Space Engineers
#31
Jasne - ja będę po 18:00 (Steam: Robinus).

Najważniejsze:
F1 - spis klawiszy

sterowanie WSAD i
C - dół
SPACE - góra

F - używanie / interakcja
G - konfiguracja paska narzędzi z wyborem rzeczy do budowy

K - konfiguracja urządzenia / terminal
I - inwentarz

X - jetpack
Z - amortyzatory bezwładności (Flight Assist)

L - światła
Y - wyłączenie zasilania

kręcenie przedmiotami przed wybudowaniem: 6 klawiszy nad kursorami (home / end / insert / delete / pdU / pgD)

V - widok zewnętrzny
ALT + ruch myszą - ruchy kamery

A co powiecie na owalną, kręcącą się wokół rdzenia , składaną z modułów STACJĘ ORBITALNĄ na orbicie jakiejś miłej planetki?

Przygotowałem małą ściągę, wrzucę żeby nie zginęła:

[Obrazek: kolo.jpg]


To oczywiście po tym jak uporamy się już ze złożami, meteorytami, rafineriami, assemblerami, całą bazą i statkami do tego wszystkiego... Smile
Odpowiedz
#32
Wczoraj udało mi się odpalić i klawiatura zaczęła działać po usunięciu Synergy, pograłem chwilę w tutorial aby się trochę z grą obyć. Jak się uda dzisiaj siąść to mogę dołączyć Smile
Odpowiedz
#33
Zaczynam powoli żałować, że nie kupiłem na promocji ostatniej na Steam Smile Czekam na następną...
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#34
Drakk - na G2A 35 zł.

A mógłbyś pomóc w montażu (próbne łączenie części szkieletu): Smile

[Obrazek: 2016-07-14-12-48-40-028.png]

nooo..... Trochę za mały ciągnik sobie zrobiłem...

[Obrazek: 2016-07-14-12-54-02-783.png]
Odpowiedz
#35
Jestem Master Wink
Zadzwoniłem do providera i udało mi się ustawić forwarding portów dla naszego Husarskiego serwera TWH z nieograniczoną liczbą slotów na łączu 100MBit Wink
Dziś po 18 powinno już wszystko działać a jak nie to najpóźniej jutro rano.

Drżyj kosmosie albowiem Husaria nadchodzi !!!


A tera relax ....
[Obrazek: 73374.jpg]
Odpowiedz
#36
Kofi też będzie stawiał i ShinzoSin odkurza, wybierzemy chyba najwygodniejszą opcję.

Ja chciałem jedną część zaprojektować, ale muszę chyba pociąć na 8 nie na cztery.

Jak zaprojektujemy samą skorupę, to potem każdy moduł byśmy sobie projektorem rzucali z blueprinta, i po zespawaniu ścian moglibyśmy wypełniać wyposażeniem i transportować pojedynczo na orbitę.
Jeden moduł reaktory, drugi kontenery, trzeci produkcja, tlen może, rafinerie, itd. itd.

[Obrazek: 2016-07-14-13-28-36-742.png]
Odpowiedz
#37
So...

[Obrazek: 3B06CDAFA73E7DCBFEF12A70FEFDCAB37C95D922]

Zapraszam na serwer!
128.65.220.232:27016

Upewniłem się dziś, że wszystko śmiga. Przy dwóch największych konstrukcjach na serwerze obok siebie simulation speed utrzymuje się w okolicach 1.0, zatem jest dobrze. Normalnie nie trzymam heli carriera obok tej największej stacji. Grając gdzieś we własnej asteroidzie powinno być dużo lepiej z FPS.

Parę spraw

Mamy na serwerze sporo modów. Proszę nie zrażajcie się gdy przy pierwszym logowaniu zacznie Wam pobierać pół giga modów. Robi tak tylko przy pierwszym wejściu. Później jak już macie to na dysku, cała procedura ogranicza się tylko do synchronizacji plików, ew. do updatetu wybranych modów, które po drodze zostały zaktualizowane przez autorów.

Parę z tych modów ma za zadanie ułatwić życie, jak speed mod podnoszący limit prędkości. Parę ma jedynie funkcje stricte estetyczną jak Kolt Console Comand Pack. A kilka ma za zadanie zmniejszyć laga. Np. Mamy części XXL, czyli budując dużą koparkę dajecie jedno mega wiertło (7x7), zamiast 49 standardowych. Albo jedną rafinerię XXL zamiast 30 zwykłych. Oczywiście te części są odpowiednio droższe, ale każda jest warta swojej ceny.

Adres podany powyżej może nie działać dla każdego. Jak ostatnio to z kimś testowałem to wklepując adres nie mógł wbić, ale poprzez system znajomych na steam już mógł. Zatem dajcie znać czy uda Wam się wejść. Jeśli nie to wieczorem pokombinujemy wspólnie jak wszyscy będziemy online.

Hosting jest Niemiecki, zatem dla każdego w Europie powinno to śmigać bardzo podobnie.

Slotów na tę chwilę jest chyba 5, więc kto pierwszy ten lepszy. Jeśli rzeczywiście zacznie brakować to się to zwiększy.

I to chyba tyle. Enjoy! ^^'


P.S.
Nie napisałem jak użyć adresu, głupi ja. Gdy jesteście w bibliotece Steam wybierzcie na górze view/widok i z menu, które Wam się rozwinie wybierzecie serwery. Otworzy Wam się okno. Wchodzicie w zakładkę ulubione i na dole okna macie opcję dodaj serwer, tam wklepujecie adres. Uff..
Odpowiedz
#38
łooooo zaraz wskakuję,

tylko nie wiem jak po IP. On nie ma nazwy?
Odpowiedz
#39
Oki doki w każdym razie zrobię u mnie te przekierowanie portów.
Serwer już leży u mnie w samochodzie w bagażniku jakiś intel xeon z 8 czy 12GB ramu jak coś to zainstaluję na nim system i będzie on używany tylko do SE więc mocy obliczeniowej nie zabraknie.
Plus taki że będzie można zrobić nieograniczoną (teoretycznie) ilość slotów.
Odpowiedz
#40
Zaktualizowałem posta wyżej o instrukcję jak użyć adresu.

(14.07.2016, 11:36 UTC)ShinzoSin napisał(a): (...)
P.S.
Nie napisałem jak użyć adresu, głupi ja. Gdy jesteście w bibliotece Steam wybierzcie na górze view/widok i z menu, które Wam się rozwinie wybierzecie serwery. Otworzy Wam się okno. Wchodzicie w zakładkę ulubione i na dole okna macie opcję dodaj serwer, tam wklepujecie adres. Uff..
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Star Atlas - Blockchainowy space-sim ShiMan 3 1,628 17.02.2022, 10:46 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Kerbal Space Program II ShiMan 3 4,622 20.08.2019, 07:22 UTC
Ostatni post: LeWaR
  [DYSKUSJA] Space simy czy... Minecraft w kosmosie? Mathias Shallowgrave 10 9,657 07.09.2017, 18:08 UTC
Ostatni post: Kyokushin
  Dual Universe - Koniec Space Engineers? ;) 2M1R 25 20,117 06.09.2017, 18:04 UTC
Ostatni post: Kyokushin
Information Intergalactic Space Crusaders - grupa steamowa 2M1R 31 26,085 05.02.2017, 09:48 UTC
Ostatni post: Calvarian



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości