[VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna
Na myszce i klawiaturze VR w Elite się nie da imo, sam próbowałem grać w Project Cars 2 padem na VR i całkowicie Immersja idzie do kosza. Przy klawiaturze dochodzi jeszcze kwesta trafiania w klawisze xD

Odpowiedz
Yautia czytam , czytam co napisales ... nie, nie dam sie wkrecic, nie tym razem Smile
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
(26.07.2018, 16:52 UTC)Yata_PL napisał(a): Yautia czytam , czytam co napisales ... nie, nie dam sie wkrecic, nie tym razem Smile

Ale w sensie, że o co chodzi? Coś nie tak napisałem? Naprawdę nie wiem co tam w tym kompie siedzi. Za stary i za leniwy jestem na zapamiętywanie takich rzeczy. W pracy mam maca, w domu konsole. PC do domu kupiłem tylko dla Elite i naprawdę tak powiedziałem w sklepie Smile
Odpowiedz
(26.07.2018, 17:32 UTC)Yautja napisał(a):
(26.07.2018, 16:52 UTC)Yata_PL napisał(a): Yautia czytam , czytam co napisales ... nie, nie dam sie wkrecic, nie tym razem Smile

Ale w sensie, że o co chodzi? Coś nie tak napisałem? Naprawdę nie wiem co tam w tym kompie siedzi. Za stary i za leniwy jestem na zapamiętywanie takich rzeczy. W pracy mam maca, w domu konsole. PC do domu kupiłem tylko dla Elite i naprawdę tak powiedziałem w sklepie Smile

No ciezko mi uwiezyc ze sa ludzie ktrzy graja w zaawansowane gry (symulacje) na myszce i klawiaturze a dodatkow nie wiedza co maja w srodku, moja opinia jest taka : VRowe urzadzenia to nie jest plug & play i jesli nie wiesz co masz, nie intersuje cie to, moze lepiej pozostac na monitorze ? Vr wymaga tweakow hardwarowo softwarowych aby sie w pelni cieszyc tym co sie ma.
Ciezko mi inaczej odpsiac a nawet zasugerowac headset do 500 euro jesli nie wiesz jaki masz procek oraz karta graficzna w PC
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
Nie to, że jestem takim zupełnym laikiem. Coś tam ogarniam generalnie w komputerach, w końcu opiekuję się w pracy swoją własną serwerownią Wink Po prostu przestałem się lata temu interesować sprzętem do grania. Ostatnim razem kiedy byłem na bieżąco, to na topie był GeForce 2 Wink
Konfig jest następujący:
CPU: i7-7700K, 4,2 GHz
RAM: 16 GB
Grafika: GeForce GTX 1080Ti
I tak jak pisałem: mnie to oznaczenie karty nic nie mówi, nie wiem jak się plasuje w stawce kart graficznych - bo po prostu się tym nie interesuję. W pracy się zastanawiam jak rozwiązać, obejść czy uniknąć problemu, w domu nie mam na to ochoty - ma działać i wolę posłuchać tych co wiedzą co się z czym je niż samemu kombinować Wink I mówisz, że te gogle to nie plug & play? To może generalnie dlatego się słyszy, że jednak nie zawojowała ta technologia rynku Wink

Rozpisałem się Tongue Więc jeszcze raz:
Czy nadal wybór jest pomiędzy Vive i Oculus (jeżeli tak, to skłaniam się do Oculus) czy są jacyś nowi gracze, których warto śledzić? I czy ten podany config jest ok, czy coś trzeba jeszcze dokupować?

PS. Też w związku np. z tym co piszesz, że trzeba będzie kombinować z konfiguracją, to poważnie rozważam też kupno PS4+ichniejsze gogle, szkoda mi tylko zaczynać od początku kariery pilota w Elite Wink
Odpowiedz
@Yautja - na chwilę obecną - Vive Pro rządzi, ale to jest raczej przenaczone dla profesjonalnych rozwiązań i jest koszmarnie drogie. Oprócz tego na razie jedyny sensowny wybór jest nadal między Oculus Rift lub HTC Vive.

Są jeszcze jakieś prototypy na rynku, ale na razie ciągle borykają się z różnymi problemami.

Osobiście polecałbym Vive Pro przy Twoim sprzęcie, ale jak pisałem - koszmarnie drogie.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
OK. Widzę, że to Vive Pro to same gogle. Wszystko inne trzeba dokupić. Kontrolerów ichnich zakładam, że nie potrzebuję. Adapter Wireless może mieć sens. Tych stacji bazowych ile jest potrzebnych do gry na siedząco w Elite?
Odpowiedz
(26.07.2018, 18:47 UTC)Yautja napisał(a): OK. Widzę, że to Vive Pro to same gogle. Wszystko inne trzeba dokupić. Kontrolerów ichnich zakładam, że nie potrzebuję. Adapter Wireless może mieć sens. Tych stacji bazowych ile jest potrzebnych do gry na siedząco w Elite?

Kupujesz TYLKO pod Elite? Surprised

Jeśli tak, to nie potrzenbujesz kontrolerów. Do gry na siedząco - 1 baza, aczkolwiek fajnie jest wstać i pochodzić po pokładzie statku - a do tego już 2.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
Tak. Tylko do Elite. Właśnie odpaliłem test wydajnościowy komputera ze Steam pod VR. Pierwszy raz słyszę wentylatory odkąd mam ten komputer Tongue
PS. strzałka na koniec testu jest na samym końcu skali, więc chyba komp się nada Tongue
PS2. moja nora do grania ma może z 5 m2, jest w niej mini biurko, minikanapa i minikomódka pod konsole. Zabiłbym się tutaj, jakbym próbował chodzić w goglach Wink
Odpowiedz
Osobiście polecałbym jednak wziąć cały zestaw, z kontrolerami i 2 latarnie.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,244 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,062 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk
  [VR] Windows Mixed Reality - dyskusja ogólna Kyokushin 127 101,510 03.04.2020, 15:34 UTC
Ostatni post: Coucz
  [VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 78 68,599 25.03.2019, 18:26 UTC
Ostatni post: kris750PL
  Pimax 5k+ Virtual Reality w symulatorach Dako 1 3,495 11.03.2019, 20:44 UTC
Ostatni post: Yata_PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości