Ankieta: Czy spodobał ci się Anthem oraz czy ogrywałeś Demo?
Tak i grałem w Demo
Tak, ale nie grałem w Demo
Nie i grałem w Demo
Nie, ale nie grałem w Demo
Nie mam zdania.
[Wyniki ankiety]
 
 
ANTHEM - czyli jak nie robić gier
#1
Właściwie to nawet nie wiem jak zacząć ten wątek...chciałem napisać jakąś mini-recenzję czy warto, czy nie warto. Aczkolwiek jedyne co miała mi do zaoferowania gra to: pełno bugów i niestabilne 25 klatek na sekundę więc...pomyślałem, że łatwiej będzie już wypisać w punktach wszystko co widziałem (czyli bugi). Dam też ankietkę, żeby zobaczyć komu się podobało a komu nie.

W pełni rozumiem, że to tylko Demo...no ale Demo powinno dać przedsmak produktu, a ten był gorzko-kwaśny i w dodatku palił w język. Po ograniu Dema wiem jedno, albo wstrzymam się z zakupem Anthem, albo w ogóle go nie kupię i zaoszczędzę pieniądze. Oto zacznijmy listę pomyj które wylały się na mnie po odpaleniu gry:

- Aby zacząć misję trzeba przebyć cały hub wszerz i wzdłuż, trwa to ok. minuty.

- Wujek Staszek po dwudniowej imprezie jest stabilniejszy niż serwery Anthem. Obietnica naprawy serwerów po demie VIP nie została spełniona.

- Problemy z renderowaniem otoczenia. Są wszędzie, dość często gdy rozpoczynałem misję, podłoże pod moją postacią nie renderowało się, przez co spadałem pod mapę i nie miałem jak wrócić.

- Po rozpoczęciu misji moja postać respiła się bez głowy, broni, amunicji i możliwości używania skilli, co kończyło się przymusem powrotu do hub'u (no i przy powrocie mógł pojawić się infinite loading screen co zmuszało mnie do wykonywania magicznego triku "alt+f4")

- Wszechobecne loading screeny. Nawet przy wchodzeniu i wychodzeniu z jaskini, dostajemy jebutny loading screen. No przepraszam bardzo, ale nawet taki darmowy Warframe potrafi zlikwidować loading screeny na mapach Open World. W dodatku każdy loading screen mógł doprowadzić do utraty połączenia z serwerami EA...

- Przymus do grania w grupie. To denerwowało mnie najbardziej, opcja prywatnej sesji była dostępna tylko przy misjach fabularnych. Nawet Freeroam można było odpalić tylko w sesji publicznej, więc nici z samotnej, spokojnej eksploracji. W dodatku jeśli host sesji wyjdzie z gry, to reszta drużyny też jest automatycznie usuwana z sesji (nie zdziwcie się jeśli w środku oglądania ładnego wodospadu, wróci was do hub'u bo hostowi ugotował się obiad i musiał wyjsć z gry).

- Przeciwnicy znikający w środku walki. Tak po prostu, rozpływali się powietrzu bez powodu...nie wiem jak jeszcze to opisać...tak jakby w środku obiadu wasze kartofle dostały skrzydeł i wyleciały  przez okno.

- O optymalizacji nie będę wspominał...bo nie mam zamiaru mówić o czymś czego nie ma  Wink  mój komputer nie jest może za dobry, ale niedaleko mi było do zalecanych wymagań sprzętowych. Pomimo tego gra chodziła w ledwo 25 FPS-ach na ustawieniach Low. (Zapewne powodem był brak możliwości wyłączenia Volumetric Lightning, z którym wiele komputerów się nie lubi). Nawet AC Odyssey jakoś mi chodziło na Medium, a tam optymalizacja zakrawała o tragedię grecką...

- Interfejs jest bardzo niewygodny na PC. Od razu widać, że został skrojony specjalnie pod konsole, trzeba w nim polegać raczej na klawiaturze niż na myszce.

- Andromedowe twarze...one wróciły. Najczęściej zdarzają się u postaci pobocznych...czyli takich których w Anthem jest aktualnie najwięcej :p

- Latanie jest cholernie niewygodne na klawiaturze i myszce...w sumie jedyne co mnie ratowało to to, że jestem graczem Elite i po prostu nauczyłem się latać na myszce już wcześniej...

No dobra...ale w takim razie co było fajnego w Anthem?

- Fabułka jest świetna, niestety trochę jej mało.

- System lootu i różnorodność pukawek.

Szczerze mówiąc to więcej plusów ciężko mi było znaleźć. Może wy nie doświadczyliście aż tylu błędów co ja...no ale mnie Demo odstraszyło. Może chociaż Metro Exodus wpadnie mi w oko (tylko szkoda, że trzeba się przerzucić na Epic Store).
Pracując ze mną można zarobić 2 rzeczy: kredyty...albo kulkę w łeb. Statystycznie - to drugie zdarza się częściej, ale nie ma zabawy bez ryzyka, racja?

DZIENNIK POKŁADOWY
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Revenant-4 - 03.02.2019, 10:51 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez szkodi - 03.02.2019, 11:14 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Revenant-4 - 03.02.2019, 11:18 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Revenant-4 - 03.02.2019, 11:33 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Revenant-4 - 03.02.2019, 11:52 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Haji-me - 03.02.2019, 12:28 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Haji-me - 03.02.2019, 13:42 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez MAGNUM354 - 03.02.2019, 12:33 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez QCIAK - 03.02.2019, 18:29 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Revenant-4 - 03.02.2019, 19:02 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Muzzyx - 04.02.2019, 08:57 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Yautja - 04.02.2019, 14:59 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Muzzyx - 04.02.2019, 15:03 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Ulpian - 05.02.2019, 10:27 UTC
RE: ANTHEM - czyli jak nie robić gier - przez Tryumfator - 05.02.2019, 10:57 UTC

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drake Interplanetary - czyli siermiężno-subiektywny przegląd statków Bansona Banson82 2 359 18.08.2023, 19:29 UTC
Ostatni post: Banson82
  Farming Simulator 19 - czyli jak Husaria zasadziła ziarno :) ronin_htd 28 19,435 26.03.2023, 18:54 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Cyberporadnik, czyli modujemy CP2077! Mathias Shallowgrave 3 2,240 05.11.2021, 20:19 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  GeForce Now z Elitką (i nie tylko). ShiMan 4 4,506 10.02.2020, 00:14 UTC
Ostatni post: Fenyl de Lechia
Lightbulb GOG i niekompletne wersje gier Mathias Shallowgrave 8 8,085 05.08.2018, 14:56 UTC
Ostatni post: T'KHARO



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości