Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave
#1
WĄTEK ZAMKNIĘTY



[Obrazek: V0Iw2YZ.png]

CMDR MATHIAS SHALLOWGRAVE

Kosmiczny włóczęga, szmugler i rebeliant-oportunista.



Mathias Shallowgrave może wydawać się typem spod ciemnej gwiazdy. Jego imię i nazwisko to najprawdopodobniej jeden z wielu aliasów, aczkolwiek nie jest to pewne. Oprócz kilku faktów, niewiele wiadomo o jego przeszłości.

1...5...18...46...89...100%...DANE WCZYTANE

Przed 3300 

Mathias pochodzi z jednego z niepodległych światów. Kiedyś był dobrze prosperującym handlowcem, ale porzucił tę profesję ponad piętnaście lat temu. Stało się to po stracie rodziny w wypadku, podczas jednej z bitew między Federacją a Imperium w systemie, gdzie Mathias rezydował. Po tym incydencie zaczął on żywić ogromną niechęć do zarówno Federacji, jak i Imperium. Nie mogąc poradzić sobie ze stratą bliskch stał się cichym i zamkniętym w sobie człowiekiem. Został samotnikiem  przemierzającym kosmos, bez określonego celu i przyszłości, imającym się różnorakich zajęć.

Jest człowiekiem nieostrożnym, lubi ryzykowne kontrakty i często znajduje się po złej stronie prawa. Nie jest jednak złym człowiekiem. Wręcz przeciwnie - ma dobre serce i wierzy w prawo karmiczne. Ze względu na to, co stało się w przeszłości nie lubi otwarcie okazywać uczuć. Co chwila przyjmuje nowe zlecenia, w niekończącej się próbie wypełnienia czymś pustki, którą czuje odkąd stracił wszystko i wszystkich, na czym mu kiedykolwiek zależało. Jeśli przyjrzeć się bliżej, mogłoby się wydawać, że Mathias Shallowgrave jest ciągle w pogoni za czymś, czego on sam nie jest w stanie zdefiniować ani nawet określić. 



Lipiec - Grudzień 3300

Kilka miesięcy temu Mathias nawiązał kontakt z grupą piratów. Zlecili mu oni zadanie kradzieży planów zaawansowanego prototypu broni szturmowej, bezpośrednio z siedziby jednej z korporacji na usługach Federal Navy. Zlecenie wysokiego ryzyka i wysokiego zysku - takie, jakie Mathias lubił najbardziej. Niestety misja nie poszła zbyt dobrze i Shallowgrave musiał salwować się ucieczką z bazy, w której przeprowadzane były badania nad nową technologią. Ledwo uszedł z życiem, na Zimno i z duszą na ramieniu, w zarejestrowanym na fałszywe ID korporacyjnym Diamondbacku.

[Obrazek: C9VJkiF.jpg]

Kiedy piraci dowiedzieli się o porażce Mathiasa, zdecydowali się go pozbyć, bojąc się, że najemnik może sypnąć i zdradzić lokalizację bazy pirackiej grupy, jeśli dorwą go federalni. Piratom udało im się wytropić Shallowgrave'a w jednym z niezamieszkałych, przygranicznych systemów. Zaskoczyli go podczas tankowania z gwiazdy; wywiązała się bitwa i mimo tego, że Mathiasowi udało się zniszczyć wszystkich piratów, to jego własny statek uległ takim uszkodzeniom, że jedynym wyjściem było użycie kapsuły ratunkowej. 

Przechwyciła ją cywilna jednostka handlowa, która przez przypadek błędnie skoczyła do systemu, w którym dryfował Mathias po tym, jak w kapsule skończyło się paliwo. Kiedy wreszcie dotarli do najbliższego portu gwiezdnego, Shallowgrave odkrył, że ktoś włamał się do wszystkich jego kont. Miliony nielegalnie zdobytych Kredytów wyparowały. Głównym podejrzanym był przywódca grupy piratów, ale tego Mathias nie był pewien i nigdy nie się dowiedział...

Nie miał innego wyjścia, jak przeczekać kilka miesięcy, aż jego trop całkiem ostygnie, wynająć jakiegoś najtańszego Sidewindera od Federacji Pilotów i z zaledwie setką Kredytów w kieszeni kolejny raz zacząć wszystko od nowa...



Listopad 3301

Niedawno Mathias przypadkowo odkrył, że jego odległymi przodkami był starożytny naród Polaków pochodzący jeszcze z Ziemi. Zafascynowany, sporo naczytał się o ich historii. Co ciekawe, okazało się, że po galaktyce lata mnóstwo pilotów, w których żyłach płynie polska krew. Wydawało się, że Mathias wreszcie znalazł to, czego tak długo szukał. Przez kilka miesięcy zbierał dane, robił notatki, aż w końcu postanowił działać. Używając swoich licznych szemranych kontaktów rozesłał wici o zjednoczeniu Commanderów, którzy za przodków mają Polaków. Tak powstała Skrzydlata Husaria. 

Jeden z wysoko postawionych "przyjaciół" Mathiasa był mu dłużny przysługę i ten postanowił to wykorzystać. Poprosił o rejestrację frakcji i nadanie praw kontroli do stacji w jednym z pogranicznych systemów. Tajemniczy dłużnik Mathiasa dotrzymał słowa i Skrzydlaci przejęli system HR 8444. Co prawda ich wpływy w tym systemie nie były jeszcze znaczące, ale to była tylko kwestia czasu. 

Mathias wieszczył Husarzom świetlaną przyszłość.






BŁĄD DOSTĘPU. DANE Z LAT 3301 - 3302 ZOSTAŁY UTAJNIONE. DOSTĘP WYMAGA AUTORYZACJI MAFZ-TWH-01-ALPHA

1...5...18...46...89...100%...DANE WCZYTANE




::DATA 18 STY 3303 
::SYSTEM HR 8444
::LOKACJA PORT GWIEZDNY MASKELYNE VISION



Zdecydowałem się na kolejną wyprawę eksploracyjną. Przyznam, że w podjęciu tej decyzji bardzo dopomógł mi kontrakt, który zaoferował znany na Pograniczu badacz kosmosu Lester Gomez. Chce odwiedzić Black In Green w celu zbadania tej mgławicy i pozyskania danych do badań naukowych. Odległość do celu to nieco ponad 21000 LY. Facet wygląda na lekko nawiedzonego, ale damy radę. Po drodze zamierzam jeszcze ponownie odwiedzić odkryte przeze mnie na poprzedniej wyprawie pole gwiazd neutronowych. Przeskanowałem jedynie drobny ułamek tego wielkiego skupiska, a Universal Cartographics dobrze płacą za dane o neutronówkach. To, plus zapłata za kontrakt pasażerski, powinno zapewnić całkiem niezły profit. Że nie wspomnę o widokach, które czekają na nas po drodze. 

[Obrazek: G4XW4C5.png]

"Czas Włóczęgi", mój wysłużony Asp jest gotowy do drogi. Po ostatniej wyprawie, która zawiodła mnie do centrum Drogi Mlecznej, zdążyłem na szczęście zrobić renowację poszycia i malowania, więc statek wygląda jak nowy! Zmodyfikowany napęd Frame Shift klasy 5 zapewni niemal 48 LY skoku, a generator osłon klasy 3 niezbędną ochronę przy lądowaniu na planetach. Zabieram ze sobą oczywiście Żuka, biało-niebieskiego łazika, który widział już niejeden krater czy wąwóz i świetnie spisał się na poprzedniej wyprawie. Kompletu wyposażenia dopełni polowy zestaw naprawy modułów oraz cztery wyrzutnie kondensatorów ciepła. 

[Obrazek: IJ7VMqc.jpg]

Zanim jednak udam się do Black In Green, chcę odwiedzić jeszcze inżyniera Ram Taha. Podobno oferuje on darmowy upgrade oprogramowania komputera podkładowego dla każdego Komandora, który pomoże mu w rozwikłaniu zagadki Starożytnych Ruin. Chcę zdążyć, zanim wycofa ofertę, więc najpierw kierujemy się w stronę systemu Meene, gdzie Ram Tah ma swoją placówkę badawczą. 

Lester zgodził się nadłożyć nieco drogi. Małe opóźnienie nie robi mu różnicy. On i  jego ośmioosobowa ekipa są już zakwaterowani w kabinach pasażerskich klasy biznesowej, "Czas Włóczęgi" zatankowany do pełna, a ja właśnie kończę uzupełniać zapas Wężowego Ginu z Bast w podręcznej lodówce w kokpicie. Za chwilę ruszamy. Jak tylko wychylę szklaneczkę.

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave - przez Mathias Shallowgrave - 19.01.2017, 00:00 UTC

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowca - Charles Blake. Dziennik gwiazdowy. NietoKT 0 66 25.02.2024, 12:56 UTC
Ostatni post: NietoKT
  Cody Striker - Dziennik Gwiazdowy NietoKT 1 161 18.02.2024, 22:27 UTC
Ostatni post: NietoKT
  [LORE] [CMDR RUSAŁKA] Dziennik pokładowy misji "Czerwona Panda". Rusałka 7 4,639 20.04.2023, 15:18 UTC
Ostatni post: Rusałka
  Neural Log - CMDR ShiMan ShiMan 32 21,983 09.08.2022, 19:56 UTC
Ostatni post: ShiMan
  CMDR MAGNUM354 MAGNUM354 10 13,246 07.11.2021, 18:03 UTC
Ostatni post: MAGNUM354



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości