 19:40 UTC
Ostatni post: ShiMan
  Kerbal Space Program II ShiMan 3 4,658 20.08.2019, 07:22 UTC
Ostatni post: LeWaR
  Imperator Rome Drakkainen 2 3,827 12.04.2019, 11:34 UTC
Ostatni post: Drakkainen
Information Oolite i Pioneer - otwartoźródłowe remake'i Elitki i Frontiera Elitki II ShiMan 0 2,194 29.12.2018, 19:59 UTC
Ostatni post: ShiMan
  Independence War 2: Edge of Chaos USSER-PL 4 4,810 02.09.2018, 21:07 UTC
Ostatni post: USSER-PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości