Wymodelowane Mgławice - Lista
#41
Aktualizacja:
- Zmiana kilku zdjęć (w tym zastąpienie starego zdjęcia plejad na aktualne)
- Poprawa formatowania na bardziej czytelne
- Zmieniłem część opisów, a część została napisana kompletnie od zera
- Usunięte tagi spoiler

Odpowiedz
#42
Dzięki za listę, Tadek. Obecnie jestem na wycieczce i oblatuję sobie te mgławice, szukając po drodze gejzerów i życia.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#43
Fajnie, że się przydało Smile

Odpowiedz
#44
Przydatne. Strasznie słabo to w grze wygląda, a gra głównie polega na widokach. Odkąd gram to mam wrażenie, że Frontier robi wszystko niechlujnie, tak byle jak żeby tylko coś było.
Odpowiedz
#45
(18.05.2018, 11:13 UTC)Ziemniak napisał(a): Przydatne. Strasznie słabo to w grze wygląda, a gra głównie polega na widokach. Odkąd gram to mam wrażenie, że Frontier robi wszystko niechlujnie, tak byle jak żeby tylko coś było.

Chyba się słabo patrzysz albo jesteś jednym z tych co to najbardziej lubią narzekać zamiast włożyć trochę wysiłku, żeby się przelecieć bliżej Smile
http://www.elitegalaxy.org/?p=6955
Odpowiedz
#46
(18.05.2018, 13:13 UTC)Baton napisał(a):
(18.05.2018, 11:13 UTC)Ziemniak napisał(a): Przydatne. Strasznie słabo to w grze wygląda, a gra głównie polega na widokach. Odkąd gram to mam wrażenie, że Frontier robi wszystko niechlujnie, tak byle jak żeby tylko coś było.

Chyba się słabo patrzysz albo jesteś jednym z tych co to najbardziej lubią narzekać zamiast włożyć trochę wysiłku, żeby się przelecieć bliżej Smile
http://www.elitegalaxy.org/?p=6955

Co innego jak gra wygląda w oryginale, a co innego na modach. Po samej kolorystyce i głębi widać, że te fotki są na SweetFX -z tym każda gra świetnie wygląda. Smile

Mi chodziło konkretnie o odwzorowanie mgławic do rzeczywistości. Z wyglądem planet bujają się od premiery Horizons i dalej tyłka nie urywa.
Odpowiedz
#47
Tak się wtrącę do narzekania na wygląd mgławic w grze. Te zdjęcia z teleskopu to zdjęcia podkolorowane, w RGB mgławice tak nie wyglądają (a przynajmniej te znane człowiekowi). Ponoć w palecie RGB zdjęcia te byłyby raczej w wielu odcieniach czerwonego. Tylko kto chciałby latać wśród czerwonego? Tak czy inaczej, nie ma się co czepiać czy rozczarowywać wyglądem mgławic w grze bo gdyby dokładniej odwzorowali to byłoby dużo gorzej Biggrin
Odpowiedz
#48
Zależy gdzie i czym się ogląda - wrzuciłem na fb zdjęcie, które zrobił mój przyjaciel - pasjonat oglądania kosmosu przez teleskop (teraz szuka planet)

Kolejna perełka przywieziona z Afryki (chociaż widoczna jest także na naszej półkuli) - Mgławica Laguna... Ponieważ opisy tego obiektu można znaleźć w internecie, chciałbym się skupić tylko na pewnym szczególe, który mi się wyjątkowo w niej podoba. Jak się dokładnie przyjrzymy, to w jej wnętrzu ujrzymy takie małe, ciemne, podobne do spadających do szklanki z wodą kropel atramentu - plamki. Są to Mgławice Boka. Po raz pierwszy zostały zaobserwowane 80 lat temu. Wysnuto wtedy hipotezę, że te "chmurki" są miejscem narodzin układów podwójnych i wielokrotnych gwiazd. Niestety - ze względu na to, że całe ich światło jest zasłonięte przez gęstą strukturę tych mgławic, potwierdzenie tej hipotezy nastąpiło dopiero... 30 lat temu! Stało się to dzięki analizie promieniowania podczerwonego. Zdjęcie wykonane jest z założonymi filtrami Ha, OIII i SII. A tak nawiasem mówiąc, to nie macie wrażenia, że jest to taka "dziurka w niebie"...?Wink

[Obrazek: 68551410_2581721435185368_19514511744229...e=5DD1042F]
Odpowiedz
#49
@Pajk na FB musisz kliknąć prawym i dać "otwórz obraz w nowej karcie" i tego linka dać w tagi IMG.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#50
No właśnie nie - chciałem zrobić linka do posta - to się podobno robi u nich komendą "osadź", ale nie chce tego discord zabrać.
Skopiowałem osobno tekst z posta i link do zdjęcia.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lista planet earth-like. Pavulon 11 14,431 24.12.2017, 20:45 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  Nieznane Mgławice. Arnul 32 34,974 22.06.2017, 19:25 UTC
Ostatni post: Arnul



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości