[VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna
do 500 euro zamow Samsunga Odyssey , na amazonie byl niedawno po 399 $ w promo, musisz sie jednak liczyc z clem. Lepsza rozdzielczosc , lepsze soczewki i gorszy tracking niz Vive i Oculus. Ale do Elite trackingu Ci nie potrzeba wypasnego. Nie potrzujesz latarni, przy GTX 1080ti nie bedzie problemu z jakoscia obrazu.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
Miałem okazję wczoraj pobawić się VR w kafejce gdzie mają takie stanowiska.
Mieli m.in. Elitkę.

Wbiłem się i dawaj w kosmos... Smile

I powiem Wam, że..... mnie zemdliło!
Szok! Błędnik mi zgłupiał...

Ściągnąłem z głowy ustrojstwo i musiałem lekko poziom złapać Smile

Gość mnie posadził potem w fotelu z wyścigami samochodowymi.
No efekt super ale.... w połowie okrążenia myślałem że pawia puszczę na kolana Smile

No powiem Wam, że jestem nieźle zaskoczony moim błędnikiem Wink
Odpowiedz
a czy ktoś testował VR bez światłowodu... na necie z poziomy np. 6Mbs ?
[Obrazek: 134513.png]


[Obrazek: 134513.jpg]
Odpowiedz
(27.07.2018, 10:54 UTC)Spili napisał(a): Miałem okazję wczoraj pobawić się VR w kafejce gdzie mają takie stanowiska.
Mieli m.in. Elitkę.

Wbiłem się i dawaj w kosmos... Smile

I powiem Wam, że..... mnie zemdliło!
Szok! Błędnik mi zgłupiał...

Ściągnąłem z głowy ustrojstwo i musiałem lekko poziom złapać Smile

Gość mnie posadził potem w fotelu z wyścigami samochodowymi.
No efekt super ale.... w połowie okrążenia myślałem że pawia puszczę na kolana Smile

No powiem Wam, że jestem nieźle zaskoczony moim błędnikiem Wink

Widocznie zabawka nie dla każdego. Tak jak pisałem wyżej, mój pierwszy kontakt z VR miałem niedawno z jakimś takim małym ustrojstwem, które dostałem od laski chodzącej na promocji Cameli. Trzeba było przelatywać przez obręcze wiszące w powietrzu nad jakimś tam miastem. Nie miałem żadnych sensacji, ani w czasie gry, ani bezpośrednio po zdjęciu gogli, więc chyba mam zepsuty błędnik Wink Przy "zwykłym" 3D na telewizorze i w okularach mogłem godzinami młócić np. w Call of Duty albo Gears of War na Xbox i też nie miałem żadnych dolegliwości.
Odpowiedz
(28.07.2018, 08:09 UTC)Indygo napisał(a): a czy ktoś testował VR bez światłowodu... na necie z poziomy np. 6Mbs ?

Tak
Działa tak samo jakbyś miał 300Mbit/s
Przepustowosc prze elitce w moim przypadku to ok 1.5 - 2 Mbits , wiec styknie.

(26.07.2018, 18:08 UTC)Yautja napisał(a): Nie to, że jestem takim zupełnym laikiem. Coś tam ogarniam generalnie w komputerach, w końcu opiekuję się w pracy swoją własną serwerownią Wink Po prostu przestałem się lata temu interesować sprzętem do grania. Ostatnim razem kiedy byłem na bieżąco, to na topie był GeForce 2 Wink
Konfig jest następujący:
CPU: i7-7700K, 4,2 GHz
RAM: 16 GB
Grafika: GeForce GTX 1080Ti
I tak jak pisałem: mnie to oznaczenie karty nic nie mówi, nie wiem jak się plasuje w stawce kart graficznych - bo po prostu się tym nie interesuję. W pracy się zastanawiam jak rozwiązać, obejść czy uniknąć problemu, w domu nie mam na to ochoty - ma działać i wolę posłuchać tych co wiedzą co się z czym je niż samemu kombinować Wink I mówisz, że te gogle to nie plug & play? To może generalnie dlatego się słyszy, że jednak nie zawojowała ta technologia rynku Wink

Rozpisałem się Tongue Więc jeszcze raz:
Czy nadal wybór jest pomiędzy Vive i Oculus (jeżeli tak, to skłaniam się do Oculus) czy są jacyś nowi gracze, których warto śledzić? I czy ten podany config jest ok, czy coś trzeba jeszcze dokupować?

PS. Też w związku np. z tym co piszesz, że trzeba będzie kombinować z konfiguracją, to poważnie rozważam też kupno PS4+ichniejsze gogle, szkoda mi tylko zaczynać od początku kariery pilota w Elite Wink

Piekny sprzet masz, bo taki sam jak moj Smile
jedyna drobna roznica, to za swojego procka @na 5GHz, ale nie trzeba tego robic.

Jak nie chcesz wydac wiecej niz 500 EUR to wskocz na alledrogo i kup uzywane VIVE, przynajmniej zaoszczedzisz i zobaczysz czy warto w to brnąć dalej.
Obecnie VIVE na alledrogo mozna znalesc za 1300PLN.
Z tym setupem kompa jaki masz, będzie "miód & malina" i mzesz spodziewac sie 90FPS lekuśko Biggrin

Jesli Ci się spodoba, to wtedy zastanowisz się nad VIVE PRO, bo to juz wiekszy wydatek, choć i obraz wyglada super zajebiscie w porownaniu do VIVE.
osobice wydaje mi sie, ze VIVE to lepszy wybor dla kogos kto wkracza w Świat VR glownie dlatego ze, że mozesz sie poruszac po pokoju.
Wiele gier VR pozwala na poruszanie się, co daje naprawde duzo frajdy.

Oculus jest o tyle lepszy, ze ma inaczej skonstruowane soczewki przez co "troche " lepiej widac obraz, ale i modderzy od vive nie proznowali i znaleźli dobry sposob aby podmienic soczewki w VIVE z fressnel, na inne i tym sposobem problem się rozwiazal.

Bralbym VIVE.
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
Dr.Kobayashi ... dzięki dzięki dzięki... +rep za wiadomość jakąś dobrą wreszcie dla mnie Smile bo myślałem że znów z którejś tam strony dostanę w łeb z wymaganiami sprzętowymi Smile



edit.. ponoć w moje góry mają pociągnąć światłowód... ale nawet w 3304 roku w żadnych kronikach tego faktu nie odnotowano Wink albo fakt ten zagubiono Wink
[Obrazek: 134513.png]


[Obrazek: 134513.jpg]
Odpowiedz
https://www.newegg.com/global/pl-en/Prod...Vpe1LpBRDQ dobra wyprz, w sumie 1k z wysyłką google z kontrolerami.

Do mnie już zestaw leci.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
(27.07.2018, 10:54 UTC)Spili napisał(a): Miałem okazję wczoraj pobawić się VR w kafejce gdzie mają takie stanowiska.
Mieli m.in. Elitkę.

Wbiłem się i dawaj w kosmos... Smile

I powiem Wam, że..... mnie zemdliło!
Szok! Błędnik mi zgłupiał...

Ściągnąłem z głowy ustrojstwo i musiałem lekko poziom złapać Smile

Gość mnie posadził potem w fotelu z wyścigami samochodowymi.
No efekt super ale.... w połowie okrążenia myślałem że pawia puszczę na kolana Smile

No powiem Wam, że jestem nieźle zaskoczony moim błędnikiem Wink

hmm dziwne - Elite nie powoduje u dużej większości osób żadnych dolegliwości bo masz ten widok z kabiny i jesteś w przestrzeni (a nie na ziemi). Może obraz nie miał stałych 90 klatek - jesteś pewny że komputer w tej kafejce to był do odpowiedni do VR? Zabawa w VR wymaga naprawdę drogiej maszyny.
Odpowiedz
No i zestaw przyleciał. Wrażenia - podobne do VIVE, mniejszy SDE, gra się bardzo fajnie.
Ostatnio tak się czułem jak dostałem Atari na komunię.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
ja z innej beczki,
nie wiem jak to się dalej będzie toczyło czy znajdę czas na cykliczne odcinki, ale zapraszam na pilotażowy odcinek przeglądu wydarzeń VR -
są to oczywiście wybrane przeze mnie najciekawsze doniesienia prasowe z branży VR i pokrewnych
https://youtu.be/gv6EUx_dRR4
odcinki jeśli będą kolejne, a mam nadzieję że tak, to będą zawsze na moim kanale pewnie pod koniec tygodnia - docelowo co tydzień
zachęcam do zostawienia komentarza
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,245 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,064 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk
  [VR] Windows Mixed Reality - dyskusja ogólna Kyokushin 127 101,527 03.04.2020, 15:34 UTC
Ostatni post: Coucz
  [VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 78 68,621 25.03.2019, 18:26 UTC
Ostatni post: kris750PL
  Pimax 5k+ Virtual Reality w symulatorach Dako 1 3,496 11.03.2019, 20:44 UTC
Ostatni post: Yata_PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości