Łowcy Gejzerów czyli szukamy samodzielnie
#21
Fakt, ja czuję mocną satysfakcję dlatego też, że tak trudno jest je znaleźć, gdyby wystarczyło 30 minut latania to bym czuł bardzo przelotną Smile

POI nigdy nie wskazują gejzerów per se, czasem mogą przypadkowo być w tym samym miejscu bo na polu gejzerów będzie jakiś minerał.
Odpowiedz
#22
(02.12.2016, 13:21 UTC)Ulpian napisał(a): Spędziłem ok. 6 godzin szukając gejzerów na malutkim księżycu pełnym kanionów. Oczywiście nic nie znalazłem i wywiesiłem białą flagę. Jeżeli to prawda, że na jedną planetę wypadają 3 miejsca z gejzerami, to jest to kiepski żart ze strony Frontiera. Byłem odwiedzić dwa sprawdzone miejsca i muszę przyznać, że aby w ogóle te wulkany zobaczyć z wysokości kilku kilometrów, to trzeba mieć sokole oko, POI nie zawsze się pokazuje. Dlatego dopóki devsi mocno nie zwiększą częstotliwości ich występowania, to ja pasuję.

Znając Frontiera i zamiłowanie Mr Brabena do matematyki typuję że rozmieszczenie gejzerów na powierzchni zostalo też wplecione do Stellar Forge. Jedno chyba się powtarza - zawsze występują dolinach/rozpadlinach/wąwozach. Nie widziałem np gejzerów wewnątrz krateru.

Baton nie żebym sie czepiał Twoich obliczeń ale czemu zalożyłeś prędkość 400km/h? Szyki courier grzeje prawie 400m/s czyli ~1400km/h. Na wysokości np 3km nad wąwozem teren pod nami przesuwa sie dalej dosyć wolno więc raczej nic nie przeoczymy. No wiem że w globalnym rozrachunku nie przyspieszy to jakoś raptownie przeczesywania areałow Biggrin .
Odpowiedz
#23
Piękny rój wulkaniczny polecam sprawdzić, rozciąga się aż na wzgórza Smile

COL SECTOR KY-Q D5-47
Planeta 15 F A
-60.9521 / -99.2372
Odpowiedz
#24
Nie przeczę, że odnalezienie nowych gejzerów daje niesamowitą satysfakcję, jednak jaki jest sens chwalenia się "ficzerem", którego zobaczy góra 0,1% graczy?
Odpowiedz
#25
(02.12.2016, 18:52 UTC)Gerciowski napisał(a): Baton nie żebym sie czepiał Twoich obliczeń ale czemu zalożyłeś prędkość 400km/h? Szyki courier grzeje prawie 400m/s czyli ~1400km/h. 

Widzisz, po to jest ten wątek, bo ja często popełniam takie błędy licząc sobie cośtam na kolanie - więc potrzebujemy 200 godzin, to i tak 10 weekendów mocnego grania, żeby zeskanować jedną małą planetkę - nie stanie się oprócz najmocniejszych fanatyków Smile

(02.12.2016, 18:55 UTC)Kir Nalto napisał(a): Piękny rój wulkaniczny polecam sprawdzić, rozciąga się aż na wzgórza Smile

COL SECTOR KY-Q D5-47
Planeta 15 F A
-60.9521 / -99.2372

Sam znalazłeś w grze czy w googlach, bo jak od kogoś, to nie ten wątek, tu sami szukamy gejzerów, jest jakiś z fajnymi miejscami do odwiedzenia, polecam tam Smile
Odpowiedz
#26
(05.12.2016, 12:16 UTC)Baton napisał(a):
(02.12.2016, 18:52 UTC)Gerciowski napisał(a): Baton nie żebym sie czepiał Twoich obliczeń ale czemu zalożyłeś prędkość 400km/h? Szyki courier grzeje prawie 400m/s czyli ~1400km/h. 

Widzisz, po to jest ten wątek, bo ja często popełniam takie błędy licząc sobie cośtam na kolanie - więc potrzebujemy 200 godzin, to i tak 10 weekendów mocnego grania, żeby zeskanować jedną małą planetkę - nie stanie się oprócz najmocniejszych fanatyków Smile
Co prawda to nie grzech Wink .  Może warto spróbować wolnego przelotu w SC nad powierzchnią w poszukiwaniu wąwozów, rozpadlin itp. Może niech to potwierdzą albo wykluczą ci którzy odwiedzieli już więcej  skupisk ale na moj prosty łeb to w takich kształtach geologicznych najszybciej coś z ziemi tryska.
Odpowiedz
#27
(05.12.2016, 13:28 UTC)Gerciowski napisał(a):  Może warto spróbować wolnego przelotu w SC nad powierzchnią w poszukiwaniu wąwozów, rozpadlin itp. 

Ja tmiejsce, gdzie znaleźliśmy gejery po prostu wypatrzyłem z orbity, specjalnie szukałem małęgo księżyca, który nie będzie miał więcej niż 10 takich wąwazów, po protu patrząc na mapie systemu jak wygląda.
Odpowiedz
#28
(02.12.2016, 18:52 UTC)Gerciowski napisał(a): Baton nie żebym sie czepiał Twoich obliczeń ale czemu zalożyłeś prędkość 400km/h? Szyki courier grzeje prawie 400m/s czyli ~1400km/h.
Szybki Courier w dosc uniwersalnym buildzie grzeje prawie 400m/s tylko z Thrusterami 3A. Po ich zmianie na EPT 3A wyciagnie w okolicach 500m/s, a z DDT pociagnie i 600m/s, czyli spokojnie 2000km/h mozna nim zrobic. Taka predkosc powinna znaczaco skrocic czas przeczesywania planety w poszukiwaniu gejzerow.
Odpowiedz
#29
(02.12.2016, 20:47 UTC)Ulpian napisał(a): Nie przeczę, że odnalezienie nowych gejzerów daje niesamowitą satysfakcję,  jednak jaki jest sens chwalenia się "ficzerem", którego zobaczy góra 0,1% graczy?

Gdy ficzerów będzie 1000 to 0,1% będzie wyglądać jeszcze ciekawiej
CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX
Odpowiedz
#30
No i się robi wątek o tym Ile Mój Courier Ciągnie Na Buście, samo życie Smile Poczekam aż ktoś zdoła przeskanować jedno całe ciało i zobaczymy ile to zajmie, trzeba za to jakąś super specjalną odznakę stworzyć Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowcy obcych form życia (szukamy samodzielnie) Mathias Shallowgrave 63 63,960 15.10.2017, 11:57 UTC
Ostatni post: Baton
  [PUBLICZNY] "Skorupy Welcome To", czyli barnacles tournée! Mathias Shallowgrave 34 36,249 10.06.2017, 13:59 UTC
Ostatni post: Baton
  Poważne Plądrowanie Galaktyki. Czyli o tym, że warto mieć głupie marzenia. Arnul 67 69,581 08.06.2017, 20:38 UTC
Ostatni post: Haueck
  Brain trees czyli Kosmiczne Drzewa :) Baton 30 31,343 29.01.2017, 21:03 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Neurostrady - czyli lot po neutronówkach Baton 83 83,149 07.01.2017, 08:34 UTC
Ostatni post: Baton



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości