[VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna
#31
Robinus napisał(a): hmmm no taniej już raczej nie będzie.

Z wysyłką do Polski wygląda to tak:

[Obrazek: I67Bljy.jpg]


halo halo kolego, Robinusie

to nie jest i to nie będzie 2100zł !
O ile dobrze pamiętam to na cle zapłacisz chyba jakies 35-37% dodatkowo. Wynika to z tego, ze do VATu doliczą Ci odpłatne świadczenie usług na terytorium danego kraju.
Wszystko w zgodzie z art. 5 ust. 1 ustawy o VAT opodatkowaniu VAT.


Jedyny sposób który zawsze działał i działa do chwili obecnej, to znajdź zagubioną ciocię w USA i zamów na jej adres. Niech ona otworzy pudełka i wyśle Ci to wszystko zwykłą paczką jako prezent. Ważne zeby opakowania były otwarte i nie było rachunków w środku. Jedyna metoda jaką znam i działa....
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#32
(22.08.2017, 15:38 UTC)Dr.Kobayashi napisał(a): Robinus napisał(a): hmmm no taniej już raczej nie będzie.

Z wysyłką do Polski wygląda to tak:

[Obrazek: I67Bljy.jpg]


halo halo kolego, Robinusie

to nie jest i to nie będzie 2100zł !
O ile dobrze pamiętam to na cle zapłacisz chyba jakies 35-37% dodatkowo. Wynika to z tego, ze do VATu doliczą Ci odpłatne świadczenie usług na terytorium danego kraju.
Wszystko w zgodzie z art. 5 ust. 1 ustawy o VAT opodatkowaniu VAT.


Jedyny sposób który zawsze działał i działa do chwili obecnej, to znajdź zagubioną ciocię w USA i zamów na jej adres. Niech ona otworzy pudełka i wyśle Ci to wszystko zwykłą paczką jako prezent. Ważne zeby opakowania były otwarte i nie było rachunków w środku. Jedyna metoda jaką znam i działa....

ale to cena z Amazon UK , a w niemieckich marketach mozna nabyc za niecale 2000 pln... nie strasz Robinusa on i tak płochliwy sie zrobił w temacie !  Smile
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#33
(22.08.2017, 15:32 UTC)Yata_PL napisał(a): toś wysmarował... niczym wcześniejszy spoiler/cytat Robinusa

Elite w VR to oferta na 2 tyg ? Everspace VR ? Dziesiątki flight/car symulatorów ?

Ja nie komentuję Twoich opinii w większości tylko przedstawiam swoje. Moje VR większość czasu leży i się kurzy  :Smile Ja trochę  Robinusa znam, co tydzień nowa dziew... gra znaczy, a ilość naprawdę świetnych gier w VR jest bardzo znikoma, na ogół są to tytuły jakoś tam lepiej lub gorzej działające, w większości gorzej Smile

CO do paczki to też patrzyłem czy mogę wysłać z Amazona UK do Polski ale nie, natomiast spokojnie mógłbym kupić i wrzucić w jakiś Eagle Transport, pewnie nie wezmą więcej niż £40 i nie będzie żadnego cła Smile Oczywiście potem w razie czego jest sporo bujania z gwarancją itd, tak że nie namawiam.
Odpowiedz
#34
(22.08.2017, 15:48 UTC)Baton napisał(a):
(22.08.2017, 15:32 UTC)Yata_PL napisał(a): toś wysmarował... niczym wcześniejszy spoiler/cytat Robinusa

Elite w VR to oferta na 2 tyg ? Everspace VR ? Dziesiątki flight/car symulatorów ?

Ja nie komentuję Twoich opinii w większości tylko przedstawiam swoje. Moje VR większość czasu leży i się kurzy  :Smile Ja trochę  Robinusa znam, co tydzień nowa dziew... gra znaczy, a ilość naprawdę świetnych gier w VR jest bardzo znikoma, na ogół są to tytuły jakoś tam lepiej lub gorzej działające, w większości gorzej Smile

CO do paczki to też patrzyłem czy mogę wysłać z Amazona UK do Polski ale nie, natomiast spokojnie mógłbym kupić i wrzucić w jakiś Eagle Transport, pewnie nie wezmą więcej niż £40 i nie będzie żadnego cła Smile Oczywiście potem w razie czego jest sporo bujania z gwarancją itd, tak że nie namawiam.

uznajmy zatem ze mojego pierwszego zdania nie bylo pomimo ze nie widzialem dopisku " w moim przypadku"
u mnie sprzet sie nie kurzy ani jednego dnia ,  wspomnialem o Elite i Everspace ? bo wiem ze Robinus w te swietne tytuły grywa i nie sa to gry na chwile Smile
gier simowych idealnych dla Oculusa jest wiecej a ze w owe nie grywasz tego komentować nie bede...
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#35
Faktycznie Kobayashi. Ostatnio jak ściągałem Kindle to wszystko było wliczone po podaniu adresu docelowego. Potem chyba pojawił się Amazon.de i się pokomplikowało.

W każdym razie na niemieckim Amazonie cena z wysyłką i z pewnością wliczonym VATem - jest niemal identyczna.

Opcję z amerykańską ciocią też do przemyślenia. Kupując z VATem na firmę - też niezła opcja bo wywalam sporo tego VATu co miesiąc w powietrze.

@Yata_pl - co rok wychodzi nowa karta graficzna, co rok tanieje o jakiegoś tysiaka. Dwie życiowe prawdy są więc dla mnie pewne:

Za rok 1080 stanieje o 1000zł i Boga nadal nie będzie.

Możesz w to nie wierzyć, ale z wiarą się nie dyskutuje Smile
Odpowiedz
#36
Robinus ceny graf nie tak dawno z powodu kopaczy ( maj , czerwiec, lipiec) byly drozsze niz w dniu premiery co pokazuje 3-cia i 4-ta strona tego watku http://thewingedhussars.com/showthread.p...272&page=3
Teraz sie juz unormowaly dopuki kopacze ponownie sie w nie zaopatrza.. Dlatego pisalem o ruletce. Wiecej np tutaj : http://antyweb.pl/dlaczego-karty-graficzne-zdrozaly/
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#37
(22.08.2017, 16:26 UTC)Robinus napisał(a): Faktycznie Kobayashi. Ostatnio jak ściągałem Kindle to wszystko było wliczone po podaniu adresu docelowego. Potem chyba pojawił się Amazon.de i się pokomplikowało.

W każdym razie na niemieckim Amazonie cena z wysyłką i z pewnością wliczonym VATem - jest niemal identyczna.

Opcję z amerykańską ciocią też do przemyślenia. Kupując z VATem na firmę - też niezła opcja bo wywalam sporo tego VATu co miesiąc w powietrze.

@Yata_pl - co rok wychodzi nowa karta graficzna, co rok tanieje o jakiegoś tysiaka. Dwie życiowe prawdy są więc dla mnie pewne:

Za rok 1080 stanieje o 1000zł i Boga nadal nie będzie.

Możesz w to nie wierzyć, ale z wiarą się nie dyskutuje Smile

Ale przecież można zamówić bezpośrednio - https://www.oculus.com/rift/:


[Obrazek: yfoIHJR.png]

https://www.oculus.com/blog/rift-touch-3...-deal-yet/
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#38
Mam taką prośbę o odpowiedź

jak to jest z tymi kontrolerami czy one zastępują myszkę np. w elite dangerous? Czy też np. w elite nie korzysta się z kontrolerów ruchu do oculusa w ogóle  i jeśli nie, to czy można wykorzystać tą kamerkę od kontrolerów, jako 3-cią kamerę (montowaną za fotelem) - aby wspierała obrót o pełne 180st.

Generalnie chodzi mi o zasadność zamówienia oculusa od razu z 3-cią kamerą? Przestrzeń do chodzenia w pokoju mam małą - jakiś 2m x 4 m więc niespecjalnie to się nadaje, moim zdaniem, do grania na stojąco i chodzenia. Planuję grać jedynie w fotelu i w związku z tym nie wiem brać tą 3-cią kamerę czy nie ma sensu. Może ktoś temat już przerabiał i mógłby mi udzielić stosownej porady. Dziękuję z góry.
Kris
Odpowiedz
#39
(06.11.2017, 17:56 UTC)kris750PL napisał(a): Mam taką prośbę o odpowiedź

jak to jest z tymi kontrolerami czy one zastępują myszkę np. w elite dangerous? Czy też np. w elite nie korzysta się z kontrolerów ruchu do oculusa w ogóle  i jeśli nie, to czy można wykorzystać tą kamerkę od kontrolerów, jako 3-cią kamerę (montowaną za fotelem) - aby wspierała obrót o pełne 180st. 
Kontrolery nie są nijak wspierane przez Elite, używasz tylko gogli.
U mnie dwie kamerki wystarczają do wszystkiego włączając w to obracanie się dookoła. Problemy się zdarzają na przykład jak strzelasz z łuku, jesteś obrócony tyłem do kamer i masz ręce tak, że zasłaniasz kamery i wtedy by się kamera z tyłu przydała, ilość takich aplikacji jest tak mała, że mi się na razie nie chce bawić z trzecią kamerką, spokojnie mi wystarczają dwie do wszystkiego.
Do samej Elity tudzież gier podobnych (samochody, samoloty) nie ma żadnego sensu kupować trzeciej kamery. Jest też sprawa USB3, ja mam dość dobrą płytę ale na moje oko bym musiał dokupić dodatkowy kontroler USB3 żeby to pociągnął i mi się nie chce.

Nie ma żadnej trzeciej kamerki od kontrolerów, te dwie co są w zestawie obsługują całość.
Odpowiedz
#40
ok, dzięki jeśli nie ma sensu to tym lepiej Smile zawsze łatwiej żona przełknie 1999zł niż 2300 Wink na nową zabawkę
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oculus Quest 2 - zaproszenia do znajomych / wspólne granie. Xenderr 4 1,816 07.02.2024, 22:27 UTC
Ostatni post: Kyokushin
  HP Reverb G2 vs. Oculus Quest 2 Fenyl de Lechia 8 3,216 07.12.2022, 16:33 UTC
Ostatni post: Khavai
  [VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna Elena Green 325 250,823 22.07.2022, 10:42 UTC
Ostatni post: MistyPL
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,225 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,051 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości