Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych
#21
Przeczytałem po raz kolejny poradnik i mam kilka uwag. Jak pisałem we wcześniejszym poście miałem wiele trudności żeby odnaleźć wszystkie gatunki na planetach. Dopiero jak przeczytałem co napisał mar2io zaliczyłem solidnego facepalma. Na początku latałem i z przyzwyczajenia z exploracji podlatywałem do planet, strzelałem z DSS i zanim jeszcze sondy doleciały do planety już zaczynałem podchodzenie do lądowania. Zwyczajnie nie wiedziałem że na podglądzie DSS można klawiszami Q i E zmieniać podgląd heatmap. Teraz jak już to wiem to jestem gość i jak nie znajduje jakiegoś "biologicala" to tylko dlatego że mi się nie chce a nie dlatego że nie wiem gdzie je znaleźć.
Napisałeś Dziadostwo że jak masz jeden sygnał to czasami może to być Stratum Tectonicas i właśnie w tym miejscu przydaje się ta wiedza o hetmapach, bo można podlecieć do planety, zmapować i od razu ocenić czy opłaca się lądować. Ja jak widzę że na ice-world z atmosferą neon czy methan są tylko bakerie, albo bakterie z fonticule to nawet nie chce mi się fatygować.
Warto by było opisać ten system żeby każdy wiedział że po zmapowaniu może zobaczyć rodzaje roślin jakie występują.

Od siebie dam jeszcze radę, żeby podczas latania statkiem po planecie mieć pod klawiszem composition scaner. Powody są dwa:
1. Jak lądujemy i od razu widzimy skupisko np. 4 gatunków, możemy je zeskanować (za każdy dostaniemy 2500 cr do kodexu) i widzimy z czym mamy do czynienia. Dzięki temu możemy zacząć skanowanie próbek od najcenniejszych gatunków i jeżeli nie będzie nam się chciało badać bacterii to i tak bedziemy już je mieli zahaczone w codexie. Inna sprawa że może się okazać że te bacterie będą cenniejsze niż jakieś inne bardziej "widowiskowe" gatunki.
2. Na początku mojej przygody z exobiologią miałem problem z dwoma gatunkami. Mianowicie z pokładu statku nie widziałem różnicy między frutexami a tussocami. Krzak to krzak i dopiero jak nabrałem doświadczenia zacząłem widzieć między nimi różnicę. Jednak na początku nie wiedziałem czy ten krzak już zeskanowałem i lądowałem żeby puścić scan. Mając comp. scaner można z pokładu statku przeskanować krzaka i zobaczyć cy to jest coś co nas interesuje czy nie.
Odpowiedz
#22
Panowie - o c chodzi ze sprzedażą danych z exobiologi? najpierw babka chciała żebym przyszedł w kombinozenie Aretemis, ok
At eraz i tak nie widzi żadnych danych do sprzedania ?
Co się stało z moimi próbkami? Nie zginąłem, ani nic takiego w miedzyczasie.
Odpowiedz
#23
(05.04.2022, 15:05 UTC)MAGNUM354 napisał(a): Panowie - o c chodzi  ze sprzedażą danych z exobiologi?  najpierw babka chciała żebym przyszedł w kombinozenie  Aretemis, ok
At eraz i tak nie widzi żadnych danych do sprzedania ?
Co się stało z moimi próbkami? Nie zginąłem, ani nic takiego w miedzyczasie.

Zebrałeś po 3 z rzędu z każdej roślinki?
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#24
tak, miesiąc ponad latałem sobie i zbierałem ( w ramach nauki exobiologii ) i się nauczyłem, po prosrtu chciałem to sprzedać a tu zonk Sad
Odpowiedz
#25
(05.04.2022, 20:22 UTC)MAGNUM354 napisał(a): tak, miesiąc ponad latałem sobie i zbierałem ( w ramach nauki exobiologii ) i się nauczyłem, po prosrtu chciałem to sprzedać a tu zonk Sad

Ale na pewno 3x tą samą roślinkę z rzędu na tej samej planecie z 3 różnych pól?

Pytam dla pewności, bo generalnie dla zebrania 1 próbki trzeba przeskanować tą samą roślinkę 3 razy jedna po drugiej, z 3 różnych pól, odpowiednio od siebie oddalonych.  

Dobrze: Roślina A, Roślina A, Roślina A (otrzymuejsz 1 próbkę rośliny A), Roślina B, Roślina B, Roślina B (otrzymujesz 1 próbkę rośliny B). 

Źle to np.: Roślina A, Roślina A, Roślina B - tutaj kasuje całkowicie 2 zrobione skany rośliny A z narzędzia i zastępuje je pierwszym skanem rośliny B - i dalej np. jak zrobisz Roślina A, to kasuje całkowicie 1 zrobiony skany rośliny B z narzędzia i zastępuje go na nowo pierwszym skanem rośliny A - i znowu musisz znaleźć 2x Roślinę A, żeby zrobić 2 i 3 skan w celu zebrania jednej próbki.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#26
przez miesiąc się nauczyłem Smile
nawet wcześniej w tym temacie napisałem, że radar/ kompas na wyświetlaczu pokazuje znaczki DNA - i odległość od nich - że warto na to zwrócić uwagę Smile
Odpowiedz
#27
(06.04.2022, 14:44 UTC)MAGNUM354 napisał(a): przez miesiąc się nauczyłem Smile
nawet wcześniej w tym temacie napisałem, że radar/ kompas na wyświetlaczu pokazuje znaczki DNA - i odległość od nich - że warto na to zwrócić uwagę Smile

może założyłeś innego artemisa niż miałeś na explo??
niewiem czy to zadziała ale skoro nie zginęłeś to tylko taką opcję widzę...
[Obrazek: 299213.jpg]
Odpowiedz
#28
Postanowiłem sprawdzić biologię na dwóch planetach w jednym systemie - ale krążących wokół dwóch różnych gwiazd - F i K. Okazuje się, że na obu planetach jest inna biologia. Czy testowaliście to w systemach z jedną gwiazdą? Ja zawsze wybieram planetę z największą ilością biologii i tę skanuję.
Odpowiedz
#29
szczerze - skanowałem wszystko jak leci, jeśłi w systemie były dwie planety z biological to lądowałem na obu. Ale to tylko w ramach nauki, i trochę się tego nazbierało. Niestety nic na tym nie zarobiłem. Polecę niedługo gdzieś i poskanuję jeszcze raz, spróbuję sprzedać, jak dalej nic nie będzie do sprzedania to będzie moje ostatnie skanowanie Sad
Odpowiedz
#30
(06.04.2022, 18:27 UTC)Pajk napisał(a): Postanowiłem sprawdzić biologię na dwóch planetach w jednym systemie - ale krążących wokół dwóch różnych gwiazd - F i K. Okazuje się, że na obu planetach jest inna biologia. Czy testowaliście to w systemach z jedną gwiazdą? Ja zawsze wybieram planetę z największą ilością biologii i tę skanuję.

jeszcze atmosfera i typ planety
w systemach z jedną na planetach bliźniaczych masz bardzo podobne ale nie zawsze te same...
[Obrazek: 299213.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Chemical Manipulators i inne materiały Raferti 11 12,354 16.03.2024, 17:56 UTC
Ostatni post: Debren
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 230,501 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
  Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik 123tomek 9 986 20.09.2023, 20:06 UTC
Ostatni post: Hans 001
  [PORADNIK] Odyssey dla początkujących część 2 - Odysejowe Bazy Pitulek 6 4,500 15.03.2023, 21:00 UTC
Ostatni post: Jorglik
  [PORADNIK] Odyssey dla początkujących część 1 - Co nowego w starych stacjach? Pitulek 1 3,818 31.03.2022, 18:37 UTC
Ostatni post: MAGNUM354



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości