xBox - dwie konsole, jedno konto...?
#1
Uszanowanie.
Mam pytanko do osób, które posiadają konsolę xBox (i to najlepiej dwie sztuki).
Wyjaśniam, o co chce zapytać. Głównie chodzi mi o specyfikę działania abonamentu Ultimate Game Pass. Wiadomym jest że jak mam aktywną usługę na jednym koncie to inne konta, które są zalogowane na owej konsoli mogą również korzystać z dobrodziejstw abonamentów na swoich profilach, pytanie moje brzmi czy to zadziała na dwóch konsolach.
A teraz doprecyzuję swoje pytanie na przykładzie, które mnie dotyczy.

Mam swoje konto (na potrzeby mojego pytania nazwijmy go "Ilu" Smile )
Założyłem również konto dla swojego dziecka (nazwijmy go "baby").

Konto "Ilu" ma aktywną usługę Game Pass a konto "baby" nie, ale wiadomo że oba konta mogą korzystać z Game Pass na swoich profilach (na tej konsoli).
I meritum: Zakładam, że kupuję nową konsolę gdzie loguję oba konta ("Ilu" i "baby"). Odpalam dwie konsole jednocześnie, na jednej aktualnie gram ja a na drugiej moje dziecko... i pytanie, czy przy takiej konfiguracji jest możliwe, aby korzystać jednocześnie z z usługi Game Pass na obu konsolach... 

Mam nadzieję że wytłumaczyłem o co mi chodzi, ew. jakby ktoś czuł się na siłach i miał do tego chęć to mógłbym pozmawiać z nim na discordzie (jeśli odpowiedź nie jest jednoznaczna lub moje pytanie kryje gdzieś błędy merytoryczne) Smile.
Dziękuję.
Odpowiedz
#2
Dzień dobry wieczór

Nie wiem jak to działa z Game Passem (sugeruję sprawdzić na (99% powiem że działa)) ale z kupionymi grami działa.

Konsole dzieci ustawiasz jako "konsole domową" konta Ilu, a na swojej konsoli grasz na swoim koncie.
"Konsolę domową" możesz ustawić tylko na jednej konsoli i możesz ją zmienić 5 razy na rok.

Jak by coś nie jasne to wal do mnie na disco
Szukam drogi
[Obrazek: 120555.png]
Odpowiedz
#3
Czyli, jesli dobrze rozumiem to moge np. z zakupioną grą na jednym koncie grać jednocześnie na dwóch konsolach na różnych kontach, tak?
(czyli, np odpalam Minecrafta, który jest zakupiony na koncie "Ilu" i również tą samą grę zagram na drugiej konsoli z kontem "baby", dobrze rozumuję?) Smile
PS.
Napisałem do ciebie na discu...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elite Dangerous opuszcza Xbox Game Pass Leveu 1 988 06.09.2022, 06:41 UTC
Ostatni post: Iluvatar
  Jaką masz konsolę? Mathias Shallowgrave 32 10,062 26.06.2022, 10:06 UTC
Ostatni post: Vitorius Santini
  Witajcie! Poszukuję polskich graczy XBOX. coldsoul2018 38 58,637 09.12.2021, 09:16 UTC
Ostatni post: Bob33k
  xbox i głośniki oraz "chatpad" Iluvatar 5 4,613 27.10.2020, 16:06 UTC
Ostatni post: Iluvatar
Lightbulb Fleet Carrier TWH - Xbox SimpleMe_PL 5 4,966 02.09.2020, 01:03 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości