Tips & Tricks
#11
Dodatkowe informacje o planetach na podstawie liter systemu:

Oddities and Elements

The Third characters are the Oddities and how each planet can have distinctly different elements in the universe of No Man's Sky.

   e - Emission lines present
   h - WR stars with emission lines due to hydrogen
   k - Spectra with interstellar absorption features
   m - Enhanced metal features
   n - Broad ("nebulous") absorption due to spinning
   p - an Unspecified peculiarity
   q - Red & blue shifts line present
   s - Narrowly "sharp" absorption lines
   v - Variable spectral feature
   w - Weak lines

(nie sprawdzałem - źródło: http://www.gamepur.com/guide/23947-no-ma...ained.html)
Odpowiedz
#12
2 BUGI i jak sobie z nimi radzić:

- niezamierzone wystrzeliwanie na orbitę zaraz po starcie powodują małe drobinki sutowców, które zostawimy podczas wydobywania. Trzeba dbać by zbierać dokładnie, albo statek zostawiać z dala od złoża

- punkty trasy na mapie galaktyki nie aktualizują się. Nie da się usunąć "waypoint"a. Jeżeli nie dotrzecie do któregoś (zaznaczonego trzema kropkami na mapie galaktyki) to zostanie do niego ścieżka.

Możliwy spoiler dot. czarnej dziury:
Odpowiedz
#13
Czego możemy spodziewać się w budynku po jego kostrukcji z lotu ptaka:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...=746602781
Odpowiedz
#14
Kyoku coś dla Ciebie !!

Jak zdobyć za free wygląd statku który znajdziemy na planecie.
Oczywiście jak znajdziemy statek który ma 30 pól a nasz ma 28 to nadal będziemy mieli 28 pól ale za to "złapiemy" wygląd znalezionego statku.
Złapałem tego buga przez przypadek.
Należy wykonać wszystkie punkty w dokładnie tej kolejności co napisałem !
Tylko na planetach to działa.

1- Do nowego statku przenosimy wszystkie nasze graty i akceptujemy zamianę
2- Wchodzimy do statku i NIE WYCHODZIMY JUŻ Z NIEGO !! (gra nie może nam zrobić sejva !)
3- Naprawiamy tylko jeden moduł na znalezionym statku (może być jakikolwiek)
4- Naciskamy escepa na klawiaturze wchodzimy do - Opcje - Dane zapisu - i klikamy na "Przeładuj obecne"
5- I wuala mamy nasz stary ekwipunek w sprawnym nowym statku ale z ilością pul ze starego.

Dzięki temu zmieniamy tylko wygląd statku ale zawsze to jakaś odmiana Wink
Odpowiedz
#15
(22.08.2016, 21:36 UTC)Rommie_PL napisał(a): Kyoku coś dla Ciebie !!

Jak zdobyć za free wygląd statku który znajdziemy na planecie.
Oczywiście jak znajdziemy statek który ma 30 pól a nasz ma 28 to nadal będziemy mieli 28 pól ale za to "złapiemy" wygląd znalezionego statku.
Złapałem tego buga przez przypadek.
Należy wykonać wszystkie punkty w dokładnie tej kolejności co napisałem !
Tylko na planetach to działa.

1- Do nowego statku przenosimy wszystkie nasze graty i akceptujemy zamianę
2- Wchodzimy do statku i NIE WYCHODZIMY JUŻ Z NIEGO !! (gra nie może nam zrobić sejva !)
3- Naprawiamy tylko jeden moduł na znalezionym statku (może być jakikolwiek)
4- Naciskamy escepa na klawiaturze wchodzimy do - Opcje - Dane zapisu - i klikamy na "Przeładuj obecne"
5- I wuala mamy nasz stary ekwipunek w sprawnym nowym statku ale z ilością pul ze starego.

Dzięki temu zmieniamy tylko wygląd statku ale zawsze to jakaś odmiana Wink

Tak jak wspomniałem na ts'ie, mnie stało się to samo (dosłownie 5 minut przed tym, jak o tym opowiedziałeś Biggrin )

U mnie wyglądało to tak:

1. zmieniłem statek
2. wsiadłem i wysiadłem (do nowego)
3. usunąłem z niego wszystkie moduły (scrap dla minerałów)
4. wczytalem current save (bo zapomniałem sprawdzić jaki ma warp - okazało się że słabszy) ale mojego starego statku już nie było.. więc...
5. wczytalem previous, bo chciałem z powrotem mój i okazało się że... mam stary układ slotów ale statek wyglądał tak jak ten odnaleziony Biggrin

Zwykła zmiana kasty. Statek mam brzydszy przez to Sad ale za to lepszy widok z kokpitu Biggrin 

P.S. Kilka razy "machałem" save'ami w tą i z powrotem, więc opisany sposób nie jest dokładnie ten sam, ale podejrzewam że chodzi o rozebranie/naprawienie modułu w nowym statku, po czym wczytanie save gdzie naszą własnością jest jeszcze stary statek. Radzę uważać, bo za dużo razy się wsiądzie to tu to tam i możemy nadpisać save i zostać z ręką w nocniku :d dlatego metoda Rommiego bezpieczniejsza ;p
[Obrazek: AmqzlzA.jpg]
I jeśli chcesz powiedzieć, że się martwisz o moje morale,
Zostaw wiadomość po sygnale, po sygnale...
Odpowiedz
#16
Ciekawy artykuł o czarnych dziurach.

Okazuje się, że nie jest tak jak myślałem.

Czarnodziurowy spoiler:
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości