Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Ranga w imperium - bez Horizon, minimum re-logowania
#1
[Obrazek: It9rYh2.png]

Alternatywna droga kariery w Imperium.




Elite Dangerous to gra o lataniu i wydaje mi się, że dzięki temu tak ją lubimy. Nie rozumiem więc, dlaczego wielu z nas kisi się w stacji i psioczy na Frontiera, że stworzył nam taki słaby system nabijania rang? Twórcy zaimplementowali do gry wiele misji i nie wiedzieć czemu mało kto zwraca na nie uwagę.

Dla kogo jest ten poradnik?

Jeżeli masz dość siedzenia na stacji i nienawidzisz odświeżania tablicy ogłoszeń aby dostać kilka misji naziemnych, które dadzą Ci ochłapy w postaci zaledwie paru % na pasku postępu. Jeżeli czujesz, że mógłbyś lepiej spożytkować swój czas. Jeżeli nie masz dodatku Horizon.

Czy mi się to będzie opłacało?

To zależy. Zacznijmy od minusów:
  • podążając za tym poradnikiem nie zarobisz tyle kredytów ile w misjach naziemnych na Cubeo czy HIP 10716.
  • wymagane jest aby posiadać kilka rang w eksploracji
  • więcej minusów nie znalazłem
Plusy:
  • w moim odczuciu sposób ten jest równie szybki lub szybszy od misji naziemnych
  • zmienianie trybów gry open/group/solo jest ograniczone do minimum
  • z drugiej strony czas ten nie będzie stracony ponieważ wykorzystasz go na misje charytatywne
  • większość czasu miło spędzisz latając od stacji do stacji
  • zdecydowanie jesteś bardziej zaangażowany w to co robisz
  • nie potrzebujesz dodatku Horizon
Ale o co chodzi?

Zacznijmy od miejsca - system Cubeo, stacja Adelman Station. Dokujemy i rozglądamy się po tablicy ogłoszeń. Wspinając się po szczeblach kariery w imperium będziemy skupiali się na misjach przemytniczych. To co nas będzie interesować to:
[Obrazek: UoVIRW6.png]

[Obrazek: HLF0zqS.png]

Misje te dają nam od 2 do 5% rangi za ukończenie (sprawdzone na poziomie Viscount/Count). Nasz procent zależy od odległości między zleceniodawcą a zleceniobiorcą (tylko odległość między systemami, dystans do pokonania od gwiazdy do stacji nie ma znaczenia) oraz od tego czy frakcja docelowa należy do imperium czy nie. Na co zwrócić uwagę:
  • frakcja zlecająca musi należeć do imperium
  • odległość pomiędzy systemami - interesują nas tylko zadania powyżej 20LY (maks jaki widziałem to ok. 100LY)
  • czas na wykonanie w przypadku transportu danych to zazwyczaj tylko 10 - 50 minut
  • odległość stacji od gwiazdy - ze względu na ograniczenia czasowe musimy się upewnić, że zdążymy misję wykonać
Oba rodzaje tych zadań działają podobnie jak te z Robigo. Jeżeli zostaniemy zeskanowani misje przepadają. Jednak spokojnie, zazwyczaj mamy aktywne 2 - 4 takie zlecenia, więc ilość interdykcji jest zdecydowanie mniejsza i nie przypominam sobie aby mnie goniła policja w Supercruise. Trzeba się pilnować głównie przy stacjach, to jednak nadal jest przemyt... Potrzebujemy więc szybkiego statku, ze sporym zasięgiem skoku, advanced scannerem i z niedużą ładownią. Świetnie się tu sprawdzają statki polecane do Robigo, a więc Aspy i Cobry, DBS też da radę. Nie potrzebujemy aż tak wiele miejsca na ładunek, ponieważ Secret Cargo Run pojawiają się dosyć rzadko, są jako dodatek aby efektywniej wykorzystać nasz czas i nie wymagają transportu dużych ilości towaru - zazwyczaj jest to kilka / kilkanaście ton. Można się także skupić tylko na Classified Data Transportation i darować sobie Cargo Racki. Statek musi być klasy małej lub średniej, ponieważ będziemy odwiedzać Outposty.

Teraz jak to wygląda w praktyce:
  • lecimy na ww. stację Adelman
  • sprawdzamy tablicę ogłoszeń kierując się kryteriami podanymi wyżej
  • bywa tak, że od razu dostajemy interesujące nas misje - hurra brak re-logowania!
  • jeżeli nie ma nic wartego uwagi przechodzimy open / group / solo, tak więc często nie obejdzie się bez tego, mimo to spędzamy nad tym dużo mniej czasu niż przy innych metodach
  • zbieramy tylko 2 - 4 zadania w zależności od naszego szczęścia i czasu jaki nam pozostał na ich wykonanie - musimy się tu kierować własnym osądem
  • jako bonus często pojawiają się zlecenia charytatywne - ich częstotliwości daleko do poziomu 17 Draconis ale bywało tak, że szukając misji przemytniczych wbijałem 10% rangi, a więc okres tracony na re-logowanie jest jeszcze efektywniej wykorzystany
  • monitorujemy czas i lecimy wykonać zadania
  • na każdej odwiedzonej stacji szukamy kolejnych zleceń spełniających nasze kryteria
  • gdy nic nam nie pozostało do roboty wracamy do Cubeo i zaczynamy od nowa
 
Zdecydowaną większość czasu spędzamy na podróżowaniu. Jeżeli mamy pecha, źródełko wysycha i musimy się re-logować, to i tak ten okres nie jest stracony dzięki misjom charytatywnym. Nie wiem jak Wy, ale ja zdecydowanie wolę się poświecić przelotom od stacji do stacji i wykonać 2-3 zadania przy których mój progres skoczy o 15%, niż się 40-60 minut re-logować aby zrobić zadań 30-40 z podobnym skutkiem.

Jeżeli ktoś jest uczulony na re-logowanie - w systemie Cubeo znajdują się 4 stacje i 1 outpost. Można więc przemieszczać się pomiędzy nimi szukając odpowiednich misji.

Cały czas nabijam swoją rangę używając tego sposobu, tak więc można uznać, że nadal jest w fazie testów. Jeżeli ktoś z Was zauważy jakieś błędy lub chciałby coś dodać, to proszę się nie krępować Smile.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ranga w imperium - bez Horizon, minimum re-logowania - przez Haji-me - 04.05.2016, 09:39 UTC

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Ranga w Imperium i Federacji Doom_days 131 177,075 14.08.2017, 08:38 UTC
Ostatni post: Maniek7619
Lightbulb Jak uzyskac ~30% FPS w Vive bez zakupu Titan X :) Yata_PL 57 68,352 30.03.2017, 10:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości