Łowcy Gejzerów czyli szukamy samodzielnie
#11
(30.11.2016, 18:59 UTC)Baton napisał(a): Więc co jest polecane to znaleźć małego ziemniaka z małą ilością kanionów, czy terenów ogólnie jakichś pomasakrowanych i tam starać się szukać.

Powiem tak, w moim życiu bardzo rzadko się zdarza, że opracuje jakiś projekt na podstawie rozsądnych teorii i on zadziała
To jest jeden z tych razy - gejzery odnalezione wczoraj przez ekipę Galnet - system Makau, zaledwie jeden skok od HR 8444.

Księżyc Makau 8 E A koordynaty 16.8417  162.0250  

lokacja

Pełni profesjonalizmu reporterzy serwisu Galnet traktują rzadkie znalezisko z należytym szacunkiem


Widok z odległości, okazuje się, że nie trzeba być wcale blisko, tak naprawdę mi zniknęły na 55 kilometrach:

6km 12 km 18 km 44 km  
Odpowiedz
#12
Aaaa... nie wierzę!... tak blisko HR Biggrin
Gratuluje wytrwałości no i sukcesu Smile
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#13
jestem pewien, że w HR też są, w przyszłym tygodniu się wezmę za szukanie, ochotnicy mile widziani, co będziemy latać po jakichś zadupiach - HR rules Smile
Odpowiedz
#14
Zaraz się okaże, że w HR jakieś obeliski albo szczątki obcych znajdziecie Biggrin
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#15
Pytanie czy gejzery nie występują na obiektach z poniższymi opisami:


Volcanism classes


Water Geysers
Carbon Dioxide Geysers
Ammonia Geysers
Methane Geysers
Nitrogen Geysers
Helium Geysers
Silicate Vapour Geysers
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#16
Szarik nie bardzo rozumiem pytania, dla mnie oczywiście występują, tylko weź je tu znaleź Smile
Odpowiedz
#17
Miałem na myśli fakt, czy skanowanie ciał niebieskich nie wystarczy - czy otrzymując taką informacje można na 100% stwierdzić, że gejzery tam występują... te dane można odczytać w logu, więc i w grze w postaci opisu planety, księżyca pewnie się pojawiają ...

można by było porównać już te opisy ze znalezionymi ciałami niebieskimi z gejzerami i sprawdzić czy ta teoria pokrywa się... jeżeli tak to jeżeli opis występuje to trzeba (gej)zerka szukać aż się go nie odnajdzie...

...tak mi podpowiada logika...
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#18
Zakładam, że jak jest napisane, że występują to występują. Statystyka znalezionych do tej pory nic nie znaczy, pomyśl, że masz na Ziemi znaleźć gejzer, dostajesz statek o prędkości 400km/h, jaka jest szansa, że po 60 godzinach latania znajdziesz gejzer? Moim zdaniem żadna Smile Trzeba wyszukiwać najłatwiejsze do sprawdzenia ciała i cierpliwie szukać. Oczywiście jak się komuś chce, nie ma za to żadnych nagród oprócz satyfakcji.

Wyliczałem dla zabawy (można mnie poprawiać, wyliczam na kolanie i nie jestem pewien czy pamiętam wzór na obwód poprawnie Wink ), powiedzmy księżyc ma promień 1000km, to oznacza 3000 km od bieguna do bieguna, żeby go zeskanować 10cio kilometrowymi pasami potrzebujemy 600 przelotów, każdy trwa 7godzin z prędością 400km/h . Więc żebyś się upewnił, że są gejzery lub nie na małym księżycu potrzebujesz 4200 godzin lotu, a i wtedy nie będziesz pewien, bo może mrugnąłeś i przegapiłeś Smile
Odpowiedz
#19
Spędziłem ok. 6 godzin szukając gejzerów na malutkim księżycu pełnym kanionów. Oczywiście nic nie znalazłem i wywiesiłem białą flagę. Jeżeli to prawda, że na jedną planetę wypadają 3 miejsca z gejzerami, to jest to kiepski żart ze strony Frontiera. Byłem odwiedzić dwa sprawdzone miejsca i muszę przyznać, że aby w ogóle te wulkany zobaczyć z wysokości kilku kilometrów, to trzeba mieć sokole oko, POI nie zawsze się pokazuje. Dlatego dopóki devsi mocno nie zwiększą częstotliwości ich występowania, to ja pasuję.
Odpowiedz
#20
(02.12.2016, 13:21 UTC)Ulpian napisał(a): Spędziłem ok. 6 godzin szukając gejzerów na malutkim księżycu pełnym kanionów. Oczywiście nic nie znalazłem i wywiesiłem białą flagę. Jeżeli to prawda, że na jedną planetę wypadają 3 miejsca z gejzerami, to jest to kiepski żart ze strony Frontiera. Byłem odwiedzić dwa sprawdzone miejsca i muszę przyznać, że aby w ogóle te wulkany zobaczyć z wysokości kilku kilometrów, to trzeba mieć sokole oko, POI nie zawsze się pokazuje. Dlatego dopóki devsi mocno nie zwiększą częstotliwości ich występowania, to ja pasuję.

Czy dawałoby taką frajdę coś popularnego? Jak na razie jedyną nagrodą jest sam fakt odnalezienia. Czym dłuższe poszukiwania, tym większa nagroda...



Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowcy obcych form życia (szukamy samodzielnie) Mathias Shallowgrave 63 64,408 15.10.2017, 11:57 UTC
Ostatni post: Baton
  [PUBLICZNY] "Skorupy Welcome To", czyli barnacles tournée! Mathias Shallowgrave 34 36,473 10.06.2017, 13:59 UTC
Ostatni post: Baton
  Poważne Plądrowanie Galaktyki. Czyli o tym, że warto mieć głupie marzenia. Arnul 67 70,106 08.06.2017, 20:38 UTC
Ostatni post: Haueck
  Brain trees czyli Kosmiczne Drzewa :) Baton 30 31,468 29.01.2017, 21:03 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Neurostrady - czyli lot po neutronówkach Baton 83 83,584 07.01.2017, 08:34 UTC
Ostatni post: Baton



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości