Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Elitka na Linuxie
#51
(18.06.2022, 21:39 UTC)TOBIAS MCRAVEN napisał(a): (...)

Do tego LLVM zauważalnie przyspiesza działanie gry. Niestety, gdy mam uruchomione llvm elementy typu smoke, fog nie renderują się poprawnie. Wyświetla się charakterystyczna fioletowa "teksturka".
Bez llvm gra traci kilka FPS'ów. Szkoda, ponieważ karta nie należy już do najszybszych ( RX 580 wersja 4Gb). Do tego dochodzi problem skonfigurowania FSR.
Na ustawieniach ULTRA z zaciśniętymi zębami  muszę pozostać na supersampling 1.0x.

No właśnie dlatego w poradniku pisałem o tym by użyć Mesa+LLVM dla AMD Biggrin

Do tej pory czekam na info odnośnie Intel Arc...

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#52
No dobra, odpowiadając na wyczyn Hetmana z odpaleniem Elitki na Steam Decku (z czego szczerze gratuluję), to uzupełniłem informacje w Poradniku.

Nadal jeszcze czekam na informacje na temat wydajności Intel Arc'a na Linuxie (zwłaszcza informacje o użytych sterownikach, ale sądzę że będzie raczej podobnie jak z Radeonami od AMD).

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#53
Czy ktoś grając przez GFN korzystał z HOTASa i podzieliłby się konfiguracją? Biggrin
Odpowiedz
#54
(25.01.2023, 10:32 UTC)Drakkain3n napisał(a): Czy ktoś grając przez GFN korzystał z HOTASa i podzieliłby się konfiguracją? Biggrin

Sprawdziłem - raczej nie da rady, wybacz.

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#55
Niespełna dwa lata temu pisałem o nowym sprzęcie poskładanym pod ED. Włożyłem tam wtedy NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti/PCIe/SSE2, jednak po kolejnych większych aktualizacjach okazało się, że ta karta radzi sobie coraz gorzej i musiałem już mocno zjeżdżać w dół z detalami, by dało się ją używać.
Rok później dojrzałem do decyzji, by ją jednak wymienić na coś szybszego... a przede wszystkim posiadającego więcej VRAMu. Przepełniony wątpliwościami postanowiłem spróbować z Radeonem.
Drogą kupna wszedłem w posiadanie XFX Speedster MERC319 AMD Radeon RX 6800 XT CORE 16 GB GDDR6 i... powiem Wam, że jestem zadowolony do dnia dzisiejszego. Patrząc na to co oferuje rynek to karta budżetowa, lecz nie zauważam by od maja zeszłego roku coś jej zaczynało brakować.

Pozostała konfiguracja sprzętowa bez zmian i używam wyłącznie linuksa, w sumie już od dekad do wszystkiego raczej się to nie zmieni.

Obecnie:
System operacyjny: Debian GNU/Linux 12
Wersja Plazmy KDE: 5.27.5
Wersja Szkieletów KDE: 5.103.0
Wersja Qt: 5.15.8
Wersja jądra: 6.1.0-18-amd64 (64-bity)
Platforma graficzna: X11
Procesorów: 12 × AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor
Pamięć: 15,5 GiB RAM-u
Procesor graficzny: AMD Radeon RX 6800 XT
Wytwórca: Gigabyte Technology Co., Ltd.
Nazwa produktu: B550 GAMING X

Średnio karta wyciąga ~230 FPS w 1600x900 ULTRA Borderless, przy czym ustawiam limit na 90 FPS bo jednak różnica w pobieranej mocy jest znaczna i potrafi generować znaczny hałas latem.

http://www.szumak.virthost.pl/data/uploa...211507.png

Przy 90 FPS

http://www.szumak.virthost.pl/data/uploa...211612.png

Z lutrisem dla ED w sumie do chwili obecnej nie bawiłem się.
[Obrazek: 240414.jpg]
Odpowiedz
#56
(02.03.2024, 01:24 UTC)Szumak napisał(a): Niespełna dwa lata temu pisałem o nowym sprzęcie poskładanym pod ED. Włożyłem tam wtedy NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti/PCIe/SSE2, jednak po kolejnych większych aktualizacjach okazało się, że ta karta radzi sobie coraz gorzej i musiałem już mocno zjeżdżać w dół z detalami, by dało się ją używać.
Rok później dojrzałem do decyzji, by ją jednak wymienić na coś szybszego... a przede wszystkim posiadającego więcej VRAMu. Przepełniony wątpliwościami postanowiłem spróbować z Radeonem.
Drogą kupna wszedłem w posiadanie XFX Speedster MERC319 AMD Radeon RX 6800 XT CORE 16 GB GDDR6 i... powiem Wam, że jestem zadowolony do dnia dzisiejszego. Patrząc na to co oferuje rynek to karta budżetowa, lecz nie zauważam by od maja zeszłego roku coś jej zaczynało brakować.

Pozostała konfiguracja sprzętowa bez zmian i używam wyłącznie linuksa, w sumie już od dekad do wszystkiego raczej się to nie zmieni.

Obecnie:
System operacyjny: Debian GNU/Linux 12
Wersja Plazmy KDE: 5.27.5
Wersja Szkieletów KDE: 5.103.0
Wersja Qt: 5.15.8
Wersja jądra: 6.1.0-18-amd64 (64-bity)
Platforma graficzna: X11
Procesorów: 12 × AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor
Pamięć: 15,5 GiB RAM-u
Procesor graficzny: AMD Radeon RX 6800 XT
Wytwórca: Gigabyte Technology Co., Ltd.
Nazwa produktu: B550 GAMING X

Średnio karta wyciąga ~230 FPS w 1600x900 ULTRA Borderless, przy czym ustawiam limit na 90 FPS bo jednak różnica w pobieranej mocy jest znaczna i potrafi generować znaczny hałas latem.

http://www.szumak.virthost.pl/data/uploa...211507.png

Przy 90 FPS

http://www.szumak.virthost.pl/data/uploa...211612.png

Z lutrisem dla ED w sumie do chwili obecnej nie bawiłem się.

Bardzo fajna konfiguracja, i nawet appki pomocnicze odpalasz Surprised

Ja na Steam Decku odpalam, SteamOS bazowany na Linuksie, przez Protona. W sumie nie próbowałem tam odpalić żadnych aplikacji, ale w zasadzie nie widzę przeszkód, żeby takie EDMC sobie chodziło w tle.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#57
U mnie oczywiście Steam. Proton 7.0 - na nowszych obserwowałem zauważalne spadki wydajności.
[Obrazek: 240414.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 966 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza! Arnul 117 39,805 20.10.2021, 11:08 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,629 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  Narzędzie do łatwego nawigowania na planetach Ulpian 9 13,155 01.05.2020, 16:57 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Do czego służą urządzenia na statku? Spili 19 34,115 20.11.2019, 15:38 UTC
Ostatni post: -PAQ-



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości