[VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna
#21
(21.08.2017, 18:18 UTC)Robinus napisał(a):
(21.08.2017, 18:06 UTC)Yata_PL napisał(a): brać nie pytac, jak Vive za drogi to ten sprzet tez jest super..
aa no i grafe brac bo bez gtx 1080/1070 to do tematu  Elity w Vr lepiej nie podchodzić aby sie nie rozczarować...

Vive nie "za drogi" tylko droższy o 200$

Dodatkowo z przeznaczeniem do Elite Dangerous - podobno Oculus lepszy.

Lepszy + tańszy - wybór oczywisty.

EDIT:
Czego się naczytałem by taką opinię przedstawiać:
http://vrking.pl/oculus-rift-vs-htc-vive...-z-mitami/

najważniejsze dla mnie:

moge Ci przestawic zgola odmienne zdania uzytkownikow mjacych. oba rozwiazania grajacych w elite , ale zrobimy z tego oftopa , poztym masa bzdur wTwoim cytacie..
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#22
(21.08.2017, 18:18 UTC)Robinus napisał(a): [quote pid='81737' dateline='1503338807']
Lepszy + tańszy - wybór oczywisty.

[/quote]

Ja mam Oculusa i używałem Vive u Goliata przez 3 dni. Dla mnie obraz jest w zasadzie identyczny, ten gość w opinii, którą cytujesz wypisuje jakieś bzdury, że coś tam jest o "kilka klas lepsze", to jest wielki nonsens.
Lepsze to są kontrolery o kilka klas, nie trzymasz jakichś pałek tylko naturalnie operujesz dłońmi, lubię słuchawki wbudowane, gorszy w Oculusie jest tracking, jak się czasami poobracasz porządnie to sie umie zgubić, ale nie sprawia mi to specjalnych problemów inaczej bym kupił trzeci sensor i to poprawił.
Wątpię żebyś głównie grał w Elite, więc się tym strasznie nie sugeruj, VR jest znacznie ciekawszy jako doświadczenie w innych grach napisanych specjalnie pod VR.

Ja bym z racji tego że podobny a 200 euro tańszy brał Oculusa.
Odpowiedz
#23
hmmm no taniej już raczej nie będzie.

Z wysyłką do Polski wygląda to tak:

[Obrazek: I67Bljy.jpg]


A do USA - 1500 PLN!
Odpowiedz
#24
(21.08.2017, 20:24 UTC)Robinus napisał(a): hmmm no taniej już raczej nie będzie.

Z wysyłką do Polski wygląda to tak:

[Obrazek: I67Bljy.jpg]


A do USA - 1500 PLN!

+ cło i VAT , transport i ubezpieczenie , pamiętaj to towar powyżej 100 $
przeczytalem od USA Wink

Moge zgodzic sie z tym ze na chwile obecna lepszym dealem jest Oculus i ze "out of the box" lepsza o 20 % czytelność obrazu ustawisz w Rifcie ale te procenty nie biora sie z sufitu , Vive ma wiekszy FOV i jesli juz ktos sie przyzwyczail ze wiecej widac po bokach to tunelowe widzenie w Rift bedzie przeszkadzać,( zrob experyment , przyłóż dłonie do głowy)
Mankamenty obrazu Viva można negować wyższymi parametrami SS co jest zasobo żerne..
Ty jednak jestes VR-owa dziewica, bierz Rifta Smile
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#25
@Pueblo - dzięki za trzeźwy komentarz. 
Muszę do tematu nieco spokojniej podejść.

Cena po prostu wydaje się super. To jest letnia promocja - po wakacjach będzie 100$ drożej.

Tak, żebym sobie ewentualne wydatki podsumował - którą kartę graficzną byście Panowie polecali?

Rodzajów 1080 jest kilka, która najlepiej będzie się spisywać przy VR?
Odpowiedz
#26
(22.08.2017, 10:07 UTC)Robinus napisał(a): @Pueblo - dzięki za trzeźwy komentarz. 
Muszę do tematu nieco spokojniej podejść.

Cena po prostu wydaje się super. To jest letnia promocja - po wakacjach będzie 100$ drożej.

Tak, żebym sobie ewentualne wydatki podsumował - którą kartę graficzną byście Panowie polecali?

Rodzajów 1080 jest kilka, która najlepiej będzie się spisywać przy VR?

Z kart 1080 polecam https://www.morele.net/karta-graficzna-m...8g-977028/ - lepsze chłodzenie od modelu bez plusa ... 

ewentualnie https://www.morele.net/karta-graficzna-p...2g-922331/
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#27
(22.08.2017, 10:07 UTC)Robinus napisał(a): Rodzajów 1080 jest kilka, która najlepiej będzie się spisywać przy VR?

ośmiele sie wpierw zapytać jaki szanowny Pan ma procesor ?
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#28
(22.08.2017, 15:01 UTC)Yata_PL napisał(a):
(22.08.2017, 10:07 UTC)Robinus napisał(a): Rodzajów 1080 jest kilka, która najlepiej będzie się spisywać przy VR?

ośmiele sie wpierw zapytać jaki szanowny Pan ma procesor ?

i7-4790K i 16GB RAM

Trochę go wprawdzie przypiekłem niewprawnymi zabawami z napięciem i już nie ciągnie 4,5 GHz jak kiedyś, ale standardowe 4 trzyma.

Tyle że po powyższych przykładach kart graficznych - tak sobie myślę, że jak OCULUS tańszy już raczej nie będzie, to karty graficzne - na pewno tak.
Przekonuje mnie to do odłożenia zakupu jednak o kilka miesięcy. Może w międzyczasie urodzi się coś nowego w VR?
Odpowiedz
#29
(22.08.2017, 15:19 UTC)Robinus napisał(a): Przekonuje mnie to do odłożenia zakupu jednak o kilka miesięcy. Może w międzyczasie urodzi się coś nowego w VR?

VR im dłużej poczekacz tym lepiej na tym wyjdziesz, obecna oferta dla hardkoworego gracza jest do połknięcia w 2 tygodnie a potem sprzęt się będzie kurzył a Ty będziesz czekał na nowe tytuły.
Jak możesz czekać to najlepiej wyczekaj do wersji 2.0 - na 100% będzie sprzętowo dużo lepsza Smile
Odpowiedz
#30
(22.08.2017, 15:19 UTC)Robinus napisał(a):
(22.08.2017, 15:01 UTC)Yata_PL napisał(a): ośmiele sie wpierw zapytać jaki szanowny Pan ma procesor ?

i7-4790K i 16GB RAM

Trochę go wprawdzie przypiekłem niewprawnymi zabawami z napięciem i już nie ciągnie 4,5 GHz jak kiedyś, ale standardowe 4 trzyma.

Tyle że po powyższych przykładach kart graficznych - tak sobie myślę, że jak OCULUS tańszy już raczej nie będzie, to karty graficzne - na pewno tak.
Przekonuje mnie to do odłożenia zakupu jednak o kilka miesięcy. Może w międzyczasie urodzi się coś nowego w VR?

na pewno to Bitcoin podskoczy a karty to obecnie ruletka Smile


(22.08.2017, 15:26 UTC)Baton napisał(a):
(22.08.2017, 15:19 UTC)Robinus napisał(a): Przekonuje mnie to do odłożenia zakupu jednak o kilka miesięcy. Może w międzyczasie urodzi się coś nowego w VR?

VR im dłużej poczekacz tym lepiej na tym wyjdziesz, obecna oferta dla hardkoworego gracza jest do połknięcia w 2 tygodnie a potem sprzęt się będzie kurzył ...

toś wysmarował... niczym wcześniejszy spoiler/cytat Robinusa

Elite w VR to oferta na 2 tyg ? Everspace VR ? Dziesiątki flight/car symulatorów ?
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oculus Quest 2 - zaproszenia do znajomych / wspólne granie. Xenderr 4 1,816 07.02.2024, 22:27 UTC
Ostatni post: Kyokushin
  HP Reverb G2 vs. Oculus Quest 2 Fenyl de Lechia 8 3,216 07.12.2022, 16:33 UTC
Ostatni post: Khavai
  [VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna Elena Green 325 250,822 22.07.2022, 10:42 UTC
Ostatni post: MistyPL
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,225 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,051 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości