Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy.
#1
Zapewne jak wielu z nas ja również myślałem, że nabijanie rang navy jest niesamowicie długie i monotonne, jednak kiedy całkiem przypadkiem zrobiłem pierwszą rangę federal navy stwierdziłem, że spróbuję pójść za ciosem i już po ok. 5 godzinach miałem rangę 7 federal navy, która umożliwia zakup Federal Gunship. Okazało się, że nabijanie rang jest dużo szybsze i łatwiejsze niż myślałem - stąd pomysł na ten poradnik.
Oczywiście jest wśród husarskiej braci wielu bardziej doświadczonych grinderów rang , jeśli macie coś do dodania to śmiało piszcie i razem ułożymy kompletny poradnik.

Podkreślam, że wszystkie opisane tu sposoby przetestowałem osobiście, więc są to wiadomości z pierwszej ręki a nie ze słyszenia czy też inne plotki. Jest to też powód dlaczego pisanie tego poradnika zajmuje mi więcej czasu niż planowałem.

No to zaczynamy.

Rangi Federal Navy (plus dostęp do statków i systemów, które odblokowane zostają po zdobyciu danej rangi) :
1. Recruit
2. Cadet
3. Midshipman - Dropship
4. Petty Officer -  Sol,Beta Hydri
5. Chief Petty Officer - Assault Ship , PLX 695, Vega
6. Warrant Officer
7. Ensign - Gunship , Ross 128
8. Lieutenant- Exbeur
9. Lieutenant Commander
10. Post Commander - Hors
11. Post Captain
12. Rear Admiral
13. Vice Admiral
14. Admiral

Rangi Imperial Navy (plus dostęp do statków i systemów, które odblokowane zostają po zdobyciu danej rangi) :
1. Outsider - Imperial Eagle
2. Serf
3. Master - Imperial Courier
4. Squire - Achenar
5. Knight
6. Lord
7. Baron - Imperial Clipper, Summerland
8. Viscount
9. Count
10. Earl - Facece
11. Marquis
12. Duke
13. Prince
14. King

Jak atakować rangi Federal Navy.

1. Miejsce.

Powinniśmy udać się do systemu 17 Draconis, oddalony jakieś 550 Ly od HR 8444.
W systemie 17 Draconis jest jedna stacja Paradiso , umożliwia więc lądowanie dużych statków jak Anaconda. Stacja niestety nie posiada outfiting, więc wszystko musimy zabrać ze sobą. Mój wybór to Asp Explorer, A5 tarcze, 2 x Chaff, Limpet collector controler, 20-30 limpetów.

17 Draconis posiada stację Paradiso Outpost , uwaga "Outpost" to tylko nazwa, jest to duża stacja z możliwością przyjmowania dużych statków, w opisie stacji widnieje outfitting ale tak naprawdę stacja nie ma NIC do sprzedania kiedy wchodzimy do hangaru.

2. Misje.

Rangę w Navy (zarówno Federal jak i Empire) robimy gdy mamy wystarczająco dużo nabitych "punktów", które gra daje nam za misje wykonywane dla frakcji należących do Federacji lub Imperium. Kiedy już osiągniemy już wymaganą ilość owych "punktów" możemy dostać misję " Naval Progression" zleconą przez Federal/Imperial Navy. Po wykonaniu misji " Naval Progression" nasza ranga podnosi się do kolejnego poziomu.

W 17 Draconis lądujemy na stacji Paradiso Outpost. Wchodzimy w BULLETIN BOARD i szukamy misji typu Charity, czyli tych z wyciągniętą dłonią. Zasadniczo są dwa rodzaje misji typu Charity tj. dajemy kasę (od 2 do 25 tys cr), lub przywozimy jakieś ładunki na stację (np. jedzenie , medykamenty itp.). 
Bierzemy tylko te misje które spełniają dwa warunki:
- misje są od frakcji zrzeszonej z federacją.
- misja polega na donacji kredytów.

Misje wystawiane przez frakcje zrzeszone z federacją możemy rozpoznać po logo federacji widniejącym po prawej stronie paska misji. Poniżej przykład akurat z imperium ale analogicznie federacja.


Jak atakować rangi w Imperial Navy.

I Metoda - misje "NAVY ASCENSION OPPORTUNITY" - Uwaga ! Ten sposób prawdopodobnie zostanie usunięty 1.5

Jakie są plusy misji Navy Ascension ?
Każda misja tego typu jest warta w reputacji navy  ok. 4 razy tyle ile warta jest misja charity.
Nie wydajemy kasy.

Jakie są minusy misji Naval Ascension ?
Nie mamy możliwości zbierania misji szmuglerskich na których łącznie możemy zarobić nawet ponad 30 mil kredytów.

1. Miejsce.
System TAMAR , stacja GOULD PORT.
System TAMAR posiada jeszcze outpost YOULL CITY, jest to istotne gdyż cały trik polega na misjach szmuglerskich wykonywanych pomiędzy stacją GOULD PORT a outpostem YOULL CITY.

2. Statek.
Statek powinien mieć dużą ładownię i możliwość lądowania na outpostach a więc do wyboru T6, ASP Explorer, Python.

3. Co robimy.
-Lądujemy na stacji GOULD PORT.
-Bierzemy misje charity (dotacje kredytów) dla frakcji związanych z imperium. Są to te misje oznaczone wyciągniętą dłonią , które po prawej stronie mają znaczek imperium.
https://imageshack.com/i/pbbxD68Yj
-Wykonujemy misje charity i robimy relog open play/ private group/ solo, po każdym relogu na 80-90 % wskoczymy do nowej instancji gdzie czekają na nas nowe misje. Dzięki tym relogom robimy misje charity, aż do pojawienia się misji typu IMPERIAL NAVY ASCENSION OPPORTUNITY.
https://imageshack.com/i/p3kU9ZU9j
-Bierzemy misje  typu IMPERIAL NAVY ASCENSION OPPORTUNITY tylko z czachą, karnistrem i strzałką, są to misje szmuglerskie do outpostu YOULL CITY (ja nabrałem ponad 130 misji tego typu i nigdy nie widziałem innego portu przeznaczenia niż YOULL CITY).
https://imageshack.com/i/padgv7stp
-Ponownie robimy relog open play/ private group/ solo i nabieramy misji szmuglerskich na maxa tj. aż do wyczerpania ładowni lub kiedy zauważymy że zostało nam ok 15 min. do konca czasu przeznaczonego na realizację wziętych misji. Misje szmuglerskie mają czas realizacji od 2 do 3,5 godz.
-Załadowani misjami szmuglerskimi lecimy do YOULL CITY gdzie oddajemy wszystkie. Pamiętajcie, że są to misje szmuglerskie nielegalnych towarów więc w wypadku zeskanowania dostaniecie kilkaset tysięcy kary. Odradzam też śmierć gdyż wszystkie misje będą nie wykonane i dostaniecie dużo minusa w imperium.
-Wracamy do GOULD PORT gdzie dzięki wykonanym misjom szmuglerskim IMPERIAL NAVY ASCENSION OPPORTUNITY czekają już na nas misje navy ascension na koleją rangę Biggrin ja w każdym razie ja po zrobieniu 70 misji szmuglerskich navy ascension z Knight na Lord po powrocie do stacji GOULD PORT miałem misje z Lord na Baron.
-Bierzemy misje  typu IMPERIAL NAVY ASCENSION OPPORTUNITY tylko z czachą, karnistrem i strzałką, są to misje szmuglerskie do outpostu YOULL CITY (ja nabrałem ponad 130 misji tego typu i nigdy nie widziałem innego portu przeznaczenia niż YOULL CITY), i jak poprzednio - relog, wykonanie misji , powrót do stacji, nowa ranga heh

Moje statystyki:
Knight -->Lord (po zrobieniu 70 misji (Lord) pojawiła się opcja na Baron)
Lord --> Baron  (po zrobieniu 64 misji (Baron) pojawiła się opcja na Viscount)
Baron --> Viscount (po zrobieniu 68 misji (Viscount) pojawiła się opcja na Count)
Viscount --> Count (po zrobieniu 31 misji (Count) pojawiła się opcja na Earl)
Count --> Earl (po zrobieniu 78 misji (Earl) pojawiła się opcja na Marquis)
Marquis --> Duke (po zrobieniu 71 misji (Earl) NIE pojawiła się opcja na Duke)

II Metoda - misje charity + bonus szmuglerka 


1. Miejsce.

System FEHU (stacja FRIGSCHNECK'S DOCK) oddalony ok 350 Ly od HR 8444.
System FEHU posiada dwie stacje umożliwiające więc lądowanie dużych statków jak Anaconda. 
Stacja FRIGSCHNECK'S DOCK (białe wnętrze z palmami) posiada niezły outfitting, poza tym misje typu "Navy Progression" często polegają na przewiezieniu 1-4 ton jakiegoś nielegalnego towaru do drugiej stacji w systemie oddalonej o ok. 0.65 ls, więc nie musimy zbierać "slolen trade data" czy innych "stolen...." .

Tu jak wygląda ekran misji kiedy już osiągniemy możliwość podniesienia rangi:
http://imagizer.imageshack.us/a/img911/954/YlQvff.png

Dlaczego akurat  FRIGSCHNECK'S DOCK ? Zauważyłem dwa atuty przemawiające za tą akutat stacją.
- misje "charity-dotacja" pojawiają się częściej (być może takie szczęście miałem...)
- możemy brać także misje typu "charity - need food" , które polegają na dostarczeniu żywności do stacji, a to dlatego że stacja posiada żywność w commodity market. Bierzemy misję -> kupujemy co trzeba->oddajemy misję.
Z tych względów na FRIGSCHNECK'S DOCK możemy w tym samym czasie zrobić 60-80% misji więcej niż na drugiej stacji. (oczywiście kalkulacje są "na oko" heh)

Jedyny problem z FRIGSCHNECK'S DOCK jest taki, że z moich obserwacji misje szmuglerskie za 4-6 mil Cr zawsze wymagały poziomu Trader co najmniej  - TYCON, ale pojawiały się dość często. (I tym razem kwestia szczęścia - ale będę jeszcze tam grindował i jak coś się zmieni to zrobię edit) 

Tu przykładowa misja szmuglerska za ponad 5,8 mil. (Uwaga misje te często są na stacje typu OUTPOST więc Asp Explorer wydaje się idealny, przy czym możemy sprzedać ładunek który dostaniemy po zaakceptowaniu misji i kupić dopiero później,bezpośrednio przed dostawą - tym sposobem możemy mieć np. 10 misji na łączną dostawę 150 ton podczas gdy nasz Asp ma np. 32 tony max cargo. ):
http://imageshack.com/a/img903/5113/ScLoOh.png


2. Misje.


Mój wybór to Asp Explorer, A5 tarcze, 2 x Chaff, i Cargo na maxa, Ale można oczywiście zamontować słabsze tarcze i więcej cargo.

notatki :

A więc po co taki outfit Asp'a i dlaczego 17 Draconis ?

1. misje podnoszą range
2. misje sie nie zeruja
3. 2 mil na 7 range
4. misje charity maja poleciec w 1.5
5. misje respawnuja sie co jakis czas lub przy relogu


Tamar imperium - Tun federacja


Edit: będę ten wątek uzupełniał częściami (brak czasu),  jednak jutro skończę to pisać.
Odpowiedz
#2
W 17 Draconis znalazłem tylko misje górnicze. Wracam na A Centauri
"To be ELITE...A dizzying prospect. And a nerve-racking one, with all that it implies of not just fighting off free-booters, but of spending time as a bounty hunter, delibrately hyperspacing into dangerous planetary systems and waiting for the pirates to come to you; LOOKING for trouble, in other words, boosing your combat status to the maximum by advertising yourself to killers, and outgunning them."

[Obrazek: 301059.jpg]

Odpowiedz
#3
(21.11.2020, 14:48 UTC)Karinka napisał(a): W 17 Draconis znalazłem tylko misje górnicze. Wracam na A Centauri

Przypominam, że temat jest z 2015 i może być nieaktualny
[Obrazek: 15654.jpg]
Odpowiedz
#4
Nie może, a raczej na pewno jest Biggrin
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#5
Nie zapomniałeś o najwazniejszysz statkach przyznawanych wraz z rangą 12 ( o ile dobrze pamiętam ) - Corvette i Cutter ? nie widać ich na spisie rang , a z nieba się nie biora Smile
Odpowiedz
#6
Spoko wbiłem Midshipmana w okolicach systemu Nyore. 17 Draconis nieaktualny.
"To be ELITE...A dizzying prospect. And a nerve-racking one, with all that it implies of not just fighting off free-booters, but of spending time as a bounty hunter, delibrately hyperspacing into dangerous planetary systems and waiting for the pirates to come to you; LOOKING for trouble, in other words, boosing your combat status to the maximum by advertising yourself to killers, and outgunning them."

[Obrazek: 301059.jpg]

Odpowiedz
#7
A mi się wydaje, że najlepszym sposobem wbijania rangi jest po prostu granie dla frakcji. Tak tych federacyjnych jak i imperialnych xD
Odpowiedz
#8
powtarzam to kazedemu kto pyta -lecisz do systemu gdzie sa same frakcje imperialne albo federacji -statek Python - i bierzesz każdą misję która sie nawinie i która potrafisz zrobić. I tyle.
Odpowiedz
#9
Hehe tak robię, ale póki co tylko ASP EXPLORER na stanie nie do końca wypaszony jeszcze...Wink
"To be ELITE...A dizzying prospect. And a nerve-racking one, with all that it implies of not just fighting off free-booters, but of spending time as a bounty hunter, delibrately hyperspacing into dangerous planetary systems and waiting for the pirates to come to you; LOOKING for trouble, in other words, boosing your combat status to the maximum by advertising yourself to killers, and outgunning them."

[Obrazek: 301059.jpg]

Odpowiedz
#10
Python wymagany ze względu na pojemnośc ładowni - duzo misji transportowych tez si etrafia
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 970 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Jak zdobyć Guardian Module Blueprint Segment Scarlet Yuri 43 63,324 07.07.2022, 14:40 UTC
Ostatni post: Kibic
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,632 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  [PORADNIK] Jak przetrwać w Open Warjoy 9 8,360 13.01.2021, 21:26 UTC
Ostatni post: FrankDolas
  [PORADNIK] Farmienie RAW minerałów [SZOK][ZOBACZ JAK] Pichonek 63 95,987 11.01.2021, 15:27 UTC
Ostatni post: Kubracz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości