Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Wyciąganie listy odwiedzonych systemów z plików netLog
#1
Wróciłem z eksploracji i chciałem sobie sprawdzić w jakich systemach byłem. ED nie oferuje takiej możliwości w grze, ale dane te są dostępne w plikach netLog w katalogu z grą (od 2.1). Jako, że poza danymi o odwiedzonych systemach jest tam także mnóstwo śmieci napisałem sobie programik do wyciągania potrzebnych danych, tzn.: nazwy systemów, które odwiedziłem + koordynaty + data odwiedzin + godzina odwiedzin.

Programik do pobrania tutaj [link]  lub tutaj [link]

Instrukcja obsługi:
1. Logi z nazwami systemów znajdują się u mnie w: Elite_Dangerous (katalog z grą) -> Products -> elite-dangerous-64 -> Logs
2. Zakładamy sobie w dowolnym miejscu katalog, do którego kopiujemy plik z programem
3. W tymże katalogu zakładamy pusty plik tekstowy o nazwie "Logi"
4. Otwieramy interesujący nas plik netLog i całą zawartość kopiujemy do wcześniej założonego pliku tekstowego "Logi"
5. Jeżeli interesują nas dane z więcej niż jednego pliku netLog to po kolei kopiujemy i wklejamy do pliku "Logi".
6. Zamykamy i zapisujemy plik "Logi"  i uruchamiamy program. (program i plik "Logi" muszą być w tym samym katalogu).
7. Po zakończeniu działania, program założy nam w dodatkowy plik tekstowy "Logi_obrobione", w którym mamy wyciągnięte odwiedzone przez nas systemy. Dane są tak przygotowane, że wystarczy je skopiować i wkleić do exela. A dalej to już sobie można dzióbać jak kto lubi.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wyciąganie listy odwiedzonych systemów z plików netLog - przez Arnul - 15.06.2016, 09:23 UTC

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Katalogi instalcji i konfiguracji Elite - technikalia, modyfikacje plików Mathias Shallowgrave 3 9,082 28.11.2017, 19:30 UTC
Ostatni post: LeWaR
Information [PORADNIK] Katalogi instalcji i konfiguracji Elite - technikalia, modyfikacje plików Mathias Shallowgrave 16 51,780 05.11.2017, 18:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Voice Attack & Voice Packs - losowe wybieranie plików odpowiedzi audio Mathias Shallowgrave 15 31,243 07.10.2017, 11:40 UTC
Ostatni post: Drakkainen



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości