[DREWNO/ŻELAZO] Jak efektywnie farmić
#1
...uff, co za noc... śniło mi się, że Utor najechał Taern... a może to nie był sen? ...gdzie ja jestem? Czy to Kemenak? (...) A co z moją ojczyzną? ...muszę zająć czymś myśli; drewno i żelazo to jedyne na czym się znam - od małego pomagałem ojcu tworzyć strzały... dlatego zostałem też łucznikiem! Ale potrzebuje miejsca by zbierać, tworzyć i myśleć jednocześnie... Czas zbadać okolicę!

Siemaneczko!

Jeśli już dotarliście do Kemenak to wiecie, że jest tu sporo zleceń, które pomogą rozbudowywać Naszą gildię - dziś obiorę na cel zadanie u "sekretarza" Pierwszego Kolda - lecimy! Ten jegomość znajduje się w tej lokacji:

[Obrazek: 0f9aabbd2016b.png]

Wbijamy do środka wywarzając drzwi razem z futryną i podchodzimy w stronę okazałego tronu, by zagadać postać po prawej jego stronie: "
miałbym pytanie" - odbąkujemy, po czym tor rozmowy kierujemy w stronę desek! Otrzymujemy zlecenie, które brzmi: "Zabij: Arcyłotr"!

Ochoczym krokiem kierujemy się za mury Kemenak, mijamy namiot Konwojenta i sprytnie tańcząc pomiędzy niedźwiedziami wspinamy "północną ściężką" w "góry koldów"

Gdy przejdziemy do kolejnej lokacji naszym celem staje się "Grań"!

[Obrazek: a9a7579cfc2c3.png]

Dalej nie obędzie się bez walki - mamy tutaj bowiem kilku orków; w moim przypadku te agresywne grupy to: "
1" Górski Uruk, oraz "3" składająca się z Górskiego Orka Szamana i dwóch Górskich Uruków! W moim przypadku to koniec walk - pozostaje wściubić nos do jaskini...

Tutaj znajduję się przeciwnik:
Arcyłotr, który pojawia się w losowej pozycji, oraz Ruda Żelaza po prawej stronie "krypty"! 

Grupa do pokonania to: 2x łucznik i 1 żólnież po ok 3k HP! 

[Obrazek: ae9ab6ecffb40.png]

Pokonujemy przeciwnika i wydobywamy żelazo, które kopie się całkiem szybko po 3-5 samorodków! gdy już zapełnimy plecak wracamy do Kemenak tą samą drogą!

PS:
To ile żelaza jesteśmy w stanie uzbierać zależne jest od tego ile mamy miejsca - waga jednej sztabki to [20] co pozwoli Wam na jednorazowej wyprawie zebrać nawet 36-38 jednostek tego surowca, jeśli oczywiście posiadacie konto premium!

W mieście Koldów po pierwsze oddajemy zlecenie u "Sekretarza", aby uruchomić zegar odliczający czas do kolejnej szansy na drewno!

Ten czas to: 15 min!

Co oznacza, że robiąc zlecenie w miarę regularnie jesteśmy w stanie wyciągnąć ~180 desek na godzinę... niestety, jest jedno ale... a nawet dwa... poza "drewnianym skarbem" nie otrzymujemy ani złota, ani też doświadczenia! Jednak posiadamy troszkę surowców potrzebnych Nam oraz Naszym kompanom z Gildii!

Co z żelazem? Wymienimy je u Dillega, to ten kold pod żurawiem na samym środku placu (po prawej od depozytu)! Używacie dialogu "Mógłbyś coś dla mnie przerobić?" i znajdujecie odpowiednią linijkę tekstu! Pamiętajcie tylko, że musicie mieć miejsce w ekwipunku aby móc "zebrać" przetopioną rudę!

[Obrazek: da84514bda971.png]

Ja w tym rajdzie zebrałem
38 rud żelaza co dało mi równo 19 żelaza, do tego doszły oczywiście deski ze zlecenia w liczbie 60!

Całkiem nieźle jak na ok. 23-minutową eskapadę!  

Dzięki za uwagę i pozdrawiam!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Małe flasze i championy! Co, gdzie i jak? Mathias Shallowgrave 1 844 15.09.2022, 07:05 UTC
Ostatni post: FiXERk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości