Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X-55 MODyfikacja
#1
Hejo!

Nudzilo mi sie ostatnio  i wymyslilem co by tutaj popsuc...
Tym razem padlo na X55...



[Obrazek: rharFvW.jpg]

[Obrazek: odUVOCm.jpg?1]

Jakby ktoś chciał to łatwo ten temat ogarnąc samemu....
Ja wybralem sobie takie napisy, ale kazdy moze w to miejsce wstawic swoje przuporządkowane bindy...

Zaczynasz od tego pliku:
https://drive.google.com/file/d/0B1_Umkh...sp=sharing

Przy uzyciu Photoshop'a edytujesz napisy, albo zostawiasz sobie to co mam ja...
(Przy edytowaniu proponuję gorąco zmienic tlo na czarne, a czcionke na białą, tak aby potem można było te nasze napisy ładnie podświetlac.)

Nastepnie wyjscia są dwa:

1. drukujesz to na kartce
2. idziesz do lokalnej drukarni i drukujesz wszystko na przeźroczystej naklejce. (naklejka musi byc wtedy zadrukowana na czarno, zostawiajac przeźroczyste literki -ale NIE BIAŁE!)
P.S zrob sobie kilka kopii, ja za 5 zapłaciłem 30zł we WRO.

Moja wersja z drukarni wyglada tak...taka duża naklejka
[Obrazek: 1m6WbkT.jpg]

Wracasz na chate, rozklęcasz te małe plastikowe panele ( aby zdjąc ten dolny trzeba niestety rozkrecic przepustnice aby wyciagnac te ograniczniki)
Jak juz zdjąles te 2 panele, to szybko w łapki papier ścierny 200, tak aby farba jak i ten srebrny podkład ładnie zeszlifowac z paneli.
Po calych 5 minutach, poprawiasz wszystko papierem sciernym 800 i jest gladziutkie jak pupa owcy 2MIRa.

Wycinasz jedynie obrys naklejki na panel, a potem Naklejasz RÓWNO naklejke
...i broń Cie Panie, abyś wpadl na idiotyczny pomysl wycinania wczesniej tych otworków ! Zrobisz to dopiero po naklejeniu wszystkiego na panele...

No i jak Naklejone ? teraz tam gdzie są wszystkie otworki ( poza tymi malutkimi na srubki) delikatnie wepchnij w nie paluch, tak aby powstalo male wgłębienie. Zapobiegnie ono strzepieniu sie krawedzi przy wycinaniu.

Wycinanka...


Ostrym nozem, najlepiej takim z czubkiem przebijasz folie w miejscu otworu i delikatnie prowadzac ostrze po krawedzi otworu w panelu i wycinasz piekny równiutki otworek... wprawy nabierasz juz przy drugim razie Smile

W zależnosci od tego jakiej folii użyłeś może się okazac iż po założeniu paneli zielone światełko prześwituje nawet przez ten czarny zadrukowany kolor.
Poradzilem sobie z tym z taki sposób, ze zamalowalem drugą stronę na czarno sprayem ( pamietaj tylko aby wtedy zakleic to miejsce po drugiej stronie gdzie sa napisy, tak aby ich nie zamalowac)
Innym znacznie szybszym rozwiazaniem, jest czarny marker, ktorym po prostu mozesz zamalowac panel od drugiej strony ( pomijajac miejsca z literkami)



Wersja z wydrukowaną kartką

Wycinasz co masz wyciąc tak aby ladnie pasowało. Proponuję otworki także wycinac już na samym panelu, bo bedzie latwiej.
Aby karta nie upaprała sie za bardzo mozesz takze nakryc ją arkuszem sztywnej przeźroczystej folii, albo chociazby koszulką na kartki A4 ( taka biurowa koszulka, ktorą wszyscy znają).
Generalnie chodzi o to abyś paluchami za szybko tego nie pobrudził lub nawet nie podarł.

no i  po robocie... teraz skrecasz wszystko do kupy.... siadasz pijesz drineczka gratulujac sobie dobrej roboty.

Teraz nawet po 100 latach odpoczynku od ED, nie zapomnisz ustawień na przepustnicy... o ile Srajtek X55 przeżyje tak dlugo Smile


Wszystko, łącznie z napisaniem tego posta zajęło 1.5 godzinki.

Pozdrawiam !
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#2
+1 REP Smile
Odpowiedz
#3
Ładnie to wyszło !
Odpowiedz
#4
Wygląda naprawde profesjonalnie, pochwalam i zazdroszcze Tongue +rep
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modyfikacja X-52 Pro Kriztozz 17 19,430 07.05.2017, 09:56 UTC
Ostatni post: Yata_PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości