Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Tips & Trcks
#1
Tips & Tricks

Górnictwo:
1. Podczas kopania w skrzydle można ten sam asteroid eksploatować wielokrotnie. Sztuczka polega na znalezieniu takiego który ma ponad 30% interesującego nas metalu/minerału. Gdy pierwsza osoba go wyeksploatuje druga osoba wbija w niego SWOJEGO limpeta (prospectora) i może go znów eksploatować. należy zwrócić uwagę że gdy namierzymy skałkę " poprzez "obcego limpeta" wynik będzie często inny niż ma nasz kolega ze skrzydła. Dlatego właśni musimy użyć własnego limpeta
2. Sprzedawanie urobku na stacjach jest opłacalne ale ... jeszcze bardziej opłacalne jest trzymanie towarów w ładowni (osmium, painite, platinium) i branie na nie misji w Biuletynie. Wtedy wartość 1t Platinium wzrasta np do około 100k.


Szmuglerstwo:
1. Często zdarzają się misje w których należy dostarczyć materiał powszechnie dostępny ale w wersji "stolen". Ponieważ są to misje wysoko prestiżowe i mocno wpływają na onfluence warto poprosić kolegę o pomoc w spreparowaniu takiego towaru. Sztuczka polega na odleceniu od stacji na odległość bezpieczna od obecności policji ( np 10 km) i tam przekazaniu towaru poprzez opcję wyrzucenia w lewym panelu (jetsoning). Do zbierania najlepiej wykorzystać limpety bo towary tak przekazywane mają krótki czas "żywotności"

2. Trzeba zaznaczyć że jak na razie (1.4) kupno towaru jego przekazanie przez "jetsoning" koledze i ponowne podjęcie na pokład nie czyni go "stolen" Smile  znaczniki towaru rozpoznają go jako nasz. 


Bounty Hunting
1. Powszechnie wiadomym jest że misje BH się "stakują" co oznacza że zabijając cel naszej misji jednocześnie zalicza go nam do wszystkich aktualnie posiadanych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by brać jak najwięcej misji długoterminowych w ikreślonych systemach. W danej stacji znajdziemy najczęściej takie misje dotyczące 2ch sąsiednich systemów ale nic nie stoi na przeszkodzi by np oblecieć te 2 systemy i pozbierać dodatkowe misje z tamtejszych stacji. W rezultacie będziemy mieli misje dotyczące 3ch systemów i w zależności od rangi będa one wysoko płatne. Przy np randze "Master"  nagroda za zabicie 17 piratów w ciągu 2ch tygodni jest płatna powyżej 1 kkk Smile. Zbierając tego typu misje jesteśmy w stanie potem w zależności gdzie będziemy walczyć ( RES, NB) w bardzo krótkim czasie zarobić ładne sumki, Ja osobiście w ten sposób zarobiłem 6,5 kkk w ciągu niecałych 40 minut w NB ( W RES zajęło by mi to pewnie z 15 minut).

2. Dobrym sposobem na "zachęcenie" pirata do zaatakowania nas jest wypełnienie ładowni towarem (8t to aż nadto - z reguły wystarcza jakakolwiek ilość). W dobrze strzeżonych systemach pirat po pierwszym tekście nawet nie zdąży do nas strzelić, a już go ostrzeliwuje policja.



Jestem słaby ....
1. Chętnie popolowałbym na Pythony i Anacondy ale moja Cobra jest zbyt słaba w starciu z tymi statkami... To nie do końca prawda ale jeżeli chcemy sobie zadanie uprościć nic nie stoi na przeszkodzie. Wybieramy system gdzie jest dobra ochrona policyjna. Lecimy do RESa lub Navigation Beacon. Latamy sobie spokojnie za statkami ochrony i patrzymy do kogo otwierają ogień. Pamiętajmy by poczekać by po namierzeniu takiego delikwenta w lewym panelu było oznaczenie "wanted" ( ze swojego doświadczenia wiem że nie jest to konieczne przy rozpoczęciu ostrzału ale .... może się zdarzyć że jeżeli gość zginie wcześniej niż system go rozpozna możemy sami stać się ofiarą zamiast katem)

2. Wbrew pozorom skaner policyjny to przydatny moduł. Pozwala zwiększyć zyski z każdego pirata od 30% do 100%.

Problemy w komunikacji ....
1. Czasem zdarza się, że kogoś nie widzimy bezpośrednio a jest to nam potrzebne (np by go namierzyć). Pomóc może górny lewy panel gdzie mamy zakładkę z osobami aktualnie grającymi naszym trybem lub dolny lewy panel 3 ciej zakładki gdzie mamy wszystkich lokalnie w zasięgu naszych skanerów.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Najlepsze porady, tips & tricks Mathias Shallowgrave 26 74,237 17.03.2022, 11:14 UTC
Ostatni post: Veskel
  [TIPS] - Kilka tweaków do exploracji Acus Jemeson 56 90,589 22.08.2019, 12:54 UTC
Ostatni post: MAGNUM354



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości