Husarski Ośrodek Badań nad Obcymi
Trochę spekulacji, trochę łączenia faktów, ale to wszystko i tak domysły z mojej strony nie poparte dowodami.

Lakonicznie zdementowane, przez samego Mathias'a Shallowgrave'a, powstałe pogłoski mówiące o jego niby to "głębszej" wiedzy w temacie oraz powiązaniach Sirius Corp z ostatnimi wydarzeniami w bańce.

Tak naprawdę okaże się niedługo (a może już się okazało) o co dokładnie chodzi z tymi bazami, obcymi, itd. Biggrin

Trochę za długo byłem na eksploracji .... EOM
[Obrazek: p0nJHNW.png] 
Odpowiedz
Ciekawostka.
[RL] Jeden z grafików FDev...
[/RL]
Kaz
Odpowiedz
Istotną kwestią jest to czy Thargoidzi mają jakąś formę reprezentacji jako autonomiczne chodzące robale? Bo jak narazie wszystko wygląd jak urządzenia.
Określenie wylęgarnia może dotyczyć nie tylko wylęgania się świadomych istot ale nawet urządzeń korzystających z ich technologii. Sam Unknown Link może się "wylęgać".

Coś mi się wydaje że Thargoidzi to jednak biologiczna broń Guardianów która zyskała samoświadomość ;P
Odpowiedz
No tak, mamy teraz 208 miejsc do łatwego znajdywania UA. Co widać na przykładzie Runo - Thargoidzi niepotrzebni - ludzkość się załatwi sama bombardując UA wszystko i wszędzie.
Odpowiedz
W ramach małego odświeżenia tematu, znaleziono dwie kolejne bazy (czyli łącznie jest już 210!) więcnie badania nie stały w miejscu, ale prostu trafiliśmy na moment gdzie Unknown Link nie pokazuje już nic nowego. Ciągle jednak można szukać "ręcznie", bazy występują w systemach w sąsiedztwie światów amoniakalnych lub gazowych olbrzymów z życiem bazującym na amoniaku. Wszystkie dotychczas zarejestrowane systemy są w promieniu (AFAIR) ok 160ly od Merope - sprawdzę dokłądnie i ew. poprawię, ale ogólnie wszystko kręci się wokół Merope.

Dodatkowo, w systemie Pleiades Sector IR-W D1-55 pojawiłą się stacja typu Ocellus "The Oracle" mająca wspomóc badnia struktur obcych. Nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na temat I.P.S.A.L Project i gubernatora Ahmenda zarządzającego stacją. Jak dla mnie to coś wisi w powietrzu.

[Galnet]
Kaz
Odpowiedz
Pięknie budują napięcie Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
(14.07.2017, 09:00 UTC)K42X napisał(a): W ramach małego odświeżenia tematu, znaleziono dwie kolejne bazy (czyli łącznie jest już 210!) więcnie badania nie stały w miejscu, ale prostu trafiliśmy na moment gdzie Unknown Link nie pokazuje już nic nowego. Ciągle jednak można szukać "ręcznie", bazy występują w systemach w sąsiedztwie światów amoniakalnych lub gazowych olbrzymów z życiem bazującym na amoniaku. Wszystkie dotychczas zarejestrowane systemy są w promieniu (AFAIR) ok 160ly od Merope - sprawdzę dokłądnie i ew. poprawię, ale ogólnie wszystko kręci się wokół Merope.
Obie te bazy są nieaktywne?
Odpowiedz
(14.07.2017, 09:29 UTC)Baton napisał(a):
(14.07.2017, 09:00 UTC)K42X napisał(a): W ramach małego odświeżenia tematu, znaleziono dwie kolejne bazy (czyli łącznie jest już 210!) więcnie badania nie stały w miejscu, ale prostu trafiliśmy na moment gdzie Unknown Link nie pokazuje już nic nowego. Ciągle jednak można szukać "ręcznie", bazy występują w systemach w sąsiedztwie światów amoniakalnych lub gazowych olbrzymów z życiem bazującym na amoniaku. Wszystkie dotychczas zarejestrowane systemy są w promieniu (AFAIR) ok 160ly od Merope - sprawdzę dokłądnie i ew. poprawię, ale ogólnie wszystko kręci się wokół Merope.
Obie te bazy są nieaktywne?

Niestety tak.

Przy okazji, aktualnie trwa weryfikacja znalezionych już baz, czy czegoś gdzieś nei pominięto. Aktualny progres można śledzić i się udzielać na Trello a jak z niego korzystać można przeczytać w tym wątku.

[edit]
Nie doczytałem wześniej, znalezionych struktur jest 209, ta jedna to jakiś fałszywy alarm był. Czyli jedna nowa, niekatywna. Sam się gubię w tym wątku Cannona ;p
Kaz
Odpowiedz
(14.07.2017, 10:17 UTC)K42X napisał(a):
(14.07.2017, 09:29 UTC)Baton napisał(a): Obie te bazy są nieaktywne?

Niestety tak.

Przy okazji, aktualnie trwa weryfikacja znalezionych już baz, czy czegoś gdzieś nei pominięto. Aktualny progres można śledzić i się udzielać na Trello a jak z niego korzystać można przeczytać  w tym wątku.

Werfikują już od znalezienia ostatnich baz, ale koordynacja jest na Discordzie, a jak się okazało, że kradną hasła do banków to się boję tam zaglądać Smile
Tak poważniej to włożyłem tyle czasu i energii w szukanie tych baz, że już na weryfikacje nie mam zapału, ale obserwuje czujnie, bo może coś znajdą.
Odpowiedz
Aaa więc, weryfikacja zakończona. Niby wszystko skończone ale zostają dwie tajemnice:

1.
Uknown Link w żadnej kombinacji nie wskazuje na planetę w systemie PLEIADES SECTOR OY-R C4-19, w ktrej znajduje się aktywna baza - jest to jedyne miejsce do którego nie odkryto żadnych połączeń DO.
W ramach wyjaśnienia:

2.
System HIP 22460 na który wskazują współrzędne otrzymane z bazy w systemie WREGOE RA-W C15-18 posiada permit lock.
[FF]

Kolejne info jako ciekawostka.
Redaktor The Onionhead, o którym wspominałem w innym wątku zauważył ciekawą zależność - Nazwa nowej stacji w plejadach, The Oracle, oraz nazwa jednej z obecnych tam tajemniczych organizacji, Janus Inc., może nawiązywać do starych tekstów Drew Wagara (str. 160-176). Czy to przypadek, niewiele znaczące nawiązanie czy  może intryga wokół powrotu Thargoidów i działań supermocarstw to coś więcej niż "zwykła" polityka? Na razie jednak nie wiadomo nic więcej, a atmosfera się zagęszcza.

info odnośnie tekstów Drew:
Kaz
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Badania nad statystykami hiperdykcji Thargoidów. Wojciech Dannyboy 1 2,845 14.05.2020, 16:57 UTC
Ostatni post: TRAWA
  16000 ly nad galaktyką Calvarian 9 11,511 01.03.2017, 21:02 UTC
Ostatni post: Pienias
Exclamation Pierwszy kontakt z Obcymi!!! Mathias Shallowgrave 152 137,151 19.01.2017, 13:41 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości