Exobiologia - co udalo nam sie do tej pory odkryc i okreslic
#3
Kilka notek ode mnie:

Pamiętać, że skanowanie "zżera tlen", łażenie z buta (bo ładne widoki) przy założeniu ze musimy zeskanować min. 3 próbki z kolonii organizmów odległych od siebie o minimalną wartość bio-różnorodności, na planecie o niebezpiecznych temperaturach (podbijających zużycie energii) i w trudnym terenie (zmuszającym do skoków), może skończyć się koniecznością doładowania skafandra z bateryjki (tak, to uzupełnia też tlen) - SRV lub skoki DBXem rozwiązują ten problem (nie dość, że szybciej to i uzupełnia nam zapas energii i powietrza w skafandrze za każdym razem jak do niego wsiądziemy).

Kolorki, są ważne przy "pulsowaniu" skanerem naręcznym. Zielony - wszystko gotowe, można skanować. Niebieski - masz już to odkryte / za blisko poprzedniej próbki. Fiolecik - możesz zeskanować, ale w zasobniku masz już próbkę innego gatunku, wiec stracisz ja jak zeskanujesz teraz to na co patrzysz.

Ten sam typ planety i atmosfery w jednym systemie (np. kilka moonów jednego gazowca typu rocky z atmosferami azotowymi i podobnym zakresem temperatur) prawie na pewno da nam powtarzalne gatunki (jeśli na pierwszym było 8 a na drugim jest 5 sygnatur, to na 99% te pięć będzie zbieżnych dla obu planet).

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Exobiologia - co udalo nam sie do tej pory odkryc i okreslic - przez Hans 001 - 07.06.2021, 10:21 UTC

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Biały Karzeł - wyrwanie się - tips thyrfing krk 5 1,152 13.01.2023, 18:04 UTC
Ostatni post: mdario
Photo Na co się natknąłem? astrinopl 3 2,876 02.02.2021, 18:09 UTC
Ostatni post: Hans 001
  ktoś by się chciał wybrać na poszukiwanie Nieznanych Sond? Baton 45 43,859 22.08.2016, 16:40 UTC
Ostatni post: Drakkainen



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości