Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave
#31
::DATA 11 PAŹ 3303
::SYSTEM LAKSAK
::LOKACJA BAZA PLANETARNA TRADER'S REST - SIEDZIBA LEI CHEUNGA



Skrzydlata Husaria w zeszłym tygodniu pomogła Jade Rockatansky w sfinalizowaniu projektu budowy filii baru 11 Parseków na orbicie ELW w systemie HIP 110028. Nie tylko dostarczyliśmy materiałów niezbędnych do konstrukcji samego baru, ale też zaopatrzyliśmy go w 350000 ton rzadkich alkoholi - z pomocą całej galaktycznej społeczności. Inicjatywa jak najbardziej zacna! Do tego w systemie pojawiła się też boja turystyczna. Miejmy nadzieję, że ściągnie to do HIP-a turystów ze Światów Centralnych, co z kolei przełoży się na wzrost gospodarczy pobliskich systemów. 

Jak by nie było, lokacja jest naprawdę ciekawa. Ten ELW nie jest skolonizowany, więc to nie lada gratka dla poszukiwaczy przygód. Sam bar natomiast jest imponujący. Wielki niczym Coriolis, pełen zakamarków i otoczony hologramami reklam - z Earth Like'iem w tle prezentuje się naprawdę wspaniale! A wszystko to dzięki wysiłkom pilotów latających pod husarską banderą! 

[Obrazek: z5jML1V.png]

[Obrazek: x0FEd4K.png]

Po kilkudniowej popijawie w nowym przybytku postanowiłem zaznajomić się z najnowszymi informacjami, bo poprzedni tydzień miałem w zasadzie wycięty z życia. Jak się okazało, Thargoidzi rozpanoszyli się w Plejadach i nie tylko zaczęli atakować ludzkie statki, ale też przechwytują kapsuły ratunkowe z żywymi pilotami w środku! Powodowany ciekawością sprawdzenia tych wiadomości, nabyłem Federal Assault Ship i odpowiednio go wyposażyłem - między innymi w nowe, eksperymentalne bronie, które powstały dzięki Aegis - grupie badawczej, która o dziwo zjednoczyła naukowców ze wszystkich supermocarstw (jest więc jakiś pozytywny aspekt tej całej sytuacji z obcymi!). 

[Obrazek: UIq8hAv.jpg]

O ile sam Aegis zbyt bardzo przypomina mi INRĘ i na razie nie zamierzam mieć z nimi nic wspólnego, to same bronie, które wynaleźli, okazują się bardzo skuteczne. Pojawia się coraz więcej raportów świadczących o tym, że statki obcych można przy ich pomocy zniszczyć. Chcąc nie chcąc, muszę więc je zamontować na statku. Samotna wyprawa to co prawda samobójstwo, ale wiem, że w Plejadach stacjonuje kilku Husarzy, którzy tylko czekają na okazję, żeby sprawdzić swoje umiejętności w walce z Thargoidami. 

Mój FAS (jeszcze bezimienny) jest już prawie gotowy - wyposażyłem go we wszystkie niezbędne moduły i zmodyfikowałem je u Inżynierów, do których mam dostęp. Teraz pozostaje mi dotrzeć do Plejad - tam jeszcze muszę odwiedzić bazę profesora Palina w celu ulepszenia silników - i będę mógł na własne oczy przekonać się, co to znaczy starcie z obcymi. 

Robale, bójcie się. Shallowgrave nadchodzi!

[Obrazek: vO86HKY.jpg]

-EOF



-WPIS EDYTOWANY

Zapomniałem o czymś wspomnieć. Po tej popijawie w 11 Parsekach obudziłem się z dziarą pod okiem. Stary, a głupi!

[Obrazek: E7euDiw.png]

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave - przez Mathias Shallowgrave - 11.10.2017, 20:34 UTC

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowca - Charles Blake. Dziennik gwiazdowy. NietoKT 0 94 25.02.2024, 12:56 UTC
Ostatni post: NietoKT
  Cody Striker - Dziennik Gwiazdowy NietoKT 1 193 18.02.2024, 22:27 UTC
Ostatni post: NietoKT
  [LORE] [CMDR RUSAŁKA] Dziennik pokładowy misji "Czerwona Panda". Rusałka 7 4,688 20.04.2023, 15:18 UTC
Ostatni post: Rusałka
  Neural Log - CMDR ShiMan ShiMan 32 22,132 09.08.2022, 19:56 UTC
Ostatni post: ShiMan
  CMDR MAGNUM354 MAGNUM354 10 13,319 07.11.2021, 18:03 UTC
Ostatni post: MAGNUM354



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości