Baldur's Gate
#51
Zawsze

@ShinzoSin

Mam już postać do multi w BG1, oto Zygrfyda de Lowe

[Obrazek: gk0pNzh.png]
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#52
@Brachu, @ShinzoSin narobiliście smaka na popykanie w Baldura. Wielokrotnie grę zaczynałem, ale zakończenia nigdy nie osiągnąłem Wink
Czas to nadrobić Smile
[Obrazek: 84838.png]
Odpowiedz
#53
Ze smutkiem donoszę, że choć toczyliśmy boje jak Priam o Troję, to polegliśmy z graniem w multi :/
Cholera próbowaliśmy wszystkiego, Hamachi, forwardowania portów, instalowania wszystkiego od zera, żeby mieć dokładnie to samo, nawet wyłączenia w cholerę firewall u mnie i u Bracha i wszystko zawiodło.

Nie mam pojęcia co robimy nie tak. Wiem na 100%, że gra z innymi ludźmi jest możliwa bo lata temu grałem z ziomkami. Tyle, że wtedy ktoś mi mówił co zrobić, żeby się udało, a teraz ja przyjąłem tę rolę i nie mam już nawet pomysłu, co może być nie tak. Te kilkanaście lat temu zrobiliśmy o jakiś kluczowy krok więcej, co umożliwiło odpalenie multi. And I have no clue what!?

Co ciekawe gdy Brachu hostuje, normalnie widzę założoną przez niego grę na liście dostępnych gier, ale po próbie dołączenia mieli chwilę po czym wywala komunikat, że nie można się połączyć. Gdy ja hostuję, Brachu w ogóle nie widzi mojej gry.

[Obrazek: 3ogLmXO.png]

Jakaś wymiana danych pomiędzy kompami jest bo widać ruch na Hamachi. Do tego gdy Brachu ma ustawione hasło to normalnie pyta mnie o to hasło gdy póbuję  wbić do jego gry. Gdy go nie ustawi gra o nic takiego nie pyta. Zatem mój komp na bank dostaje zapytanie o hasło.

Problem musi chyba być z samą wersją gry, albo z którymś z jej ustawień konfiguracyjnych. Coś jest niekompatybilne. Z tego co pamiętam to Baldur zawsze wymagał, żeby obaj gracze mieli koniecznie takie same ustawienia. Jedna rzecz off i nara. Tyle, że wypróbowaliśmy dosłownie wszystko co nam przyszło do głowy i jestem pewien, że mamy dokładnie taką samą konfigurację...

Jedyne co mi przychodzi na myśl to brak jakiegoś kluczowego fix patcha. Ale gra normalnie śmiga na singlu. Nawet mogę tryb multi z samym sobą bez problemu uruchomić, więc nie wiem czy to aby nie eliminuje tej możliwości z listy podejrzanych?


TL;DR: kapituluję (╯°□°)╯︵ ┻━┻
Odpowiedz
#54
Mocno żałuję, że się nie udało. Jedyny plus to od nowa zrobiłem krasnoluda złodzieja.

Ten przynajmniej zamki otwiera Biggrin
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#55
(26.09.2018, 11:43 UTC)ShinzoSin napisał(a): Ze smutkiem donoszę, że choć toczyliśmy boje jak Priam o Troję, to polegliśmy z graniem w multi :/
Cholera próbowaliśmy wszystkiego, Hamachi, forwardowania portów, instalowania wszystkiego od zera, żeby mieć dokładnie to samo, nawet wyłączenia w cholerę firewall u mnie i u Bracha i wszystko zawiodło.

Nie mam pojęcia co robimy nie tak. Wiem na 100%, że gra z innymi ludźmi jest możliwa bo lata temu grałem z ziomkami. Tyle, że wtedy ktoś mi mówił co zrobić, żeby się udało, a teraz ja przyjąłem tę rolę i nie mam już nawet pomysłu, co może być nie tak. Te kilkanaście lat temu zrobiliśmy o jakiś kluczowy krok więcej, co umożliwiło odpalenie multi. And I have no clue what!?

Co ciekawe gdy Brachu hostuje, normalnie widzę założoną przez niego grę na liście dostępnych gier, ale po próbie dołączenia mieli chwilę po czym wywala komunikat, że nie można się połączyć. Gdy ja hostuję, Brachu w ogóle nie widzi mojej gry.

[Obrazek: 3ogLmXO.png]

Jakaś wymiana danych pomiędzy kompami jest bo widać ruch na Hamachi. Do tego gdy Brachu ma ustawione hasło to normalnie pyta mnie o to hasło gdy póbuję  wbić do jego gry. Gdy go nie ustawi gra o nic takiego nie pyta. Zatem mój komp na bank dostaje zapytanie o hasło.

Problem musi chyba być z samą wersją gry, albo z którymś z jej ustawień konfiguracyjnych. Coś jest niekompatybilne. Z tego co pamiętam to Baldur zawsze wymagał, żeby obaj gracze mieli koniecznie takie same ustawienia. Jedna rzecz off i nara. Tyle, że wypróbowaliśmy dosłownie wszystko co nam przyszło do głowy i jestem pewien, że mamy dokładnie taką samą konfigurację...

Jedyne co mi przychodzi na myśl to brak jakiegoś kluczowego fix patcha. Ale gra normalnie śmiga na singlu. Nawet mogę tryb multi z samym sobą bez problemu uruchomić, więc nie wiem czy to aby nie eliminuje tej możliwości z listy podejrzanych?


TL;DR: kapituluję (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Próbowałeś przesłać mu (albo on Tobie) swój plik konfiguracyjny, tak żeby mieć dokładnie te same pliki?

Tu masz jeszcze coś: https://steamcommunity.com/app/228280/di...271981671/
I tu: https://www.gog.com/forum/baldurs_gate_s...ultiplayer

Tu jest info z 2017, że udało się, ale tylko lokalnie po LAN... https://www.reddit.com/r/baldursgate/com...hard_copy/
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#56
Z tego co wiem BG EE ma działający multi.
W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce tak nie jest.
[Obrazek: 46vvVvg.png]
Odpowiedz
#57
Eureka!
Udało nam się połączyć z Varlusem po blisko 3h instalowania patchy i wybierania opcji!

[Obrazek: B6LvqmC.png]

W dodatku bez Hamachi, tylko po zwykłym IP. Chociaż udało nam się tylko z Varlusem jako hostem. Nie wiedzieć dlaczego moje hostowanie nie działa :/
Drugą rzeczą jaką zrobiliśmy inaczej to instalowanie według turtoriala, który znalazłem tutaj:

http://yetiograch.pl/gry/renowacja-klasy...ate-1-i-2/

Jak się okazuje całkowicie pominęliśmy z Brachem punkt 2... moja wina :/
Do tego użyliśmy patchy, do których linkuje ten turtorial zamiast tych z płytki. Jak się okazuje są o wiele generacji świeższe!
No i oczywiście instalowanie każdego komponentu w ten sam sposób. Czyli wspólne brnięcie przez wiele, wiele, wiele opcji... morze opcji.,, i jeszcze trochę opcji... nie macie pojęcia jak wiele opcji...
Ale udało się! ^^'
Odpowiedz
#58
Ciesze się, że w jakiś sposób pomogłem Biggrin

Ale fakt, instalacja to jakaś mordęga xD
Ten, który powstał...
...nigdy nie umarł.
Odpowiedz
#59
Lista rzeczy zainstalowana z tweaka:

https://imgur.com/a/e2jzyIm
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz
#60
Nie wiem do kiedy ale teraz na GOG można kupić baldury -75%. Całe 9 zł za jedynkę Smile
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości