Czym jest grupa The Winged Hussars?
#1
Information 
::CZYM JEST GRUPA THE WINGED HUSSARS?


The Winged Hussars to grupa zrzeszająca polskich pilotów w Elite: Dangerous. Mamy również swoją własną frakcję w grze - zapraszamy do przeczytania opisu systemu HR 8444 na mapie galaktyki.

Jako grupa mamy określone cele, do których osiągnięcia służą zadania kreowane bezpośrednio pod naszą grupę i dostępne tylko dla jej członków. Często organizowane są wydarzenia, akcje i konkursy różnego typu, od konwojów handlowych, przez ekspedycje odkrywcze, po kręcenie reżyserowanych filmów z Elite. Odbywają się również regularne treningi PVP, mecze CQC, mecze w galaktycznej Lidze PVP, wspólne latanie w Community Goals czy akcje górnicze oraz pirackie, w których każdy członek grupy może wziąć udział. 

Częścią grupy są również Skrzydła Specjalne. Są to elitarne oddziały Skrzydlatej Husarii, które zostały powołane do spełniania konkretnych celów w grupie dla jej lepszego funkcjonowania. Poszczególne Skrzydła mają dostęp do zamkniętych działów i kanałów na forum i Discordzie, gdzie planują swoje działania i operacje. 

W zamian za możliwość uczestnictwa w życiu grupy i dostęp do pozostałych rzeczy (regularny Newsletter, grupowe wydarzenia i konkursy z nagrodami, customowy system zadań frakcyjnych, wspólnie granie, dążenie do określonych celów frakcyjnych) wymagamy gotowości do regularnego odwiedzania forum w celu czytania informacji i nowości dotyczących naszej grupy, pomocy naszej frakcji w sytuacjach kryzysowych - w miarę możliwości, stosowania się do wytycznych dotyczących aktywności w grze, tak aby nie szkodzić frakcji. Może to być np. zakaz działań w niektórych systemach, zakaz działania dla danej Potęgi w Powerplay czy prośba o pomoc naszym sojusznikom.

Jesteśmy przyjaźnie nastawioną frakcją i nie dążymy do konfliktów bez powodu. Staramy się utrzymywać dobre relacje dyplomatyczne z innymi frakcjami kierowanymi przez graczy i jesteśmy jedną z 3 frakcji, które założyły Koalicję Graniczną. Mocno angażujemy się w życie galaktycznej społeczności, a nasza grupa jest rozpoznawalną marką w świecie Elite. 

Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w naszą społeczność. Dołącz do ponad 200 pilotów latających pod husarską banderą i twórz z nami historię galaktyki!
::ŻELAZNA ZASADA WOLNOŚCI WYBORU


Główną zasadą, którą kieruje się nasza grupa, jest wolność wyboru i brak przymusu. Większość naszych członków to ludzie dorośli i dojrzali, wszyscy mamy pracę, rodzinę i swoje sprawy w realnym życiu i dowództwo frakcji doskonale zdaje sobie z tego sprawę. 

W związku z tym nie ma przymusu grania określonej liczby godzin w tygodniu czy w miesiącu, uważamy bowiem, że gry są po to, aby sprawiać przyjemność, zamiast być drugą pracą.

To samo tyczy się stylu gry i tego co w niej robimy. Żadne z zadań i akcji, które organizujemy nie są obowiązkowe - podstawowym celem grupy jest zjednoczenie polskej społeczności pod husarską banderą, więc pozwalamy na dowolny styl gry. Niezależnie od tego, czy jesteś handlowcem, piratem, mordercą czy górnikiem, niezależnie od tego czy wspierasz Imperium, Sojusz czy Federację - dopóki nie działasz na szkodę grupy, czy to przez swoje działania w grze, czy zachowanie poza nią (np. na forum, w mediach społecznościowych etc.), masz wolną rękę jeśli chodzi o grę. 

Oczywiście przynależność do każdej społeczności wiąże się z pójściem na kompromisy, więc są pewne ograniczenia, które mają służyć podstawowym założeniom grupy lub są wprowadzane ze względu na sytuację polityczno-dyplomatyczną, ale generalnie jesteśmy zdania, że gra ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem i w miarę możliwości staramy się nikomu nie ograniczać tej przyjemności.
::PODZIAŁ TERYTORIALNY, SYSTEM ZADAŃ I REPUTACJI FRAKCYJNEJ


Skrzydlata Husaria kontroluje jedno z największych terytoriów w całej zamieszkałej przestrzeni. Pod naszą jurysdykcją znajduje się kilkadziesiąt systemów gwiezdnych, a rozwój terytorialny jest głównym trzonem działalności frakcji. Poszerzanie naszej strefy wpływów jest planowane przez Rotmistrzów. Terytorium TWH podzielone jest z kolei na Marchie, którymi zarządzają Margrabiowie. 

W naszej frakcji funkcjonuje specjalny wewnętrzny system reputacji, który połączony jest z customowym systemem zadań. Zadania te kreowane są przez Rotmistrzów, Margrabiów oraz dowództwo frakcji, a ich zadaniem jest kontrolowana ekspansja, przejmowanie władzy w kolejnych systemach oraz utrzymywanie porządku i określonego poziomu wpływów w Marchiach. Wszyscy członkowie frakcji mają możliwość zaangażować się w te działania i aktywnie wspierać rozwój Skrzydlatej Husarii przez wykonywanie wspomnianych zadań. Działanie te powodują zdobywanie kolejnych poziomów reputacji, co z kolei przekłada się na określone przywileje i bonusy, jak np. możliwość wygrywania nagród w konkursach, głosowanie w ważnych dla frakcji decyzjach, możliwość dołączenia do Szwadronu w grze itp.

Wszystko to odbywa się przy pomocy specjalnego pluginu, zwanego Wtyczką, która automatycznie pobiera określone informacje z logów gry, zalicza zadania i śledzi ich postęp oraz daje dostęp do prywatnego husarskiego profilu (konta), gdzie znajdują się informacje o naszym pilocie, wyszukiwarka najbliższych lokacji w grze (np. RES, IFC itp.).

System ten ma za zadanie nagradzanie tych pilotów, którzy aktywnie działają dla husarskiej sprawy - jednocześnie nie karząc tych, którzy chcą być członkami frakcji, ale z jakiegoś powodu nie chcą się dla niej udzielać. Doskonale współgra to ze wspomnianą wyżej zasadą wolności wyboru. Nikogo nie zmuszamy do grania czy działań dla naszej grupy, ale piloci, którzy aktywnie angażują się w życie i działania naszej społeczności, są za to nagradzani.

Prezentację systemu znajdziecie w poniższym spoilerze:

::ROLE PLAYING I HUSARZE


Elite jest świetną platformą do tego typu zabawy. Przez brak ograniczeń w sposobach rozgrywki daje ona ogromne możliwości! Mamy do dyspozycji skomplikowaną symulację galaktyki, z polityką, ekonomią i walką o władzę. Taka ogromna piaskownica, w której możemy się bawić. Dostaliśmy piasek i zabawki, a teraz do nas należy, aby zacząć budować zamki z piasku i wymyślać historie o rycerzach, smokach i uwięzionych w wieży księżniczkach... Zaraz, to nie ta bajka! Ale wiecie, o co chodzi.

Przy odrobinie zaangażowania i dobrej woli można samemu stworzyć sobie podkład do świetnej zabawy. To jak rozwiniemy naszą frakcję nie wynika z suchej kalkulacji i chęci zarobienia jak największej ilości kasy w jak najszybszym czasie, bo moim zdaniem nie o to chodzi w Elite, ale z pragnienia dobrej zabawy i poczucia się przez chwilę jak prawdziwy pilot statku kosmicznego, który żyje w XXXIV wieku i należy do niezależnego zgrupowania Commanderów, mających za przodków wspaniały naród pochodzący ze starożytnej Polski.

Nasza frakcja  ma swoją historię i lore, spisywane na bieżąco i bazowane na naszych działaniach i osiągnięciach. Cała oficjalna komunikacja w grupie (wytyczne, informacje, newsletter, odezwy do Husarzy) jest utrzymana w duchu role playing i IC (in-character), czyli z punktu widzenia postaci w grze, a nie gracza przed monitorem. 

W naszej grupie kładziemy duży nacisk na ten aspekt, ale nikogo nie zmuszamy do gry w takim stylu. Jeśli jednak lubisz wczuwać się w grę i grasz w duchu role play, na pewno poczujesz się u nas jak w domu. Jeśli nie masz pojęcia, co to jest... dołącz do nas, aby się dowiedzieć!

Nasze podejście do gry doskonale obrazuje film jubileuszowy, stworzony przez Cmdra Anukusa na nasze pierwsze urodziny:
::NASZE OSIĄGNIĘCIA


Przez spore zaangażowanie naszej grupy w grę i oddanie husarskiej sprawie, mamy na swoim koncie sporo osiągnięć, z których jesteśmy dumni. Do najważniejszych należą:
 • Wprowadzenie do gry polskiej frakcji The Winged Hussars, wraz z odpowiednim jej opisem na mapie galaktyki (system HR 8444)
 • Bliska współpraca z producentem gry - Frontier Developments, dzięki zaangażowaniu całej grupy w życie gry.
 • W chwili pisania tych słów - kontrola największej ilości systemów spośród wszystkich frakcji kontrolowanych przez graczy - pod husarską jurysdykcją w chwili obecnej znajduje się ponad 30 systemów gwiezdnych.
 • Udział w Galaktycznej Lidze PVP
 • Udział w oficjalnych igrzyskach Rise To Power, których celem było wprowadzenie  do gry pierwszego Powersa stworzonego przez graczy
 • Podziękowania dla Skrzydlatej Husarii od developera gry w oficjalnym art booku Elite Dangerous
 • Opisanie naszej frakcji w oficjalniej powieści Elite: Dangerous, "Premonition", autorstwa Drew Wagara
 • Oficjalne wsparcie Children of Raxxla podczas największego publicznego eventu w Elite - ochrony Cmdr Salome, w którym brało udział ponad 2000 Cmdrów z całej galaktyki
 • Zaproszenie dla lidera grupy TWH do wizyty w biurze Frontier Developments, wraz z innymi członkami społeczności Elite, jak Obsidian Ant czy lider The Hutton Orbital Truckers. Zaproszenie było wysłane do "filarów społeczności Elite Danerous", co pokazuje, że developer docenia wkład The Winged Hussars w społeczność gry.
 • Rozpoczęcie współpracy i partnerstwa z producentem sprzętu gamingowego, firmą Thrustmaster.
 • Zdobycie 5 trofeów w Squadron Leaderboards w pierwszym w historii gry Sezonie tych rankingów! Żadnej innej frakcji nie udał się taki wyczyn. TWH zdobyła: PC - złoto w Political, złoto w Combat ; PS4 - złoto w Political, srebro w CQC ; XBOX - brąz w Political.::NASZE FORUM


Forum dzieli się na 2 części - część publiczną, przeznaczoną dla całej polskiej społeczności Elite Dangerous oraz część zamkniętą, przeznaczoną tylko dla członków grupy The Winged Hussars. 

Jeśli nie jesteś członkiem grupy TWH, jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do publicznej części forum, przeznaczonej dla całej polskiej społeczności. Znajdziesz tutaj poradniki oraz działy tematyczne do dyskusji na różne tematy związane z aspektami gry w Elite: Dangerous.

Ponieważ staramy się być tak pomocni i otwarci, jak to tylko możliwe - większość działów z publicznego forum (włączając w to Bibliotekę, gdzie znajdziecie ponad 130 różnych poradników do Elite) można przeglądać bez wymogu rejestracji konta. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mają jednak możliwość pisania postów oraz przeglądania wszystkich publicznych działów forum.
#2
Aktualizacja 13/07/2017
#3
Aktualizacja 15/09/2017
#4
Aktualizacja 10/10/2017
#5
Aktualizacja 10/11/2017
#6
Aktualizacja 16/12/2017.
#7
Aktualizacja 02/03/2018.
#8
Aktualizacja 04/10/2018
#9
Aktualizacja 07/02/2019

::NASZE OSIĄGNIĘCIA
 • Zdobycie 5 trofeów w Squadron Leaderboards w pierwszym w historii gry Sezonie tych rankingów! Żadnej innej frakcji nie udał się taki wyczyn. TWH zdobyła: PC - złoto w Political, złoto w Combat ; PS4 - złoto w Political, srebro w CQC ; XBOX - brąz w Political.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information The Winged Hussars - Oś Czasu Mathias Shallowgrave 6 12,098 04.02.2019, 01:19 UTC
Ostatni post: Mathias ShallowgraveUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości