O historii mądrze prawi...
#21
Nowa porcja historii!
Tym razem krótkie acz treściwe obalanie mitów związanych z ognistymi strzałami. Jak często ich faktycznie używano w ogniu bitwy? Jak działały? Jak wyglądały? Wszystko to, a nawet więcej w filmie poniżej. Niestety po angielsku.



Odpowiedz
#22


Odpowiedz
#23
Tym razem coś kompletnie innego. Historia współczesna, a konkretniej podboju kosmosu. Astronauta opowiada o tym jak wyglądała procedura lądowania promem kosmicznym. Po ang niestety.



Odpowiedz
#24



może nie o historii ale z braku laku wrzucę tutaj i zreanimuję temat
osobiście się popłakałem ze śmiechu
Odpowiedz
#25
Ło matko bosko hahahah BiggrinBiggrin
Odpowiedz
#26
Reaveler, przez Ciebie straciłem prawie 26 minut życia BiggrinBiggrin
Odpowiedz
#27
Jeżeli kogoś interesuje, są częściowo udostępnione relacje i dokumenty., znajdujące się w Instytucie Sikorskiego.


http://www.pism.co.uk/dokumenty.htm
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#28
Jako że dwa dni temu (23 Marca) obchodziliśmy dzień przyjaźni polsko-węgierskiej postanowiłem ten temat odkopać Smile






I jako dodatek jeden z wielu utworów traktujących o naszej wspólnej historii.



[Obrazek: Raven_Guard_Thunderhawk.jpg]
Odpowiedz
#29
Słyszeliście kiedyś o AH-56? Nie? Nic dziwnego bo to projekt, który nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji. Oto lekcja historii o tym jak pomimo świetnego projektu, jedną decyzją polityków, można zmarnować forsę podatników. Na szczęście amerykańskich, nie polskich Wink



Odpowiedz
#30
Udupili też F-17. Bo F-16 miał sprawdzony silnik z F-15. Poza tym F-17 do opon nie dorastał.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Już wkrótce pierwsze w historii zdjęcia horyzontu zdarzeń Xenderr 3 342 04.11.2016, 09:15 UTC
Ostatni post: DYoda



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości