Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTc Vive - recka z ED
#61
(25.09.2016, 15:26 UTC)Robinus napisał(a): Zainteresowany "chodzeniem po kokpicie" zacząłem szukać jakiegoś filmu.

Zamiast tego znalazłem jednak coś, co może pomóc w problemach z mapą galaktyki (coś Baton chyba kiedyś wspominał, że to jedna z większych bolączek VR w Elite):
Aa tam , myszce tez sie da i nie widze tu specjalnie przewagi kontrolera xbox, kwestia odpowiednich przyzwyczajeń...
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#62
Video 
Przyznam nieskromnie, że już 2 dni po pierwszej grze w ED na goglach sam sobie poradziłem z problemem sterowania mapą galaktyki właśnie z pomocą zwykłego kontrolera (ala Playstation pad - ja używam bezprzewodowego MediaTecha MT1510 http://www.media-tech.eu/produkty/kontro...ier/MT1510 , który przy okazji mogę całkowicie polecić). Pomijając tylko kwestię wpisywania wyszukiwanego systemu na ślepo (jak piszesz bezwzrokowo to nie ma problemu), to aktualnie nie mam żadnego problemu z manewrowaniem mapą.
Wystarczy dobrze przypisać sterowanie w opcjach kontroli i nieważne czy na HOTASie czy na padzie, sterowanie przestaje być jakimkolwiek problemem i staje się intuicyjne po kilku użyciach.

(25.09.2016, 15:26 UTC)Robinus napisał(a): Zainteresowany "chodzeniem po kokpicie" zacząłem szukać jakiegoś filmu.

Nagrałem specjalnie dla Ciebie Smile (Zapewniam, że w goglach wygląda to duuuuużo lepiej. Nie ma tego efektu wstrząsów bo operujesz że tak to nazwę stabilizacją gałek ocznych Smile Wszystko jest płynne i wyraźne.)

EDIT: Dodałem do nagrania redukcję wstrząsów, tak więc krawędzie ekranu trochę wariują. Wink



[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
#63
zapodaje fotke menu z Vive ( SS. 2.2 + 0.65 in game)
http://www.tinypic.pl/l2ew31bn51by
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#64
A tu to samo tyle że z SS2.0/0.65 oraz High/Ultra settings. Smile
BTW: Yata, jak włączyłeś frames metter na dole? Jest widoczny w goglach czy tylko na monitorze?
[Obrazek: MenuVR.png]
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
#65
(25.09.2016, 21:25 UTC)Adix napisał(a): A tu to samo tyle że z SS2.0/0.65 oraz High/Ultra settings. Smile
BTW: Yata, jak włączyłeś frames metter na dole? Jest widoczny w goglach czy tylko na monitorze?

"Ctrl+F" działa tylko na monitorze ( podgladam przez przegorde nosowa) jak FPSy siadaja to zmienia kolor na czerwony

w googlach mozna podobno FPSy podgadac poprzez MSI Afterburner - nie testowalem bo uzywam softu OC ThundeMaster od Palita
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#66
(25.09.2016, 17:05 UTC)Adix napisał(a):
(25.09.2016, 15:26 UTC)........Robinus napisał(a): Zainteresowany "chodzeniem po kokpicie" zacząłem szukać jakiegoś filmu.

Nagrałem specjalnie dla Ciebie Smile (Zapewniam, że w goglach wygląda to duuuuużo lepiej. Nie ma tego efektu wstrząsów bo operujesz że tak to nazwę stabilizacją gałek ocznych Smile Wszystko jest płynne i wyraźne.)

EDIT: Dodałem do nagrania redukcję wstrząsów, tak więc krawędzie ekranu trochę wariują. Wink





Dzięki!

Ależ wrażenie to robi jak się siedzi tyle czasu do fotela przykuty!

Super filmik! I Python ładny! Smile
Odpowiedz
#67
Gdyby ktoś był zainteresowany krótką recenzją zamienników gąbek VR Cover 6mm to zapraszam do tematu: http://thewingedhussars.com/showthread.php?tid=1880
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
#68
wklejam interesujaca notke utworzoną przez FDEV support

https://www.reddit.com/r/EliteDanger...882jt6#d882jt6

"Hi Zeepal and the rest of you lovely people,I wanted to reply to this earlier but unfortunately didn't have anything concrete to show as some of these things are still in testing. Rule number one, don't promise anything unless you're absolutely sure.
I would still like to mention that there are some minor quality of life improvements coming for the Vive that will allow you to get better image quality and slightly improved performance when using various supersampling configurations in SteamVR/ED. These should specifically help the Vive's image quality and framerate consistency though they'll probably have some coincidental improvements for the Rift too as the ED side of VR is very closely linked despite what the graphical difference suggests.
We also get to remove some need to go into config files which is nice. I'll see if I can get more confirmation and post a little update about these short-term improvements on the forums soon.
CMDR Vanguard"
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#69
zapraszem tez do zapoznania sie z nowym poradnikiem Smile

http://thewingedhussars.com/showthread.p...1#pid39791
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#70
(30.09.2016, 19:54 UTC)Yata_PL napisał(a): wklejam interesujaca notke utworzoną przez FDEV support

https://www.reddit.com/r/EliteDanger...882jt6#d882jt6

"Hi Zeepal and the rest of you lovely people,I wanted to reply to this earlier but unfortunately didn't have anything concrete to show as some of these things are still in testing. Rule number one, don't promise anything unless you're absolutely sure.
I would still like to mention that there are some minor quality of life improvements coming for the Vive that will allow you to get better image quality and slightly improved performance when using various supersampling configurations in SteamVR/ED. These should specifically help the Vive's image quality and framerate consistency though they'll probably have some coincidental improvements for the Rift too as the ED side of VR is very closely linked despite what the graphical difference suggests.
We also get to remove some need to go into config files which is nice. I'll see if I can get more confirmation and post a little update about these short-term improvements on the forums soon.
CMDR Vanguard"

Link mi nie działa... chyba źle wkleiłeś.

Jeśli chodzi o odzew od Vanguarda to czekam z niecierpliwością na rezultaty. Mam nadzieję, że wyrobią się z tym w którejś z następnych bet bo już wystarczająco długo czekamy na jakieś konkrety. Zastanawia mnie także czy poprawią jakość niezależnie od steamowego supersamplingu. Wtedy używając go nadal można by było uzyskać jeszcze lepsze efekty. No ale poczekamy - zobaczymy. Smile
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,701 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  [PORADNIK] video poradnik w ED Piotr1502PL 1 4,540 18.04.2019, 14:48 UTC
Ostatni post: Zir4n
Lightbulb Jak uzyskac ~30% FPS w Vive bez zakupu Titan X :) Yata_PL 57 67,952 30.03.2017, 10:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości