The Winged Hussars - społeczność graczy. Informacje podstawowe.
#1
Information 
::THE WINGED HUSSARS - SPOŁECZNOŚĆ GRACZY


The Winged Hussars to społeczność zrzeszająca polskich pilotów w Elite: Dangerous i kilku innych grach. W Elite posiadamy Squadron na każdej dostępnej platformie: PCPS4 oraz XBOX. Politycznie w grze reprezentuje nas niezależna, kooperatywna frakcja NPC - zapraszamy do przeczytania opisu systemu HR 8444 na mapie galaktyki.


Jako frakcja mamy do osiągnięcia określone cele. Nasza działalność skupia się wokół progresywnej ekspansji terytorialnej do systemów o określonej specyfikacji i przejmowania nad nimi kontroli. Celem Skrzydlatej Husarii może być baza w asteroidzie, system z gwiazdą neutronową, dobrymi trasami pod wyścigi, określoną instalacją orbitalną czy z bazą Inżyniera. Pomocą w osiąganiu tych celów służy autorska aplikacja webowa i połączony z grą system zautomatyzowanych zadań (API), kreowanych dynamicznie w zależności od sytuacji w każdym z kilkudziesięciu kontrolowanych systemów. 

Oprócz tego często organizowane są wydarzenia, akcje i konkursy różnego typu - od konwojów handlowych, wyścigów w kosmosie i na planetach, przez ekspedycje odkrywcze w głębokim kosmosie, po walkę z Thargoidami, badanie obcych cywilizacji i poszukiwania mitycznej Raxxli. Odbywają się też regularne treningi PVP, mecze na arenach CQC, wspólne latanie w Community Goals i Interstellar Initatives czy akcje górnicze i pirackie. Wydarzenia te otwarte są dla każdego członka naszej frakcji. 

Fundamentalną częścią naszej społeczności są też Skrzydła Specjalne, czyli elitarne oddziały Skrzydlatej Husarii, które skupiają swoje działania na konkretnych aspektach galaktycznego życia, organizując husarskie aktywności w grze i poza nią. Członkowie Skrzydeł mają dostęp do zamkniętych biur na forum i Discordzie, gdzie planują swoje działania i operacje.

Dodatkowo w jednym z wyznaczonych systemów odbywa się zabawa w duchu role-play i zgodnie z wyznaczonymi przez Mistrza DYodę zasadami. 

W zamian za możliwość uczestnictwa w opisanym wyżej życiu grupy oraz dostęp do pozostałych rzeczy, takich jak np. husarski Newsletter, od naszych członków wymagamy:

 • Gotowości do regularnego odwiedzania forum w celu czytania informacji dotyczących funkcjonowania husarskiej społeczności i nowości dotyczących naszych działań w grze.
 • Pomocy frakcji w sytuacjach kryzysowych - w miarę możliwości.
 • Stosowania się do wytycznych dotyczących działalności w grze, tak aby nie szkodzić frakcji. Może to być np. zakaz działań w niektórych systemach czy prośba o pomoc naszym sojusznikom.


Pomimo tego, że nie wahamy się podejmować zmasowanych działań zbrojnych jeżeli wymaga tego sytuacja, jesteśmy przyjaźnie nastawioną frakcją i staramy się utrzymywać dobre relacje dyplomatyczne z innymi frakcjami graczy. Zamiast konfliktów preferujemy projekty takie, jak np. dawna Koalicja Graniczna, którą TWH założyło wraz z kilkoma sojuszniczymi frakcjami czy kolonizacja odległych rejonów galaktyki

W życie galaktycznej społeczności angażujemy się nieustannie od 2015 roku, a nasza grupa jest rozpoznawalną marką w świecie Elite Dangerous. Husarska społeczność jest otwarta dla każdego - dołącz więc do ponad 300 pilotów latających pod husarską banderą i twórz z nami historię galaktyki!
::ŻELAZNA ZASADA WOLNOŚCI WYBORU


Podstawową zasadą, którą kieruje się nasza grupa, jest brak przymusu. Większość członków husarskiej społeczności to ludzie dorośli - wszyscy mamy pracę, rodzinę i swoje sprawy do załatwienia. Dowództwo frakcji doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w Skrzydlatej Husarii nie ma przymusu grania określonej liczby godzin w tygodniu czy w miesiącu. Gry są po to, aby sprawiać przyjemność i być zabawą, a nie drugą pracą - i my w miarę możliwości staramy się tej przyjemności nikomu nie ograniczać. Nasza aplikacja webowa pozwala też na wzięcie "urlopu", jeżeli robimy sobie dłuższą przerwę od Elite. 

To samo dotyczy stylu gry i tego, co w niej robimy. Żadne z zadań i akcji, które organizujemy nie są obowiązkowe, a podstawowym celem grupy jest zjednoczenie polskiej społeczności. W związku z tym pozwalamy na dowolny styl gry. Niezależnie od tego, czy jesteś handlowcem, piratem, mordercą czy górnikiem, niezależnie od tego czy wspierasz Imperium, Sojusz czy Federację - dopóki nie działasz na szkodę społeczności i frakcji, czy to przez swoje działania w grze, czy zachowanie poza nią (np. na forum, w mediach społecznościowych etc.), masz wolną rękę jeśli chodzi o grę. 

To oczywiście nie znaczy, że nasza społeczność nie kieruje się określonymi zasadami. Obowiązują Regulamin Frakcji oraz pewne ograniczenia, które służą spełnianiu podstawowych założeń grupy lub są wprowadzane ze względu na sytuację polityczno-dyplomatyczną.
::PODZIAŁ TERYTORIALNY, SYSTEM ZADAŃ I REPUTACJI FRAKCYJNEJ


Skrzydlata Husaria kontroluje jedno z największych terytoriów w całej zamieszkałej przestrzeni. Pod naszą jurysdykcją znajduje się kilkadziesiąt systemów gwiezdnych, a rozwój terytorialny jest głównym trzonem działalności frakcji. Poszerzanie naszej strefy wpływów jest planowane przez Rotmistrzów. Terytorium TWH podzielone jest z kolei na Marchie, którymi zarządzają Margrabiowie. 

W naszej frakcji funkcjonuje specjalny wewnętrzny system reputacji, który połączony jest z autorską aplikacją webową BiGoS Manager i zautomatyzowanym systemem zadań. Zadania te są kreowane przez Rotmistrzów, Margrabiów oraz Dowództwo frakcji, a ich celem jest kontrolowanie ekspansji terytorialnej, przejmowanie władzy w kolejnych systemach oraz utrzymywanie porządku i określonego poziomu wpływów politycznych Skrzydlatej Husarii w Marchiach. Wszyscy członkowie TWH mają możliwość zaangażować się w te działania i aktywnie wspierać frakcję przez wykonywanie wspomnianych zadań. 

Ich wykonywanie powoduje zdobywanie kolejnych poziomów reputacji, co z kolei przekłada się na określone przywileje i bonusy, jak np. głosowanie w ważnych dla frakcji decyzjach, możliwość wygrywania unikatowych nagród w konkursach czy losowaniach drobnych upominków w postaci malowań na statki, gier itp. 

Wszystko to odbywa się przy pomocy autorskiego pluginu do aplikacji EDMC, zwanego Wtyczką, która automatycznie pobiera określone informacje z logów gry, zalicza zadania i śledzi ich postęp oraz daje dostęp do prywatnego husarskiego profilu (konta), gdzie znajdują się informacje o naszym pilocie, wyszukiwarka najbliższych lokacji w grze (np. RES, IFC itp.).

System ten ma za zadanie nagradzać pilotów działających dla husarskiej sprawy, jednocześnie nie karząc tych, którzy chcą być członkami frakcji, ale z jakiegoś powodu nie angażują się w jej działania. Doskonale współgra to ze wspomnianą wcześniej zasadą wolności wyboru: nikogo nie zmuszamy do grania czy działań dla naszej grupy, ale piloci biorący aktywny udział w życiu i działaniach naszej społeczności są za to nagradzani.

Prezentację BiGoS Managera i Wtyczki znajdziecie w poniższym spoilerze:

::ROLE PLAYING I HUSARZE


Elite jest świetną platformą do tego typu zabawy. Przez brak ograniczeń w sposobach rozgrywki daje ona ogromne możliwości! Mamy do dyspozycji skomplikowaną symulację galaktyki, z polityką, ekonomią i walką o władzę. Taka ogromna piaskownica, w której możemy się bawić. Dostaliśmy piasek i zabawki, a teraz do nas należy, aby zacząć budować zamki z piasku i wymyślać historie o rycerzach, smokach i uwięzionych w wieży księżniczkach... Zaraz, to nie ta bajka! Ale wiecie, o co chodzi.

Przy odrobinie zaangażowania i dobrej woli można samemu stworzyć sobie podkład do świetnej zabawy. To jak rozwiniemy naszą frakcję nie wynika z suchej kalkulacji i chęci zarobienia jak największej ilości kasy w jak najszybszym czasie, bo moim zdaniem nie o to chodzi w Elite, ale z pragnienia dobrej zabawy i poczucia się przez chwilę jak prawdziwy pilot statku kosmicznego, który żyje w XXXIV wieku i należy do niezależnego zgrupowania Commanderów, mających za przodków wspaniały naród pochodzący ze starożytnej Polski.

Nasza frakcja  ma swoją historię i lore, spisywane na bieżąco i bazowane na naszych działaniach i osiągnięciach. Cała oficjalna komunikacja w grupie (wytyczne, informacje, newsletter, odezwy do Husarzy) jest utrzymana w duchu role playing i IC (in-character), czyli z punktu widzenia postaci w grze, a nie gracza przed monitorem. 

W naszej grupie kładziemy duży nacisk na ten aspekt, ale nikogo nie zmuszamy do gry w takim stylu. Jeśli jednak lubisz wczuwać się w grę i grasz w duchu role play, na pewno poczujesz się u nas jak w domu. Jeśli nie masz pojęcia, co to jest... dołącz do nas, aby się dowiedzieć!

Dodatkowo Skrzydło Specjalne Zawisza organizuje role-playową zabawę w jednym z husarskich systemów, gdzie obowiązują specjalne zasady gry. W ramach tej zabawy można podjąć działania dla kilku opisanych szczegółowo przez Zawiszę organizacji. 

Nasze podejście do gry doskonale obrazuje film jubileuszowy, stworzony przez Cmdra Anukusa na nasze pierwsze urodziny:
::NASZE OSIĄGNIĘCIA


Przez spore zaangażowanie naszej grupy w grę i oddanie husarskiej sprawie, mamy na swoim koncie sporo osiągnięć, z których jesteśmy dumni. Do najważniejszych należą:
 • Wprowadzenie do gry polskiej frakcji The Winged Hussars, wraz z odpowiednim jej opisem na mapie galaktyki (system HR 8444)
 • Współpraca z producentem gry - Frontier Developments, dzięki zaangażowaniu całej grupy w życie gry.
 • Kontrola jednego z największych terytoriów spośród wszystkich frakcji kontrolowanych przez graczy - pod husarską jurysdykcją w chwili pisania tych słów znajduje się ponad 70 systemów gwiezdnych.
 • Udział w Galaktycznej Lidze PVP
 • Udział w oficjalnych igrzyskach Rise To Power, których celem było wprowadzenie  do gry pierwszego Powersa stworzonego przez graczy
 • Podziękowania dla Skrzydlatej Husarii od developera gry w oficjalnym art-booku Elite Dangerous
 • Opisanie naszej frakcji w oficjalniej powieści Elite: Dangerous, "Premonition", autorstwa Drew Wagara
 • Oficjalne wsparcie Children of Raxxla podczas największego publicznego eventu w Elite - ochrony Cmdr Salome, w którym brało udział ponad 2000 Cmdrów z całej galaktyki
 • Zaproszenie dla lidera grupy TWH do wizyty w biurze Frontier Developments, wraz z innymi członkami społeczności Elite, jak Obsidian Ant czy lider The Hutton Orbital Truckers. Zaproszenie było wysłane do "filarów społeczności Elite Dangerous", co pokazuje, że developer docenia wkład The Winged Hussars w społeczność gry.
 • Rozpoczęcie współpracy i partnerstwa z producentem sprzętu gamingowego, firmą Thrustmaster.
 • Zdobycie 5 trofeów w Squadron Leaderboards w pierwszym w historii gry Sezonie tych rankingów! Żadnej innej frakcji nie udał się taki wyczyn. TWH zdobyła: PC - złoto w Political, złoto w Combat ; PS4 - złoto w Political, srebro w CQC ; XBOX - brąz w Political.::FORUM I DISCORD


Husarskie forum dzieli się na 3 części - publiczną, przeznaczoną dla wszystkich odwiedzających nasze forum, część dla zarejestrowanych użytkowników oraz strefę husarską, przeznaczoną tylko dla członków frakcji The Winged Hussars. 

Większość działów forum (włączając w to husarską Bibliotekę, gdzie znajdziecie ponad 140 poradników do Elite Dangerous) można przeglądać bez wymogu rejestracji konta. Zarejestrowani użytkownicy oprócz możliwości odpisywania na posty, zyskują też dostęp do pozostałych działów, niedostępnych dla gości. Członkowie Skrzydlatej Husarii mają pełny dostęp do forum, w zależności od frakcyjnej rangi. 

Mamy też swój serwer Discord, który możecie odwiedzić klikając TUTAJ - zapraszamy serdecznie! Smile 
[Obrazek: ExI1z55.png]
#2
Aktualizacja 13/07/2017
#3
Aktualizacja 15/09/2017
#4
Aktualizacja 10/10/2017
#5
Aktualizacja 10/11/2017
#6
Aktualizacja 16/12/2017.
#7
Aktualizacja 02/03/2018.
#8
Aktualizacja 04/10/2018
#9
Aktualizacja 07/02/2019

::NASZE OSIĄGNIĘCIA
 • Zdobycie 5 trofeów w Squadron Leaderboards w pierwszym w historii gry Sezonie tych rankingów! Żadnej innej frakcji nie udał się taki wyczyn. TWH zdobyła: PC - złoto w Political, złoto w Combat ; PS4 - złoto w Political, srebro w CQC ; XBOX - brąz w Political.
#10
Aktualizacja 06/03.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information The Winged Hussars - Oś Czasu Mathias Shallowgrave 8 19,467 12.11.2019, 13:55 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
Information Informacje o frakcji w grze Mathias Shallowgrave 0 11,258 12.05.2016, 22:48 UTC
Ostatni post: Mathias ShallowgraveUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości