Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Tuning graficzny poprzez modyfikację .xml
#21
http://www.universetoday.com/73757/hubbl...na-nebula/#
Odpowiedz
#22
Czy napisałem gdzieś, że to jest photorealism mod? Tongue
To tylko zwiększa rozmiar tekstur a sama gra nijak ma się do symulowania prawdziwego wyglądu galaktyki.
Jak ktoś chce się napawać widokami bliskimi realizmu to pozostaje mu tylko Space Engine:

[Obrazek: B7nXqMI.png]
[Obrazek: qjoDoxH.jpg]
[Obrazek: NiGUiHm.jpg]
Odpowiedz
#23
(09.08.2016, 12:25 UTC)Vermill napisał(a):
(09.08.2016, 12:23 UTC)Quarion napisał(a):
(09.08.2016, 12:13 UTC)Vermill napisał(a): "Piękne, nieprawdaż?"
Dla mnie to wygląda jak rzygi, co trochę psuje klimat. Ale co kto lubi. Biggrin

A widzisz, ja mam odwrotnie Biggrin Mi to przypomina zdjęcia NASA. Wreszcie nie jest to rozmazany po tle bełt bez wyrazu i charakteru Tongue a nareszcie coś co przypomina fotki z Hubble'a  Smile

Możesz zapodać linka, chętnie obejrzę skoro tak to wygląda.

Znalazłem taką fotę, ale nijak się to ma do tego brązowego guano Biggrin

No jeśli Tobie te fotki nie przypominają bardziej Elitki po tuningu tylko to co było to nie wiem co dla Ciebie będzie podobne Tongue. Ale proszę Smile.

[Obrazek: Centaurus-HST-ESO-LL.jpg]

Mamy i "brązowe guano" (czyt. nasza Galaktyka):

[Obrazek: gcwide_eder_2000.jpg]

[Obrazek: M83-HST-GendlerLL.jpg]

I jeszcze jedno "brązowe guano" Tongue (czyt. inne ujęcie naszej Galaktyki):

[Obrazek: MWCenterM.jpg]

No ale nie będę Cię przekonywał Smile. Przecież nie musisz wprowadzać zmian Biggrin. Dla mnie gra zyskała na klimacie i to tysiąckrotnie, no ale to moje skromne zdanie i odczucia z gry Smile.

No i jeszcze jedno "brązowe guano" w dużej rozdzielczości Wink

Proponuję zapuścić sobie od razu linka Wink https://www.asiaa.sinica.edu.tw/~whwang/...median.jpg

[Obrazek: MilkyWay_median.jpg]
Odpowiedz
#24
Już dobrze, dobrze nie bierzcie mnie tak na poważnie. Po prostu to pierwsze zdjęcie mi się tak skojarzyło Biggrin Fajne fotki.
Odpowiedz
#25
Co do guano, zauważmy, że (przynajmniej u mnie) defaultowa wartość wynosiła 0.
To znaczy, że guano w ogóle nie było widoczne. Dla mnie 0.7 też było za mocne. Dałem sobie 0.1.

Na samym początku nie miałem problemów. Jednak wczoraj 2 razy przy hyperjumpie miałem hard reset kompa.
Odpowiedz
#26
Doleciałem w okolice H&S i wrzuciłem pliczek .xml, Wow! Biggrin

[Obrazek: jqHrcec.jpg]
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#27
Czekam niecierpliwie na zdjęcia z bliska i z wnętrza Biggrin
Odpowiedz
#28
(14.08.2016, 13:15 UTC)GieNkoV napisał(a): Czekam niecierpliwie na zdjęcia z bliska i z wnętrza Biggrin

Jeśli idzie o to niebieskie, to mgławica planetarna niestety nie można do niej wlecieć. Co się tyczy H&S to wracając zahaczę i zrobię parę fotek.
Co mnie niestety denerwuje w tej modyfikacji i o czym pisałeś, to te crashe Elitki co parę, paręnaście skoków Sad Da radę zidentyfikować który to zmieniany parametr może za to odpowiadać?
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#29
Podejrzewam że renderowanie wszystkiego w 4096px, a możliwe że ilość renderowanych mgławic. Ale stawiam na to 4096, spróbuj zmniejszyć na 2048 z powrotem.
Odpowiedz
#30
(14.08.2016, 19:39 UTC)GieNkoV napisał(a): Podejrzewam że renderowanie wszystkiego w 4096px, a możliwe że ilość renderowanych mgławic. Ale stawiam na to 4096, spróbuj zmniejszyć na 2048 z powrotem.

Zmiana na 2048 chyba pomogła. Myślisz, że może to mieć związek z tym, że mam kartę graficzną z 2GB ramu?
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] [3.0] Zalecane modyfikacje i efekty od inżynierów Calvarian 51 89,262 26.03.2021, 17:17 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov
  Katalogi instalcji i konfiguracji Elite - technikalia, modyfikacje plików Mathias Shallowgrave 3 9,030 28.11.2017, 19:30 UTC
Ostatni post: LeWaR
Information [PORADNIK] Katalogi instalcji i konfiguracji Elite - technikalia, modyfikacje plików Mathias Shallowgrave 16 51,431 05.11.2017, 18:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości