Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Wings czyli Skrzydło
#1
Wings czyli Skrzydło


Zasadniczo w naszym przypadku mówimy o "kluczu" czyli maksymalnie 4 graczy grających razem. Ponieważ mamy już własną frakcję i pierwszą wojnę na koncie warto nauczyć się grać razem. Jest to efektywniejsze, szybsze, mniej niebezpieczne i dające o wiele lepszy zarobek niż wykonywanie tych samych zadań samodzielnie.

Pyt: Jak dostać się do winga ?
Odp: Często wystarczy po prostu zapytać na LOCAL. "Hey, hey jestem chętny do winga na LOW Conflict Zone." lub ... po prostu nie ignorować zaproszenia Wink

Pyt: Jak zapytać ?
Odp: W lewym górnym rogu mamy ikonki odpowiedzialne za komunikację. Uruchamia się je naciskając "Enter".
Opcje przełączamy klawiszem odpowiedzialnym za wyświetlenie prawego panelu (u mnie to Joy 8)natomiast to do kogo chcemy mówić klawiszem "Tab". Klawiszem "Tab" wybieramy LOCAL i pytamy zatwierdzając "Enterem".

Pyt: Jak zaakceptować zaproszenie ?
Odp:Na 3ciej ikonce (koperta)zapali nam się cyferka, przełączamy się do niej (Joy 8) i zatwierdzamy zaproszenie. W górnej części ekranu zapalą nam się nowe ikonki wraz z symbolami i nickami osób w skrzydle.

Pyt: Co zrobić by móc wyjść z SC obok naszego wingmana ?
Odp: Gdy jesteśmy w skrzydle mamy możliwość ustawienia Nav-Locka

[Obrazek: 23098986612_0c0b8b7323_b.jpg]
To bardzo przydatna opcja. Pozwala na wlecenie z pełną prędkością w ślad wyjścia z SC naszego kolegi. Pojawimy się tuż obok niego, a jest to czasem kluczowe gdy został on "wyciągnięty" przez piratów. Należy pamiętać by po takim wyjściu Nav-Locka wyłączyć gdyż... będzie nas ciągle wyrzucało z SC gdy będziemy chcieli odlecieć z tego miejsca.

Pyt: Jak postawić Wing Beacona ?
Jeżeli postawimy WB to nasi skrzydłowi po namierzeniu naszego statku ostaną wyrzuceni do naszej lokacji nawet z odległości 100 Ls. Stosuje się to np przy przechwyceniach, przeszukiwaniu USS czy piraceniu. Szybciej też dolatujemy do stacji.

[Obrazek: 23124238531_52e534e1fe_b.jpg]


Pyt: Co to jest Trade Dywidends
Odp: To bonus który otrzymujemy za latanie w skrzydle gdy jeden z nas spienięża zysk z handlu. W zależności od liczby członów skrzydła otrzymujemy od 5% do 15% jeżeli skrzydło licz 4 graczy.
by rootsrat


Pyt: Dlaczego pomimo że jesteśmy w wingu nie widzę niektórych skrzydłowych na radarze lub w ogóle nie mam ich ikonki w górnej części ekranu ?
Odp: Aktualnie poszczególne lokacje mogą zmieścić do 32 graczy jednocześnie. Gracze ci są najprawdopodobniej przypisywani do danej lokacji ze względu na ich ping. Może się więc zdarzyć ze ktoś w skrzydełku jest obecny bo spełnia warunki brzegowe ale lokację już ma inną. Ciekawym i niewyjaśnionym do końca aspektem jest widzenie np przez dowódce swoich wszystkich skrzydłowych podczas gdy skrzydłowi się nie widzą. W większości przypadków jest to uciążliwe lecz nie mające negatywnych skutków. W nielicznych jednak potwierdzonych  przypadkach prowadzi to do ekstremalnych zdarzeń jak np zdjęcie tarcz i zniszczenie kadłuba przez "niewidzialnego"


Jeżeli jesteśmy niedoświadczeni nie bójmy się do tego przyznać. Każdy ma kiedyś ten pierwszy raz. Bardziej doświadczeni na pewno pomogą i nauczą. Jeżeli wolimy latać samotnie - nie szkodzi, nauczyć się jest warto bo kiedyś może się nam to przydać.Postaram się uzupełnić post jak będzie chwila czasu, uwagi i pytania proszę w topiku lub na PW Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 258 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  [PORADNIK] Jolly Roger czyli sprawiedliwość społeczna Yautja 14 6,272 03.01.2020, 16:58 UTC
Ostatni post: Maciej1982
  Sztolnia - czyli kącik GÓRNICZY Arnul 353 166,703 26.06.2019, 17:42 UTC
Ostatni post: SaBaKaPL
  Przeprowadzka - czyli mamy nowy komputer Baton 1 2,224 10.04.2016, 10:05 UTC
Ostatni post: DrakkainenUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości