[VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna
#61
(29.10.2018, 13:09 UTC)Azzorek napisał(a):
(29.10.2018, 12:08 UTC)Yata_PL napisał(a): CPU jest w ED bardzo wazy tak samo jak szybkie pamieci , to ze Windows ci pokazuje wykorzystanie CPU powiedzmy na 40 % to w praktyce to zwykle oszustwo , slabe taktowanie procka jest waskim gardlem w Twoim przypadku wprowadza latency i nie stablizuje klatek. Poczytaj troche na sieci i pobierz apke ktora Ci powie prawde https://store.steampowered.com/app/908520/fpsVR/ . Polataj z nia po resach i przy bazach planetarnych.
ED jak wiele innych simow do pelnego wykorzystania CPU i lepszego balansu CPU\GPU musialo by zaimplementować Vulcan API ale developerom sie nie spieszy z nowymi technologiami od Nvidi

Hmm...., 4,2GHz to słabe taktowanie? A jakie to duże? Z tego wniosek, że i RealTemp też się myli pokazując podczas kilkugodzinnej gry w ED temperaturę CPU 60 stopni (w starym Crysis 3 po trzech godzinach grania jest 74 stopnie).
Gdyby tak procek był obciążony to powinien mieć chyba właśnie tyle co w Crysis 3, albo jak w Firestrike w 3Dmark. W ED widzę w GPU-Z zaangażowanie GPU na poziomie 100% i temperaturę 75 stopni i to właśnie tu się najwięcej dzieje. Gdyby procek nie nadążał, to i GPU powinno się "nudzić", tak na logikę ?

Jeśli chodziło ci o tego Intel Core 2 Quada w innym moim kompie, to wcześniej ten GTX 780 był w moim głównym komputerze i współdziałał z  tym i7 i 16GB RAM i HDD SSD. Wtedy też miałem takie doczytania o jakich pisałem, więc co i7 4,2GHz też za słaby? Dlaczego z GTX 1080 nie mam już tych pauz?

Programik na steam ciekawy, ale nie widzę wsparcia dla Oculus Rift.

Ja wydajność gry mierzę własnymi odczuciami płynności. Nie należę do osób co we wszystkim muszą mieć 60 klatek i więcej. Jeśli jest dla mnie płynnie i czasem szarpnie to jest ok. Jeśli ED w VR ma latać na 90fps, to sorry stary, ale obecnie nawet rtx 2080ti nie da rady w max ustawieniach w ED (przynajmniej nie na obecnych sterownikach).

Pozdrawiam,

Cmdr Azz

na logike to VR nie jest takie same ja w graniu monitorowym , wszystkie elementy musza grac z soba aby ustrzec sie dropingu klatek, dodatkow w simach przeważnie jeden lub 2 z rdzeni jest mocno obciążany a reszta sie nudzi ( nawet jak to tak nie wyglada na podgladzie task menagera itp), bardzo czesto wolne pamieci, spowalniaja prace zarówno CPU jak i GPU, nie utylizujac ich mozliwosci odpowiednio, mialem rok temu i7 -4 generacji i po przesiadce na i7 8700k i ( OC 4.9 w trybie Turbo)  oraz DDR4 3200 Elita nabrala stabilnosci - okolo 15 fps wiecej w stosunku do starych gratów przy zachowaniu tego samego GPU czyli Asus Gamin GTX 1080Ti ( OC 2050 Mhz) Najwieksze roznice sa tam gdzie lata sporo NPC ( Resy , CZ) oraz przy planetach

a tu masz przyklad jaka roznice robi szybszy procek i pamieci przy zachowaniu tego samego GPU: https://www.youtube.com/watch?v=XHUfSIdyIfw
z GTX 1080 i Ti takie roznice beda jeszcze wieksze.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#62
Bo jak masz słabszy procesor w porównaniu do grafiki to robi się wąskie gardło. To jak z przedsiębiorstwem gdzie produkcja(GPU) robi ponad normę. Ale masz tylko jeden wózek widłowy(CPU) do przenoszenia palet na strefę załadunkową. Niby wszystko działa ale idzie to trochę za wolno
Odpowiedz
#63
(29.10.2018, 14:40 UTC)Yata_PL napisał(a): na logike to VR nie jest takie same ja w graniu monitorowym , wszystkie elementy musza grac z soba aby ustrzec sie dropingu klatek, dodatkow w simach przeważnie jeden lub 2 z rdzeni jest mocno obciążany a reszta sie nudzi ( nawet jak to tak nie wyglada na podgladzie task menagera itp), bardzo czesto wolne pamieci, spowalniaja prace zarówno CPU jak i GPU, nie utylizujac ich mozliwosci odpowiednio,  mialem rok temu i7 -4 generacji i po przesiadce na i7 8700k i ( OC 4.9 w trybie Turbo)  oraz DDR4 3200 Elita nabrala stabilnosci - okolo 15 fps wiecej w stosunku do starych gratów przy zachowaniu tego samego GPU czyli Asus Gamin GTX 1080Ti ( OC 2050 Mhz) Najwieksze roznice sa tam gdzie lata sporo NPC ( Resy , CZ) oraz przy planetach

a tu masz przyklad jaka roznice robi szybszy procek i pamieci przy zachowaniu tego samego GPU:  https://www.youtube.com/watch?v=XHUfSIdyIfw
z GTX 1080 i Ti takie roznice beda jeszcze wieksze.

Fajne porównanie. Szkoda, że nikt czegoś takiego nie zrobił dla Elite Dangerous w wersji z VR i bez VR. Yata może byś zrobił dla nas takie cudo (mówię serio) . Z tego co rozumiem, to pamięci też są ważne jak CPU. Ja mam Takie pytanie. Zmiana CPU mobo i RAM na szybsze (i8 i DDR4) to wydatek około 3000 - 3500PLN. Ile zyskam klatek w ED w VR kupując i8 lub i9 taktowany tym samym zegarem co mój stary i7? Na filmie widziałem, że np w Division różnica klatek jest na poziomie 5 - 7 . Czy warto podkręcać tego i7 i pamięci? W tej chwili moje DDR3 pracują na 667MHz, a max mogą na 800MHz. Realnie zyskam coś zmieniając im taktowanie?

Pozdrawiam,

Cmdr Azz
Odpowiedz
#64
(29.10.2018, 15:18 UTC)Azzorek napisał(a):
(29.10.2018, 14:40 UTC)Yata_PL napisał(a): na logike to VR nie jest takie same ja w graniu monitorowym , wszystkie elementy musza grac z soba aby ustrzec sie dropingu klatek, dodatkow w simach przeważnie jeden lub 2 z rdzeni jest mocno obciążany a reszta sie nudzi ( nawet jak to tak nie wyglada na podgladzie task menagera itp), bardzo czesto wolne pamieci, spowalniaja prace zarówno CPU jak i GPU, nie utylizujac ich mozliwosci odpowiednio,  mialem rok temu i7 -4 generacji i po przesiadce na i7 8700k i ( OC 4.9 w trybie Turbo)  oraz DDR4 3200 Elita nabrala stabilnosci - okolo 15 fps wiecej w stosunku do starych gratów przy zachowaniu tego samego GPU czyli Asus Gamin GTX 1080Ti ( OC 2050 Mhz) Najwieksze roznice sa tam gdzie lata sporo NPC ( Resy , CZ) oraz przy planetach

a tu masz przyklad jaka roznice robi szybszy procek i pamieci przy zachowaniu tego samego GPU:  https://www.youtube.com/watch?v=XHUfSIdyIfw
z GTX 1080 i Ti takie roznice beda jeszcze wieksze.

Fajne porównanie. Szkoda, że nikt czegoś takiego nie zrobił dla Elite Dangerous w wersji z VR i bez VR. Yata może byś zrobił dla nas takie cudo (mówię serio) . Z tego co rozumiem, to pamięci też są ważne jak CPU. Ja mam Takie pytanie. Zmiana CPU mobo i RAM na szybsze (i8 i DDR4) to wydatek około 3000 - 3500PLN. Ile zyskam klatek w ED w VR kupując i8 lub i9 taktowany tym samym zegarem co mój stary i7? Na filmie widziałem, że np w Division różnica klatek jest na poziomie 5 - 7 . Czy warto podkręcać tego i7 i pamięci? W tej chwili moje DDR3 pracują na 667MHz, a max mogą na 800MHz. Realnie zyskam coś zmieniając im taktowanie?

Pozdrawiam,

Cmdr Azz

i8 - takiego procka nie ma chyba ze masz na mysli kolejna generacje ale to ciagle i7 Smile lub i9 , jednak nawazniejsze jest wysokie taktowanie pojedynczego rdzenia czyli wystarczy i7 coffe lake, najepiej po OC okolicach 5 Gz,ogolnie trzeba spogladac na procki które maja wysokiej Hz niz ilość rdzeni- bo gry tego nie utylizuja. Nie wiem tez czy musisz wydac tyle ile napisales, ja za swojego procka , nowe mobo+ pamieci dalem ~2600 zł

filmow na YT porównujacych RAM i procek na rożnych grach jest całkiem sporo, ja takiego filmu nie zrobie z prostej przyczyny stary procek sprzedalem i czesc pamieci tez, dwa musiabym tez miec 2 lic Win a nie mam. Musi wystarczyć Ci opinia ludzi na forach: https://forums.frontier.co.uk/showthread...oking-good!
Pamieci podkrec do 800 hz jesli nie mozesz wiecej , powinno troche pomoc w niektórych sytuacjach.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#65
(29.10.2018, 17:05 UTC)Yata_PL napisał(a):
(29.10.2018, 15:18 UTC)Azzorek napisał(a): Fajne porównanie. Szkoda, że nikt czegoś takiego nie zrobił dla Elite Dangerous w wersji z VR i bez VR. Yata może byś zrobił dla nas takie cudo (mówię serio) . Z tego co rozumiem, to pamięci też są ważne jak CPU. Ja mam Takie pytanie. Zmiana CPU mobo i RAM na szybsze (i8 i DDR4) to wydatek około 3000 - 3500PLN. Ile zyskam klatek w ED w VR kupując i8 lub i9 taktowany tym samym zegarem co mój stary i7? Na filmie widziałem, że np w Division różnica klatek jest na poziomie 5 - 7 . Czy warto podkręcać tego i7 i pamięci? W tej chwili moje DDR3 pracują na 667MHz, a max mogą na 800MHz. Realnie zyskam coś zmieniając im taktowanie?

Pozdrawiam,

Cmdr Azz

i8  - takiego procka nie ma chyba ze masz na mysli kolejna generacje ale to ciagle i7 Smile lub i9 , jednak nawazniejsze jest wysokie taktowanie pojedynczego rdzenia czyli wystarczy i7 coffe lake, najepiej po OC okolicach 5 Gz,ogolnie trzeba spogladac na procki które maja wysokiej Hz niz ilość rdzeni- bo gry tego nie utylizuja. Nie wiem tez czy musisz wydac tyle ile napisales,  ja za swojego procka , nowe mobo+ pamieci dalem  ~2600 zł

filmow na YT porównujacych RAM i procek na rożnych grach jest całkiem sporo, ja takiego filmu nie zrobie z prostej przyczyny stary procek sprzedalem i czesc pamieci tez, dwa musiabym tez miec 2 lic Win a nie mam. Musi wystarczyć Ci opinia ludzi na forach: https://forums.frontier.co.uk/showthread...oking-good!
Pamieci podkrec do 800 hz jesli nie mozesz wiecej , powinno troche pomoc w niektórych sytuacjach.

Oczywiście chodziło o generację sorki Smile . A te RAMy przestawić na 800MHz czy zostawić na 667MHz?
Timingi (CAS/RAS-CAS/RAS-Pre/tRAS/tRC) mam na 667MHz są 9-9-9-24-33   , a na 800MHz  7-8-8-24-32 .

Pozdro,

Cmdr Azz
Odpowiedz
#66
(29.10.2018, 17:57 UTC)Azzorek napisał(a):
(29.10.2018, 17:05 UTC)Yata_PL napisał(a): i8  - takiego procka nie ma chyba ze masz na mysli kolejna generacje ale to ciagle i7 Smile lub i9 , jednak nawazniejsze jest wysokie taktowanie pojedynczego rdzenia czyli wystarczy i7 coffe lake, najepiej po OC okolicach 5 Gz,ogolnie trzeba spogladac na procki które maja wysokiej Hz niz ilość rdzeni- bo gry tego nie utylizuja. Nie wiem tez czy musisz wydac tyle ile napisales,  ja za swojego procka , nowe mobo+ pamieci dalem  ~2600 zł

filmow na YT porównujacych RAM i procek na rożnych grach jest całkiem sporo, ja takiego filmu nie zrobie z prostej przyczyny stary procek sprzedalem i czesc pamieci tez, dwa musiabym tez miec 2 lic Win a nie mam. Musi wystarczyć Ci opinia ludzi na forach: https://forums.frontier.co.uk/showthread...oking-good!
Pamieci podkrec do 800 hz jesli nie mozesz wiecej , powinno troche pomoc w niektórych sytuacjach.

Oczywiście chodziło o generację sorki Smile . A te RAMy przestawić na 800MHz czy zostawić na 667MHz?
Timingi (CAS/RAS-CAS/RAS-Pre/tRAS/tRC) mam na 667MHz są 9-9-9-24-33   , a na 800MHz  7-8-8-24-32 .

Pozdro,

Cmdr Azz

przestaw ramy oczywiscie , na timingach sie nie znam , mam mobo ktrora to zrobila za mnie poprzez rozne profile
jak masz kase na podniesienie jakosci obrazu w VR to obecnie najlepsza inwestycja bedzie Pimax 5k+ , preorder ruszyl w cenie 699$
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#67
(29.10.2018, 18:29 UTC)Yata_PL napisał(a):
(29.10.2018, 17:57 UTC)Azzorek napisał(a): Oczywiście chodziło o generację sorki Smile . A te RAMy przestawić na 800MHz czy zostawić na 667MHz?
Timingi (CAS/RAS-CAS/RAS-Pre/tRAS/tRC) mam na 667MHz są 9-9-9-24-33   , a na 800MHz  7-8-8-24-32 .

Pozdro,

Cmdr Azz

przestaw ramy oczywiscie , na timingach sie nie znam , mam mobo ktrora to zrobila za mnie poprzez rozne profile
jak masz kase na podniesienie jakosci obrazu w VR to obecnie najlepsza inwestycja bedzie Pimax 5k+ , preorder ruszyl w cenie 699$

Tu się wstrzymam. Skoro ta rozdzielczość jest tak wysoka to pewnie wymaga to quad sli RTX 2080Ti i elektrowni atomowej do zasilania komputera Smile . Zobaczę jak wypadną pierwsze recenzje od realnych użytkowników zwłaszcza graczy ED.
Poza tym oglądając ten filmik z Pimaxem VR link nadal widzę, że VR to nie to czego oczekuję (jakość obrazu). Pozostanie przy sporo tańszym Oculus Rift wydaje mi się lepszym wyborem. Może za 5 lat ktoś wyprodukuje google VR godne uwagi tak, aby prezentowały jakość obrazu jak na monitorze. To byłby sens, żeby gra w VR czy na monitorze nie różniła się jakością grafiki, a jedynie skalą otoczenia i imersją.

Pozdrawiam,

Cmdr Azz
Odpowiedz
#68
Ten pixel grid z przytoczonego Twojego linka od Marcina jest przy bardzo duzym powiekszeniu , w praktyce w ED nie widac pojedynczych pixeli. Brak efektu SDE ( przez Ciebie opisywanego jako obraz NTSC) Testowalem gogle w Berlinie wlsnie na pojedynczym gtx 1080ti i jedyne zastrzezenie pod kontem Ed mam takie ze kolory sa jak w matrycy TN a nie super zywe jak Amoledowym Vivie ktorego uzywam jeszcze. Tobie to nie powinno az tak bardzo przeszkadzac jako ze Rift tez nie oddaje super kolorow na matrycySmile

Opinie od uzytkownikow sa wystarczy poszperac po sieci. Tutaj znjdziesz ich spory zbior , http://forum.pimaxvr.com/c/reviews
widzilem tez kilka na reddicie, ja tez sie swoja podzielele zapewne w listopadzie, czekam na wyslke.
Nie wiem tylko czy nie zminie pierwotny wybor czyli 5k plus na 5k BE ( ta wersja zawiera Oledy ale matryca jest pen-tile co autamtycznie zwieksza widocznosc subpixli)
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#69
Uwaga chwale sie Biggrin wlasnie dzisiaj bedac na zakupach tradycyjnie odwiedzilem Media Markt i kupilem " Oculus Rift " za 399 euro + dostalem do tego w prezecie karte doladowania steam o wartosci 50 euro Biggrin 

Ha pochwalilem sie Cool
Odpowiedz
#70
Witamy w klubie Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oculus Quest 2 - zaproszenia do znajomych / wspólne granie. Xenderr 4 1,873 07.02.2024, 22:27 UTC
Ostatni post: Kyokushin
  HP Reverb G2 vs. Oculus Quest 2 Fenyl de Lechia 8 3,287 07.12.2022, 16:33 UTC
Ostatni post: Khavai
  [VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna Elena Green 325 252,633 22.07.2022, 10:42 UTC
Ostatni post: MistyPL
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,256 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,070 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości