[VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna
Nie żebym dokładnie to napisał wyżej Biggrin
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
Do Room scale tak samo, przewód tej samej długości jak w pozostałych, daleko z tym nie pójdziecie.
Dla Reverba jedynym blocking pointem może być IPD.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
Kyokushin, tracking działa, gdy machasz kontrolerami za głową?
Odpowiedz
W sposób ograniczony, bo same kontrolery też mają żyroskopy, ale to akurat jest wada wszystkich gogli z inside-out trackingiem. Tutaj zdecydowaną przewagę mają rozwiązania z latarniami, ale.... ile jest gier, w których faktycznie jest to potrzebne? Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
W Rift S, tracking działa na tej samej zasadzie? Rozumiem, że Oculus zrobił to po prostu lepiej niż HP?
Odpowiedz
Tak, w Rift S jest po prostu więcej kamer śledzących ruch kontrolerów (5 vs 2), a te same w sobie są dużo wygodniejsze - zapewne dochodzi też kwestia oprogramowania, ale tu już ekspertem nie jestem.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
(25.03.2020, 09:16 UTC)Xeonary napisał(a): Jaki zestaw VR teraz najlepiej kupić do różnorakich gier? Przyznam szczerze, że trochę się nahypowałem na Half Life: Alyx.

Zastanawiam się nad Oculus Rift S, całkiem rozsądna cena, rozpoznawanie gestów. Myślę, że chciałbym wydać około 2500zł.

Skoro jednym z powodów zachęcających do kupna zestawu VR jest konkretna gra a w tym wypadku Half-Life: Alyx to chyba warto obejrzeć ten bądź podobny materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=T54aGkkXfuc 
Owszem brakuje tam Reverba ale za to ukazane są problemy związane z kontrolerami zestawów WMR, które ze względu na swoją budowę w najlepszym przypadku utrudniają takie czynności jak przeładowanie broni, co nie oszukujmy się, znacząco może wpływać na imersję.

W kwestii mobilności, to kable w razie potrzeby można przedłużyć (oczywiście tylko w pewnym rozsądnym zakresie)

Dokonując ostatecznego wyboru bardziej kierowałbym się wadami niż zaletami, bo zalety mimo iż są fajne to stosunkowo szybko się że tak to ujmę "przejadają", za to wady mogą wqr*** w nieskończoność (oczywiście relatywnie wysoką cenę danego zestawu należy zaliczyć do wad, choć zazwyczaj jest to efekt osiągniętego poziomu jakości całego kompletu). Dla przykładu, do lekkiego SDE jak i do sporadycznych "god-rays" można się po czasie przyzwyczaić (sprawny ludzki mózg jest niesamowity) ale do upośledzonego śledzenia czy uderzania kontrolerami o siebie już trudniej. Owszem dobrze jest mieć ładny i klarowny obraz jednak to nie wszystko co wpływa na szeroko pojętą imersję inaczej wystarczyłby super wyświetlacz i kontroler od "pegasusa" a każdy producent w ramach danego środowiska VR może posiadać swoje własne, lepsze lub gorsze rozwiązania niewidoczne na pierwszy rzut oka lub nie wynikające wprost z wykorzystanych pikseli.
Odpowiedz
Kontrolery WMR niczego nie utrudniają. Gram nimi w Alyx, strzelam, łapię, rzucam, przyciągam, przeładowuje. Prawdę mówiąc w ogóle z nimi nie ma problemów.

To jakaś bardzo krzywdząca obiegowa opinia ludzi którzy albo nimi nie grali, albo w jakiejś dalekiej, obcej mi przeszłości grali w w jakieś wczesnej fazie nie wiem - sterowników.

Odnośnie trackingu za głową - WMR sobie ekstrapolują ruch za głowę po żyroskopie, mniej dokładnie niż latarnia, ale wystarczająco. Nie wiem czy da się złapać piłkę lecącą w tył głowy, czy będą dostatecznie dokładne, ale wątpię żebym ją też złapał w realu, po prostu nie mam oczu z tyłu głowy.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
@Kyokushin a jak wygląda przy Reverbie sprawa z ustawieniami Supersamplingu? Czy przez większą rozdzielczość natywną można odpuścić z supersamplingiem i zyskać na wydajności w stosunku do Odyssey+?
[Obrazek: 171086.png]
Odpowiedz
Można zmniejszyć, przez to da się trochę FPS wygrać.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,256 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,070 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk
  [VR] Windows Mixed Reality - dyskusja ogólna Kyokushin 127 101,764 03.04.2020, 15:34 UTC
Ostatni post: Coucz
  [VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 78 68,734 25.03.2019, 18:26 UTC
Ostatni post: kris750PL
  Pimax 5k+ Virtual Reality w symulatorach Dako 1 3,507 11.03.2019, 20:44 UTC
Ostatni post: Yata_PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości